Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2141 / 5013]
Afișate impresii [21401 - 21410] din total 50125 impresii
Majestic Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: elenutz [23.07.14]
- RECOMANDĂ
Impresii hotel Majestic 2014
Bună ziua! am ajuns in sfarsit la hotel după multe emotii care mi-au fost date de unele comentarii. va scriu chiar din camera de hotel acum. wifi este slăbit :( in schimb părerea mea este ca acest hotel este chiar ok ptr cele 3* care le are. cazarea s-a făcut la ora 14. am primit o cameră la etajul 4 pe partea cu piscina. celor care vin cu copii si sunt mai sensibili la gălăgie nu le recomand cazarea pe partea asta fiind gălăgie pana la ora 24 (spectacol... in curtea hotelului [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2014
- de: liviu75 [23.07.14]
- NURECOMANDĂ
Multă răbdare si nervi de otel
Am ajuns la destinație cu bine si de la Recepție trebuie sa te înarmeze cu mult calm pentru ca serviciile nu sunt pentru all inclusive deoarece camerele sunt foarte mici nu cu pat dublu cum este pe site ci 2 paturi alăturare, la piscina program destul de redus pana la ora 16 si nu cu atâtea servicii cum se spune pe prezentare, mâncarea destul de buna dar nu diversificata Curățenie buna la piscina trebuie sa dai "ceva" pentru a găsi loc fiind prea mica pentru numărul de Clienti, [...] — vezi review
Circuite prin România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- IULIE, 2014
- de: cloverina [23.07.14]
- RECOMANDĂ
Drumul spre vama Nădlac
Am plecat într-un city-break către Germania, Bavaria (mai mult de nevoie, dar i-am adăugat câţiva stropi de plăcere) pe data de 17 iulie, la ora 21, din Târgovişte. Drumul până în Passau a durat aproximativ 15 ore, cu o pauză de 15 minute şi alta de alimentat, iar din vamă ieşeam după aproximativ 8 ore. Traseul a fost următorul: Târgovişte-Piteşti-Râmnicu Vâlcea-Sibiu-Deva-Arad-Nădlac La întoarcere am preferat traseul [...] — vezi review
Club / Complex Dunărea 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2014
- de: Andreea Daniela [23.07.14]
- RECOMANDĂ
Perfect pentru familiile cu copii
Ieri, ne-am intors din concediul petrecut la Club Dunarea si vreau sa va descriu experienta avuta, acum, cat impresiile sunt inca calde :) Plusul cel mai mare il reprezinta serviciile oferite pentru copii. Trupa Zbumzzi si trupa Amicii fac toti banii. Sunt niste tineri extrem de talentati si foarte profi: canta, danseaza, joaca teatru, fac diverse joculete cu copiii. Pachetul ales de noi pentru 5 nopti a costat 1600 lei si a inclus cazarea, micul dejun si un card cu 400 lei, pe care l-am [...] — vezi review [+15 poze]
Pensiunea Decebal 4 / DUBOVA
- IULIE, 2014
- de: johnuzzy [22.07.14]
- NURECOMANDĂ
Cine le-o fi acordat 4 stele???
Am fost in luna iulie sa vizitam si noi Cazanele Dunarii. Am aflat ca in Dubova sunt mai multe cazari de 4 stele. Nu suntem fitosi, dar nici nu voiam sa nu dormim noaptea din cauza lenjeriei murdare sau mai stiu eu ce. Asa ca ne-am cazat la pensiunea Decebal. Cica de ce ti-e frica nu scapi. Adevarul e ca trebuia sa plecam din momentul in care am stat 15 min sa apara cineva la receptie. Dar am zis sa avem rabdare. Intr-un final, ni s-a dat o camera "dubla". Cred ca avea 12 m patrati cu tot cu [...] — vezi review
Vila Lotus 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2014
- de: kisse [22.07.14]
- RECOMANDĂ
Vila LOTUS Eforie NORD
Locatia: Eforie Nord, strada Smaraldului. Am inchiriat o viluta impreuna cu alte doua familii, si acelea cu copii (asta e alta istorie, nu intru in detalii aici si acum; sa zicem doar ca a fost o experienta din care in mod sigur am tras niste invataminte). Ca localizare fata de faleza a fost OK. La cca 2 minute de teatrul de vara, si la cca 5-7 (mersul meu) de strada principala, cea cu magazine (bulevardul Republicii). La plaja ajungeam in aproximativ 5 minute. Viluta, in sine, cam lasa de [...] — vezi review [+3 poze]
Croaziere, mini-croaziere pe Dunăre / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2014
- de: raly [22.07.14]
- RECOMANDĂ
Croaziera pe Dunare
Prima data pe Dunare la Cazane, abia am asteptat! Ne-am cazat la Pensiunea Steaua Dunarii unde am aranjat ca dimineata urmatoare sa plecam intr-o croaziera cu barca sa vedem si noi minunatiile de pe Dunare despre care toata lumea povestea atat de frumos. Croaziera ne-a costat 200 ron / 2 familii deci 100 / famile si a fost condusa chiar de patronul acestei pensiuni. Barca nu e cine stie ce, dar arata bine pt ca altfel nu ma suiam eu in ea! Asa ca dimineata la ora 10 ne-am imbarcat, echipati [...] — vezi review [+11 poze]
Descoperă Valea Drăganului / VALEA DRĂGANULUI [CJ]
- IULIE, 2014
- de: SKC [22.07.14]
- RECOMANDĂ
Atunci cand tacerea adie...
Poate ca ati auzit, dar nu multi ati vizitat Valea Draganului…insa daca va place sa va regasiti in natura…o puteti face cu bucurie aici. Daca simtiti dor de copilaria la bunici, la tara…departe de modernismul oraselor…atunci aici veti revedea ceva din viata de atunci. E alta viata, dar mai aproape de existenta…asadar o viata mai vie. O plimbare pe podis, un urcus pana pe Vf. Ticlu, o coborare pana la Cris sau doar o plimbare spre valtoarea satului…e tot ce va poate aminti [...] — vezi review [+7 poze]
Casa memorială Vasile Alecsandri [Mircești] / HÂRLĂU / TG. FRUMOS
- IULIE, 2014
- de: Michi [21.07.14]
- RECOMANDĂ
În amintirea lui V. Alecsandri, conacul de la Mirceşti
Nu era în intenţia mea să scriu imediat despre casa lui V. Alecsandri de la Mirceşti dar la deschiderea maestrului Google am văzut pe emblemă chipul poetului. S-a născut la 21 iulie 1821. Primul obiectiv al excursiei pe care am făcut-o luna aceasta a fost casa memorială V. Alecsandri situată pe DN28, plus 4 km pe DC87 în comuna Mirceşti, la 67 km de capitala judeţului şi la numai 18 km de motelul Cabana Codrii Paşcanilor unde ne-am cazat. Poetul a trăit şi şi-a scris cea mai [...] — vezi review [+19 poze]
Hoinar prin Dobrogea / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IULIE, 2014
- de: laurao [21.07.14]
- RECOMANDĂ








