Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2130 / 5013]
Afișate impresii [21291 - 21300] din total 50125 impresii
Siret Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: cris_beccue [06.08.14]
- NURECOMANDĂ
Oribil
La receptie vine o tanti cu aere de doamna si se agita sa vada daca mai sunt camere si zice: va dam camera superioara si facem reducere. Bun totul a inceput bine... ne deplasam in camera totul ok un lcd micut un aer conditionat baia ok dar ceva prize neizolate noroc ca erau sus (avem un copil de 4 ani). Vedem balconul cu un mic balansoar... ranjim si deja ne imaginam cum stam la o vorba dupa ce adoarme copilul... :)) si deschidem usa si dau navala da nu 1-2 un stol de tantari Ne alegem cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- IULIE, 2014
- de: carrera [06.08.14]
- RECOMANDĂ
Restaurant cabana Schiori Sinaia recomand cu caldura
Am vizitat de 2 ori restaurantul cabanei si am fost placut surprins de servirea rapida, de calitatea mancarii servite si de ce nu de preturile care mie personal mi s-au parut corecte. Ospatarii sunt sociabili, amabili si ingrijiti. Recomand papanasii si carnatii din meniul vanatoresc care din spusele ospatarului contin carne de mistret, urs si caprioara. Pe scurt, restaurantul e un loc linistit, unde se poate servi un pranz zic eu de calitate cu mai putin de 180 de ron (3 persoane), un [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- IULIE, 2014
- de: carrera [06.08.14]
Restaurant Casa Magica Busteni, pierdere de timp
Am oprit sambata 2 Iulie la restaurantul Casa Magica din Busteni pentru a servi pranzul impreuna cu sotia si fetita mea. Terasa era plina asa ne-am vazut nevoiti sa intram in restaurant. Un spatiu cu cca. 10-12 mese cu lumina semiobscura. Nu ne-a intampinat nimeni, de fapt un lucru comun in majoritatea restaurantelor in Romania. Am intrebat barmanul daca exista spatiu pentru nefumatori iar raspunsul a fost negativ. Am intrebat unde ne putem aseza si am fost invitati sa luam loc la singura [...] — vezi review
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
- IULIE, 2014
- de: radu.stefan [06.08.14]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire
Cazarea Casa Yachi se afla la marginea satului Vama Veche, ultima casa de langa lanul de porumb (avantaj: departarea de agitatie, dezavantaj: distanta mare pana la plaja) Avantaje: - am stat intr-o camera cu orientare spre nord, asa incat am avut racoare dimineata - visinata si caisata din partea casei, plus proprietarul s-a oferit sa ne gateasca peste proaspat contra cost, unul mai mic decat cel de la restaurant (nu am apelat pana la urma la serviciile sale, dar parea o idee buna) [...] — vezi review
Aurora Hotel 2 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: dany studio82 [05.08.14]
- NURECOMANDĂ
Hotel comunist, murdar si cu personal nesimtit
Am stat la Hotel Aurora, din pacate. Este un hotel comunist, murdar, cu personal mereu imbufnat, care nu doreste sa te ajute si care se uita urat la tine. Femeile care fac curatenie te trezesc la 7 dimineata, din cauza ca vorbesc tare si rad pe hol. Doar piscina era mai ok, dar si acolo era o strictete de parca erai la vreo piscina in Dubai, baiatul de la intrare era nesimtit, iti spunea pe un ton amenintator ,,ca nu cumva sa ai mancare sau bauturi in geanta, ca nu stiu ce se intampla'', [...] — vezi review
Victoria Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: haryanka [05.08.14]
Evitați acest hotel
evitati acest hotel. am cumparat bilet la acest hotel, la recomandarea unui prieten. am ajuns la hotel victoria in data de 25-07-2014, aveam 5 nopti si am platit 2700 de lei, am asteptat de la ora 9 dimineata pana la ora 16 ca sa fiu cazat la etaj dar am fost refuzat. motivul pentru care am fost refuzat este ca nu am dat spaga. asa ca am cerut cei 2700 si am plecat. fetele de la receptiu vorbesc f urat. NU RECOMAND ACEST HOTEL. hotel de 3 stele care nu merita nici 0 stea. mancare [...] — vezi review
Victoria Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: Maria25 [05.08.14]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand!
Cazarea in acest hotel a fost o mare dezamagire. Nemultumirile au inceput de indata ce am sosit in asa zisa "parcare". A durat mai bine de 2 ore gasirea unui loc de parcare. Camera in care am fost cazati arata groaznic, pe jos gresie si 2 carpetute foarte murdare, televizorul foarte mic, iar telecomanda nu era functionala. Exista un miros intepator in camera, pe care, bineinteles, nu l-am putut elimina, chiar daca ne. am straduit... In ceea ce priveste masa... mancarea a fost acceptabila, [...] — vezi review
Descoperă Râșnov și împrejurimile / RÂȘNOV
- IULIE, 2014
- de: iulianic [05.08.14]
- RECOMANDĂ
Râşnov - oraş turistic
Într-un review anterior spuneam că "oraşul Râşnov, cu împrejurimile şi principalele sale obiective, merită un review separat." Aşezarea sa - la poalele masivului Postăvaru, la mică distanţă de Munţii Bucegi şi Piatra Craiului, aproape de capătul culoarului Rucăr-Bran şi de o altă importantă zonă turistică, Bran - favorizează oraşul Râşnov din punct de vedere turistic. Pe DN 73, la 15 km de Braşov şi la numai 9 km de staţiunea turistică Poiana Braşov, oraşul [...] — vezi review [+41 poze]
Majestic Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: mariana1970 [05.08.14]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand și nu sunt cârcotașă
CONFORT de 2*. Hotelul nu corespunde celor 3*+ cum se "lauda". Nici pe departe nu sunt conditii de 3 stele. Personalul de la receptie cand am semnalat problemele din camera si am solicitat schimbarea camerei, au profitat de faptul ca eram in plin sezon si gaseam mai greu o camera in statiune, si ne-au sugerat sa ne inapoieze banii pe sejur si sa eliberam camera. Daca asta este atitudine profesionista in turism atunci NU RECOMAND ACEST HOTEL. Sa nu credeti ca sunt carcotasa, va spun ca in [...] — vezi review
Cerna Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2014
- de: victorash76 [05.08.14]
- NURECOMANDĂ



