Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2136 / 5013]
Afișate impresii [21351 - 21360] din total 50125 impresii
Popas Căprioara 3 / PREJMER
- IULIE, 2014
- de: sebino [29.07.14]
- RECOMANDĂ
Un loc de popas in drum spre mare
Complexul Popas Caprioara este situat la cativa kilometrii de Brasov la marginea padurii, pe traseul Brasov - Targu Secuiesc. Am poposit aici doi ani la rand in durmul spre mare. Este dotat cu restaurant unde se pot organiza nunti, mese festive etc., o parcare incapatoare, loc de joaca pentru copii, internet wireless si are mai multe corpuri de cladiri. Camera are dotarile necesare la nivelul de 3 stele. Pentru cei care sunt in drum spre mare si nu numai este un loc placut de a face un [...] — vezi review [+6 poze]
Cocor Hotel & Spa [Neptun] 4 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2014
- de: clinton20000 [29.07.14]
- NURECOMANDĂ
Pacat de investitie. Personalul prost crescut.
Camere mici. Baia arata ca la 2 stele. Balconul nici nu merita pomenit atat este de mic. Piscina cam murdara. Astepti ceva pana te baga cineva in seama ca sa comanzi si cam tot pe atata ca sa vina cu mancare. Si totusi este curatel. Nu iti este scarba de nimic. Problema cea mai mare am intampinat'o la SPA. Unde a venit directoarea si ne'a amenintat ca ne scoate afara cu paza. Cica nu aveam voie cu copilul cu toate ca eram singurii clienti si ca vazusem cu o zi inainte copii in piscina [...] — vezi review
Riviera Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: Aghalra* [29.07.14]
Am plecat cu un gust foarte amar si cu multi nervi
Am fost cazati 2 nopti la hotelul Riviera. Am plecat la drum oarecum constienti de faptul ca un hotel de 3 stele este ceea ce este, adica mediu. Insa, hotel Riviera este ingrozitor. Nu merita nici o singura stea. Am avut camera cu vedere la mare, deci am platit 310 Ron/ noapte, ceea ce nu mi se pare putin. Din fericire, am fost inspirati si nu am platit si mic dejun, macar atat. Camera era murdara, pe jos nu parea ca a mai trecut vreun aspirator de dinainte de '89. Cuvertura pusa pe pat era [...] — vezi review
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN
- IULIE, 2014
- de: diana-s [29.07.14]
- NURECOMANDĂ
Terasa Cupidon - ASA NU
Duminica ce tocmai a trecut am decis sa evitam zona Constantei si Mamaia datorita aglomeratiei si sa mergem in statiuni ca sa ne bucuram de cateva ore de plaja mai linistite. Plus de asta, la aceasta terasa intamplator mai si cunosteam cateva persoane, mai mancasem acolo, preturi foarte bune si mancarea gustoasa. In afara de mine care mai fusesem acolo, le mai recomandasem si altor prieteni acest loc si ei erau veniti si cu un copil de 6 ani. Plus o mamica a unui infant de 2 luni. Doar ca [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- IULIE, 2014
- de: Cosmy [29.07.14]
- RECOMANDĂ
Relaxare/atmosfera de familie
Am revenit la Socrita dupa 3 ani si-am constatat cu bucurie ca prima impresie a fost cea corecta. Am regasit aceleasi gazde primitoare, interesate cu adevarat de starea de bine a celui ce le calca pragul. Am optat pt o camera cu 2 paturi, care-a fost suficienta pt noi (nu sunt mari, dar nu mergem in vacanta ca sa stam in camera) - pozele de pe site-ul unitatii corespund intocmai cu ceea ce-am gasit; Locul de joaca pt copii a fost imbogatit si imbunatatit considerabil fata de acum 3 ani; [...] — vezi review
Tismana Club Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2014
- de: collins1122 [29.07.14]
- NURECOMANDĂ
Fratilor nu va lasati pacaliti de pungasii astia!
1. Sosirea in parcarea hotelului. Locuri de parcare ioc. Oamenii se inteleg intre ei cum pot, se blocheaza unii pe altii, isi lasa numere de telefon in parbriz, nici vorba de paznic in parcare, lasa e la inceputul concediului nu merita sa te enervezi, va fi bine, iti spui. 2. Receptia. Un baiat si o doamna obositi si ineficienti. Singura lor grija este legata de cei 2 caini care isi fac veacul in receptie! Fug dupa ei prin parcare, ii iau in brate si ii aduc inapoi in receptie!! Nu am inteles [...] — vezi review
Descoperă zona Cheia / CHEIA
- IULIE, 2014
- de: Floryn81 [29.07.14]
- RECOMANDĂ
Atracțiile stațiunii Cheia
Chiar dacă în ultimii ani am ales frecvent să traversăm munții către zona Brașovului urmând DN 1A, de fiecare dată ne-am grăbit și nu am oprit decât poate preț de câteva minute în frumoasa stațiune turistică Cheia. În luna iulie ne-am propus să petrecem un weekend în Poiana Brașov și, pe drum, am hotărât să facem o pauză de câteva ore pentru a descoperi atracțiile stațiunii Cheia. Această stațiune este localizată în partea nordică a județului Prahova, pe [...] — vezi review [+53 poze]
Descoperă România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- IULIE, 2014
- de: iulianic [28.07.14]
- RECOMANDĂ
Un posibil traseu de weekend
Weekend-ul 18-20 iulie 2014 avea pentru mine o semnificaţie aparte, de aceea am hotărât că trebuie să-l petrecem într-un mod deosebit. Mă bucurasem că activitatea mea pe AmFostAcolo îmi dăduse şansa de a câştiga un premiu oferit de Vila Dunavski Raj pentru că Golubac era un loc în care de mult voiam să ajung. Din păcate, anumite circumstanţe neimportante în cazul de faţă, m-au făcut să amân bucuria de a vedea malul sârbesc al Dunării atunci când plănuisem. Şi [...] — vezi review [+32 poze]
Băile sărate de la Cojocna / CLUJ
- IULIE, 2014
- de: dorgo [28.07.14]
- RECOMANDĂ
Baile Cojocna 2014
Inamicul public numarul unu Intr-o zi, nu demult, stateam cuminte langa o piscina cu apa dulce din urbea mea si faceam oleaca de baie si plaje. E-adevarat, ca-n apa dulce, ca sa ma mentin la suprafata ei, depuneam un efort cam mare. N-am rezistat nici 10 minute si o voce launtrica imi sopteste... ”du-te @dorgo la bai sarate, acolo vei rezista si-o ora intreaga”. Am impresia ca stapanul vocii, inamicul public al omenirii, deci si al meu, “tiranul mondial”, nu era altceva decat un [...] — vezi review [+21 poze]
O zi în Tîrgu Frumos și împrejurimi / HÂRLĂU / TG. FRUMOS
- IULIE, 2014
- de: Michi [28.07.14]
- RECOMANDĂ








