Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2121 / 5013]

Afișate impresii [21201 - 21210]
Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata? / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA

Calimanesti loc pentru relaxare

Pentru mine și familia mea calimanesti-caciulata reprezintă un loc de relaxare, o oaza de liniște. Revenim in calimanesti de 8 ani pentru a ne petrece câteva zile de vacanta si va pot spune că am testat mai toate terasele și restaurantele din zona. Rămânem fideli terasei și restaurantului dada, preturi ok ,,mâncare buna si suficienta zic eu, nefiind gurmanzi. Soțului meu ii place foarte mult ciorbita de fasole și ciolanul cu fasole. Foarte bine se mananca si la casa romaneasca, [...] — vezi review
Excursie Transfăgărășan / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • IULIE, 2014
  • de: mugur007 [09.07.15]
  • RECOMANDĂ

Pe Transfagarasan dupa 30 si... de ani

De ce ti-ai trimite copilul in excursie pe Transfagarasan, mai ales daca nu rezista la serpentine? De ce nu-l duci cu masina personala si sa mergi la relanti ca sa nu-i vina rau? Era prin anul 1983 vara. Si toti copiii erau fericiti ca mergem in excursie. Mai putin cei care nu se simteau bine pe la serpentine. Si mamicile care plageau dupa odrasle. Se termina clasa intai si "tovarasa" a organizat o excursie la Vidraru. Din peisajul de pe Transfagarasan nu-mi aduc aminte mare lucru decat ca [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2014
  • de: MADAHON [08.07.15]
  • RECOMANDĂ

Four Seasons : Un restaurant 'impinge tava' foarte bun

Asa cum am scris in review-ul la hotelul Delta, in 2013 si 2014 am fost la mare in Jupiter. Pentru ca pachetul de masa de la hotel nu ne-a placut, am decis sa mancam in alta parte si cineva ne-a zis de Four Seasons, un restaurant cu autoservire (“impinge tava”) aflat in centrul statiunii. In jur mai sunt cateva autoserviri, dar noua ni s-a parut de departe cea mai cocheta cea de la Four Seasons, asa nu am incercat alt restaurant. Este posibil ca la alte terase sa fi sot putin mai [...] — vezi review
Descoperă Ocna Sibiului / OCNA SIBIULUI

Nu mai fusesem, nu ma mai duc...

Ocna Sibiului, Romania Va voi povesti despre vacanta mea, sau intentia mea de vacanta la Ocna Sibiului. Eu nu am gasit suficiente informatii inainte de-a pleca acolo in vacanta. Sau cele care existau erau insuficiente, sau false. Nu ne-am dus cu masina. Am luat din Bucuresti un autocar, mai exact de la Autogara Militari. Intentia noastra era sa stam in camping, cu cortul. Cand am ajuns la Ocna Sibiului, se facuse deja ora 21.00. Domnul sofer al microbuzului nu stiu ce si-a imaginat el ca [...] — vezi review [+7 poze]
Lido Hotel 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2014
  • de: bobita [24.06.15]
  • RECOMANDĂ

Conditii decente de cazare

Inca doua sejururi am fost cazati in aceasta unitate. Pretul platit a fost mic si datorita faptului ca ne procuram biletele din timp (octombrie). Nu luam cu masa pentru ca, din cate am auzit, se mananca prost la restaurantul hotelului. In rest, totul este destul de ok (conditii de cazare, confort in camere si curatenie). Punctul forte il reprezinta ampasarea pe plaja. Intradevar, se poate si mai bine, hotelul are potential destul de mare, ma refer la amplasare si dimensiunea camerelor. [...] — vezi review
Cetatea Rupea / RUPEA [BV]

Cetatea Rupea - 'stanca' de straja in Transilvania

17.iulie.2014 Fusese o saptamana nebuna in care am facut eforturi de wonder-woman sa termin mai devreme cu o saptamana toate treburile de la birou.Ora 4 (aia de dimineata, cu noaptea in cap, cand nici cocosii nu s-au trezit inca- nu bag totusi mana-n foc, ca stau la bloc ;) ). Trezit. Cafea. Incarcat in masina bagaje, biciclete si mai ales multa voie buna. Curand pornisem in primul voiaj spre Viscri. Un loc mult laudat si mediatizat, pe care eram tare curioasa sa il cunosc, pe de o [...] — vezi review [+21 poze]
Natura Parc - agrement & camping [Chichiș CV] / [ALTE ZONE]
  • IULIE, 2014
  • de: anamariau [20.06.15]
  • RECOMANDĂ

Timp superb la Natura Parc

Am fost intr-o zi foarte calduroasa cu copiii, am gasit bazinele impecabile. Nu era aglomerat, aerul f curat si totul era ingrijit, mult mai curat ca in brasov la piscinele mult cautate. Singurul -, mirosul de la rate :) Cui i-a placut vreodata la 2 Mai, regaseste aceeasi atmosfera si aici, corturi indiene, restaurantul de langa locul de picnic, atmosfera f calda chiar daca suntem la munte. Oamenii civilizati si linistiti. Noi ne-am simtit excelent. Am fost si in parculet, chiar daca par [...] — vezi review
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA

Concediu pe litoralul romanesc in conditii de exceptie

In 2014 am avut norocul sa aflam de la niste prieteni de aceasta pensiune si am reusit sa facem o rezervare. Am anulat o rezervare pentru Croatia si bine am facut pentru ca la Socrita am primit mult mai mult decat ne-am asteptat. Nu doar ospitalitate si disponibilitate am gasit dar mai ales niste oameni extraordinari care pun suflet in fiecare lucru pe care il fac si in consecinta o atmosfera din care nu am mai fi plecat. Am avut parte de o saptamana foarte ralexanta, cu liniste, mancare [...] — vezi review [+3 poze]
La pas prin M-ții Piatra Craiului / MASIVUL PIATRA CRAIULUI

Creasta Nordica a Pietrei Craiului - De 'La om' la 'Ascutit'

Fiind un impatimit al muntelui, tare fericit am fost cand am reusit sa strang niste prieteni cu care sa ajung in Piatra Craiului. Mai fusesem pe la Curmatura, insa vroiam sa vad adevaratul munte, pentru care multi straini vin sa il cucereasca si care, din pacate, a luat atatea vieti. M-am documentat inainte despre traseu si m-au interest in special comentariile despre dificultatea traseului. Si am gasit foarte multe pareri in care calatorii erau avertizati de unele portiuni foarte [...] — vezi review [+8 poze]
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
  • IULIE, 2014
  • de: ByaAlex [29.05.15]
  • RECOMANDĂ

Liniste, energie, distractie... o vacanta perfecta

Pensiunea Alpina a fost alegerea perfecta pentru organizarea cantonamentului nostru datorita locatiei care ofera peisaje de vis dar si proprietarilor care ne-au oferit toate conditiile pentru buna desfasurare a activitatilor noastre. Incepand cu conditiile de cazare, masa si micile atentii care nu erau incluse in oferta (pizza, tort, inghetata, etc), continuand cu un impresionant foc de tabara unde toata lumea s-a distrat si terminand cu seri minunate, toata perioada a fost minunata si ne-a [...] — vezi review [+6 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 6.511773109436 sec
    ecranul dvs: 1 x 1