Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2137 / 5013]

Afișate impresii [21361 - 21370]
Comandor Hotel 4 / MAMAIA

Vacanta in Romania = Ca la noi, stim sa cerem preturi dar nu stim sa oferim.

De 17 ani nu am mai fost pe litoralul Rominesc. Am zis hai sa incercam poate ne-am schimbat un pic. Zis si facut, rezervat o camera la Hotel de 4* Hotel Comador demipensiune pentru ca Nu! vrem sa fim legati de masa de prinz. Ajungem lunea mai devreme de ora de cazare 18:00. Receptiomera foarte draguta ne cazeaza in 5-10 minute, mici probleme cu seiful blocat de "Romanii" dinaintea noastra si cu frigiderul care nu mergea. Dar sau rezolvat in 10 minute de "maestrul" Hotelului. Daca nu [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2014
  • de: Ali_ana [28.07.14]
  • RECOMANDĂ

Super pentru familiile cu copii

Incep prin a spune ca site-ul acesta mai mult te ameteste, dar sper ca adminul sa posteze totusi comentariul meu. De ce spun asta? Pentru ca sunt foarte multe comentarii, inclusiv din anii trecuti, cu experiente de tot felul si la un moment dat nu mai stii la care sa te raportezi. Eu cred in concediile spontane, in care nu e foarte bine sa citesti zeci de comentarii pe forumuri pentru ca te incarci negativ si nu-ti mai place nimic. Revenind la experienta mea la Mercur Minerva, pe scurt, [...] — vezi review [+8 poze]
Complex Bran-Brad-Bega 4 / EFORIE NORD
  • IULIE, 2014
  • de: gabibi30 [28.07.14]
  • NURECOMANDĂ

Un alt hotel jalnic

Buna ziua! In urma cu 2 zile m-am intors acasa din vacanta. Nu am uitat ca am fost in Romania si nu m-am asteptat la prea mult dar cand mergi la un hotel 4 **** speri ca macar sa fie curat. Lucrul acesta m-a deranjat cel mai mult. Cuverturile erau murdare, lenjeria si prosoapele vechi si izinite nu au fost schimbate in 6 zile niciodata. In baie apa baltea atat intr-o parte a cazii cat si in mijlocul incaperii. Nu e de mirare ca perdeaua de la dus era plina de igrasie. Am fost la particulari [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / VENUS
  • IULIE, 2014
  • de: radu tom [28.07.14]
  • RECOMANDĂ

Hotel ca in strainatate

Salut, am fost la Hotel Afrodita in perioada 06.07 - 13.07.2014 si am fost placut surprins de hotel, amabilitatea personalului, curatenie si mancarea hotelului. Toti angajatii hotelului, de la femeia de servici si pana la manager au lucrat cu zambetul pe buze, ceea ce este foarte important in-trun concediu unde te duc sa te relaxezi si sa te simti bina. In una din zilele petrectue la acest Hotel a fost o vijelie cumplita in statiune (pomi rupti, geamuri sparte la alte hoteluri, sezloange si [...] — vezi review
Cupidon Hotel 3 / SATURN
  • IULIE, 2014
  • de: roninica [28.07.14]
  • RECOMANDĂ

Pentru nepretentiosi

Am fost in perioada 20-27 iulie 2014 cazat la acest hotel. Inca de la inceput vreau sa spun ca acest hotel este pentru cei cu buget mic si fix, fara pretentii de lux. Am ajuns dimineata in jurul orei 9 la hotel. Prima impresie, fiind o zi de duminica, a fost amara, fiind prima data aici si primind informatii ca este un hotel ok. Nu am gasit loc de parcare la hotel si nici in apropiere. Dar stupoarea a fost mai mare cand nu am avut cui cere informatii despre parcarea masinii. Niste prieteni [...] — vezi review
Pensiunea Iris Brădățel [HD] 3 / MASIVUL RETEZAT-GODEANU

Rezervare anulata abuziv de catre pensiune pentru a face loc unui grup

Am facut o rezervare confirmata si prin virarea avansului cerut de catre responsabila IRIS in data de 17.06.2014 la pensiunea IRIS Bradatel pentru perioada 22-27 Iulie 2014. Toate bune si frumoase, planuiam sejurul in Retezat, cand, in data de 03.07.2014 (LA 2 SAPTAMANI DE CAND EU FACUSEM REZERVAREA) am fost contactat de catre A. N. - receptie grup hotelier IRIS - (...) pentru a mi se aduce la cunostinta faptul ca avand in vedere ca la Pensiunea Iris Bradatel se vor desfasura lucrari de [...] — vezi review
2D Hotel [Neptun] (ex Dobrogea & Sulina) 3 / NEPTUN / OLIMP
  • IULIE, 2014
  • de: lori.axi* [28.07.14]
  • RECOMANDĂ

Pe-afara-i vopsit gardul

Cum ziceam, in alt review, am nimerit in Neptun, la hotel 2D, dintr-o intamplare... deoarece otpiunea noastra initiala era: hotel pe malul marii, camera cu vedere la mare. Asta nu corespundea nicicum, dar am zis sa incercam si altceva in ideea ca arata f bine, ca are piscine si dotari ok. Hotelul a fost renovat si ,,rebrenduit" si zic ,,a fost" deoarece cred ca a trecut ceva timp de la ultimele retusuri, pentru ca, in prima zi, sotul meu a reparat plasa de la usa balconului si usa de la dus [...] — vezi review
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
  • IULIE, 2014
  • de: lori.axi* [28.07.14]
  • RECOMANDĂ

O „insula” de bun-gust

Restaurantul Insula este aferent hotelului cu acelasi nume, situat pe malul unuia din lacurile Neptun. Frumos, cochet, plin de verdeata si amenajat cu mult bun-gust (ratuste, scoici, pesti, plante de tot felul, ceramica pictata, foisoare ascunse in verdeata...). Chiar nu am niciun repros de facut acestei locatii: - servire rapida si ireprosabila - ambient foarte placut, restaurantul este construit lacustru, numai din lemn, stuf si sticla, totul foarte discret, muzica ambientala placuta, [...] — vezi review
(Re)descoperă Neptunul / NEPTUN / OLIMP
  • IULIE, 2014
  • de: lori.axi* [28.07.14]
  • NURECOMANDĂ

Unde e Neptunul de-altadata? ...

Am petrecut un scurt sejut la Neptun ,,Hotel 2D, adica fostele Dobrogea si Sulina... parca, reunite sub denumirea asta si modernizate cu facilitati spa. despre hotel voi scrie in rubrica aferenta, dar aici vreau sa scriu cateva impresii despre statiunea care mi-a lasat un gust amar... Nu am mai fost in Neptun din studentie (~20 de ani) cand era statiunea preferata a tinerilor si nu numai, plina de turisti, si straini si romani, de terase frumoase si de locuri de distractie, iar acum mi s-a [...] — vezi review
Castelele Peleș şi Pelişor / SINAIA

Vizitezi Pelesul? Ia-ti bocanci de munte!

Am vrut să vizitez Muzeul Peleș. Drumul până la castelul considerat cel mai important ansamblu arhitectonic de tip istorist din România - am citat din peles.ro, este plin de capcane. Pe scurt: accesul la castel arată deplorabil. După ce treci de tarabele pline de suveniruri made in China, drumul pavat cu piatră cubică din curtea reședinței regale arată ca unul tradițional românesc, adică plin de gropi. Piatra cubică a dispărut din multe locuri, iar troturarul a început să [...] — vezi review [+3 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.9260940551758 sec
    ecranul dvs: 1 x 1