Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2132 / 5013]

Afișate impresii [21311 - 21320]
Descoperă zona Gura Teghii - Valea Bâscăi / GURA TEGHII [BZ]
  • IULIE, 2014
  • de: F2A1C [03.08.14]
  • RECOMANDĂ

2014 - Update Gura Teghii - Varlaam

Zona avind deja un fan in persoana lui dmb_ro, care a si scris articole de prezentare si cazare (vezi impresii, vezi impresii), eu o sa fac doar un update cu ce mai e nou. Poze de anul trecut, de la confluenta Bîsca Mică cu Bîsca Mare si Poiana cu Rugi puteti vedea aici De precizat inca de la inceput, drumul dintre Nehoiasu si Furtunesti e la fel de paradit ca anul trecut, acum doi ani si-acum 10. Probabil de la facerea lumii. Cu ce ocazie anul asta? voiam sa ne dam in barci. De [...] — vezi review [+18 poze]
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI
  • IULIE, 2014
  • de: cos68 [03.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Divertiland? Ma mai gandesc!

La Divertiland am fost marti 21.07.2014. Am ajuns pe la 11.00. Coada foarte mare la intrare. S-a mers relativ repede, mi se pare ca erau vreo 4 sau 5 case deschise. Ni s-au dat bratarile pentru intrare si un pliant despre Divertiland. Abia ieri l-am citit si am vazut ca de fapt era o lunga lista de regului din Divertiland. Unele reguli sunau mai degraba a contract. Lunga lista trebuia sa o citesc la intrarea in parc, dar la cat de lunga era chiar daca mi-as fi dat seama ca-s reguli nu as fi [...] — vezi review
Cetatea Alba Carolina / ALBA IULIA
  • IULIE, 2014
  • de: donna77 [02.08.14]
  • RECOMANDĂ

Da, Da, Da!

Iată că a venit timpul să mai bifez o destinație nemaipomenită pe lista obiectivelor care merită văzute în țara noastră de poveste. Cetatea Carolina de la Albă Iulia. Deși vizitasem cetatea în urmă cu 9 ani, ceea ce am văzut acum a fost peste orice așteptări. O investiție de peste 74.000.000 lei (parțial cu bani europeni) pe parcursul a doi ani (2009-2011) a făcut din Cetatea Albă un loc minunat. În sfârșit, bani cheltuiți cu folos. Ne-am plimbat și noi alături de [...] — vezi review [+20 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2014
  • de: Alexu [02.08.14]
  • NURECOMANDĂ

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul

Am ajuns in ziua de marti, 22 iulie, bucurosi sa avem o experienta placuta si la noi la All Inclusiv. Toate bune si frumoase, ne-au cazat cu o camera cu vedere catre mare si parea ca totul este foarte OK. Camerele sunt foarte mici, nu ai loc sa arunci un ac. Mancarea ACEEASI in fiecare zi si surpriza! asteptam ca vitele la poarta ca sa intram la masa. In a treia zi ne-am trezit ca nu mai avem la a treia persoana ADULTA saltea pentru sezlong pentru ca cei care erau abilitati pe plaja cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Buzău și împrejurimi? / BUZĂU

Restaurant de vis Conacul Trandafirilor din parcul Crang Buzau

Am avut placerea sa iesim cu copiii in parcil Crang din Buzau si aici am dat peste restaurantul Conacul Trandafirilor. Are o terasa la inaltime pe stilul mediteranean, servicii excelente, mult profesionalism la ospatari, muzica si mancare excelenta. Cand am fost noi canta un domn la pian (orga), foarte relaxant si frumos! Sala e de vis, multe candelabre si de bun gust, spatiu pentru copii sa poti manca linistit. Bai ultra moderne. Totul de vis. Preturile mai mici ca la multe [...] — vezi review [+2 poze]
Salina Unirea Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
  • IULIE, 2014
  • de: vlad21ro [02.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagitor

Am vizitat de curand salina Unirea din Slanic Prahova dupa ce m-am documentat si am citit review-urile bune de aici. Eram in cautare de o salina mare si frumoasa la distanta ceva mai apropiata de Bucuresti. Am fost in timpul saptamanii intr-o zi de joi plecand cu noaptea in cap din Bucuresti ca sa nu prindem aglomeratie prea mare. Odata ajunsi acolo la aproximativ 20 de minute de cand s-a deschis programul salinei ne-am asezat la coada ce era formata din aproximativ 150 de persoane, lucru [...] — vezi review
Muzee clujene / CLUJ
  • IULIE, 2014
  • de: crismis [02.08.14]
  • RECOMANDĂ

'La Palat' sau la Muzeu?!

Palatul Banffy / Muzeul de Arta Cluj Pentru aducere aminte: ajuns in mult-visatul Cluj sambata noaptea, impreuna cu “consilierul” familiei, zis si tati; cazat intr-un loc minunat, de care v-am povestit deja, Aparthotel Gutinului, unde ne astepta fiica noastra de aproape 19 anisori, zisa si Istetel, care venise cu vreo 2 zile in urma sa se inscrie la facultate; mancat, dormit, mancat, vizitat Gradina Botanica (placut mult!), cascat gura pe strazi fara o directie anume... fara sa ne uitam la [...] — vezi review [+22 poze]
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA
  • IULIE, 2014
  • de: Carmen81 [02.08.14]
  • NURECOMANDĂ

De evitat

Hotel oribil, comunist, personal nesimtit si tupeist, camere murdare cu lenjerie rupta, am gasit sub pat sosete murdare. Mancare veche, oribila. Intr-o dimineata am iesit la plimbare si angajatii bateau un pui de catel fara mila. Norocul lui ca am trecut pe acolo altfel nu stiu ce se alegea de amaratul catel. Am incercat sa platim cu cardul au zis ca e stricat pos-ul, cand am solicitat factura au zis ca nu le merge programul de facturare. Am cerut sa vorbim cu un manager. Evident ca a [...] — vezi review
Pensiunea Dora [Şomcuta Mare] 4 / BAIA MARE
  • IULIE, 2014
  • de: addalacra [02.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Locatie superba, gazda care nu isi doreste pensiune

O sa incep prin a specifica faptul ca nu am fost in concediu ci cu jobul. Locatia este foarte frumoasa, sa spunem ca este curata desi la 4 stele ar trebui sa se schimbe zilnic lenjeria si prosoapele. Insa nu au aer conditionat, uscator de par, draperi care sa iti acopere geamul (avand in vedere ca se vede de afara in camera), plasa sau aparat pentru tantari. Micul dejun este saracacios si daca mai vrei ceva e posibil sa iti stea in gat si apa daca vrei e cu plata desi nu toata lumea consuma [...] — vezi review
Larisa Hotel 2 / AZUGA

O experienta placuta la Hotel Larisa Azuga

Buna ziua. Am ales pachetul promotional cu 3 nopti cazare si demipensiune pentru suma de 149 lei (eu si sotia mea), plus inca 75 lei pentru fiica mea care are sub 18 ani. Nu ma asteptam la prea multe pentru banii astia, insa recunosc ca am fost placut surprins si multumit de conditiile oferite. Camera a fost o garsoniera cu doua paturi de o persoana + un pat dublu. Conditiile bune. Curat, aerisit, baia perfect utilata si foarte multa igiena. Despre masa: in general buna. Pentru masa de [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.2407789230347 sec
    ecranul dvs: 1 x 1