Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2129 / 5013]

Afișate impresii [21281 - 21290]
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
  • IULIE, 2014
  • de: apan [08.08.14]
  • RECOMANDĂ

Sejur reusit

Dupa cateva experiente nereusite pe litoralul romanesc in ultimii ani, am gasit la Pensiunea Socrita din Corbu un loc linistit, relaxant si primitor. Am fost foarte multumiti de: mancare, curatenie, modul de primire al gazdelor. Chiar si pentru copilul nostru, altfel destul de pretentios in ceea ce priveste mancarea, meniul a fost potrivit si s-au gasit mereu varinte foarte bune. Plaja de la Corbu, foarte libera fata de alte plaje de pe litoral, este accesibila in 10 min de mers cu masina. [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN

Ma asteptam sa gasesc altceva

Dupa doi ani am reusit in sfarsit sa gasesc o camera in perioada de vara. Nu pot spune ca am fost dezamagita de cazare, dimpotriva. Camera tripla din Vila 6 este foarte spatioasa, terasa mare, baie mare, are chiar si un frigider micut pentru bauturi langa usa de la baie; -) Deranjant a fost faptul ca in primele 3 zile nu a venit nimeni sa goleasca macar cosul de gunoi, iar in urmatoarele 3 zile au venit zilnic la ore nepotrivite. Una peste alta cazarea a fost OK. Complexul in ansamblu are [...] — vezi review [+7 poze]
Cetatea Mălăieşti [Mălăieşti, HD] / HAȚEG [HD]
  • IULIE, 2014
  • de: cos68 [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

Cetatea Malaiesti

Mica cetatea Malaiesti se afla in satul cu acelasi nume, intre Nucsoara si Salasul de Sus jud. Hunedoara. Despre cetate am auzit prima oara anul aceasta cand treceam prin Malaiesti si am vazut indicatorul care indruma intr-acolo. Nu am fost impresionat de modul in care s-a facut renovarea constructiei, mi-a placut peisajul din jur si locul bun pentru defensiva ales de cei care au hotarat construirea cetatii. Detalii am citit pe net cateva zile mai tarziu - „Monumentul manea. Despre [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Casa Matei [Berca, BZ] 4 / MĂGURA & BERCA
  • IULIE, 2014
  • de: toganel_r [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

Relaxare

Am dorit neaparat sa vizitam anul acesta vulcanii noroiosi, asa incat ne-am cazat in zona. De aceasta pensiune am aflat de pe internet. Plusuri: - Locatie pe malul raului Buzau - Camere spatioase, aer coditionat - Mancare excelenta, varietate mare - Se poate servi masa si pe mica terasa, la camerele de la parter - Spatiu de joaca pentru copii, teren de tenis, piscina - Relativ aproape de Paclele Mari si Paclele Mici (aproximativ 15 Km) - Ti se asigura 1-2 perechi de cizme pentru [...] — vezi review
Circuite prin România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA

Transfagarasan spre Capitala Culturala Europeana SIBIU

Salutare din nou prieteni, O parte din vacanta de vara de anul acesta am ales sa o petrecem in Romania, deoarece credem noi ca avem ce vedea cu varf si indesat! Startul in acest tur a fost dat in data de 20.07.2014 din Bucuresti catre Sibiu via Curtea de Arges via Balea Lac. Vizita la Manastirea Curtea de Arges in ziua de SF. Ilie a fost o alegere deosebita pentru noi deoarece am simtit ca ne incarca cu energie pozitiva pentru zilele de calatorie ce vor urma, baietelul nostru a avut ocazia [...] — vezi review [+13 poze]
Complex Bran-Brad-Bega 4 / EFORIE NORD
  • IULIE, 2014
  • de: toganel_r [07.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Romanul... tot roman ramane

Plusuri: - aproape de plaja - camera spatioase, cu terasa, aer conditionat, minibar, parcare pazita, piscine frumusica Minusuri: - prima data cand s-a facut curat in camera, a fost dupa 3 zile. Prosoapele nu au fost schimbate 5 zile, adica tot sejurul; - mic dejun saracacios, de cel mult doua stele: Ex: multe tavi cu sandwich-uri, sucul cel putin indoit cu apa, etc. Ne intoarcem la spiritual balcanic... nu exista romanul sa nu incerce sa "ciupeasca" de aici, de acolo, cate ceva... Oare [...] — vezi review
Pensiunea Bran-Belvedere 4 / BRAN
  • IULIE, 2014
  • de: danyelle [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

O vacanta minunata

Am cautat un loc impreuna cu sotul meu unde sa avem parte de liniste si am gasit acest hotel unde nu numai ca am avut aer curat, liniste si peisaje frumoase dar ne-am si recapatat o parte din conditia fizica prin plimbarile cu bicicleta si partidele de tenis care binenteles ne-au fost puse la dispozitie de conducerea hotelului la fel ca si celelalte servicii care au fost exceptionale fiecare in parte: mancarea excelenta, camera unde ne-au cazat foarte curata si primitoare, staff-ul hotelului [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN

Terasa La Babanu - mancare exceptionala

O terasa exceptionala in statiunea Saturn, Romania, este "Terasa la Babanul". Pe timpul sejurului am mancat acolo in fiecare zi. La pranz masa era 15 lei de persoana, felul 1 si 2, cu meniuri la alegere, mancare extraordinar de buna. Seara va recomand "tigaia bunicii", "saramura de peste", " pastrama de oaie", platou "mix grill", " ciorba de burta". Ospatarii sunt ok, dar mancarea este foarte buna. Desi era un restaurant, spatiul verde pe care il cuprindea era destul de mare. Erau [...] — vezi review
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
  • IULIE, 2014
  • de: adak [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

Relaxare si ospitalitate

Am avut un week-end prelungit cu tot ceea ce ne trebuia: o camera curata si decenta, gazde primitoare si deschise spre a oferi tot confortul. Mancarea de nota 10, desi uneori parea micuta portia. Plaja libera, fara manele si cocalari. Pacat ca au fost valuri mari si apa nu prea era limpede. Vom reveni cu siguranta. Corbu devine noua vama... Noi fiind mancatori de peste ne-ar placea sa avem la dispozitie un meniu numai pescaresc pentru cateva zile la malul marii. Cine stie, poate dam o [...] — vezi review
Vacanța în Maramureș / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • IULIE, 2014
  • de: Michi [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

De la Campulung spre Sighet prin pasul Prislop

Stiam ca drumul DN18 de la Iacobeni la Moisei prin pasul Prislop este prost dar cu cateva saptamani inainte de excursie mi-au cazut ochii pe cateva articole incurajatoare din presa locala. Acestea anuntau ca in martie se reluasera lucrarile de reabilitare. “Bun, mi-am zis, acum este sfarsitul lui iunie, vom avea asfalt ca in palma” (in palma nu avem asfalt dar asa se zice). Mergand pe firul informatiilor imediat m-am desumflat pentru ca firmei israeliane Saphir care castigase licitatia i se [...] — vezi review [+16 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1314380168915 sec
    ecranul dvs: 1 x 1