Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2114 / 5013]
Afișate impresii [21131 - 21140] din total 50125 impresii
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2014
- de: PlesaAndreeaAda [13.08.14]
- RECOMANDĂ
Super
M-am simtit foarte bine, locatia excelenta, nu am avut nevoie de clima, serviciile exact ca in descriere. Unul dintre putinele locuri in care s-a oferit raportul calitate/pret excelent. Aproape de plaja. Chiar daca făcuserăm check out-ul, cand ne-am întors de la plaja in ultima zi ne-au oferit un loc unde sa putem face un dus. Gazdele au fost foarte receptive la modificările propuse in ultim moment. Curtea este foarte frumoasa, un loc perfect pentru relaxare dupa o zi lunga de [...] — vezi review
Vila Iunia [?] / COSTINEȘTI
- AUGUST, 2014
- de: carmen_dca [13.08.14]
- NURECOMANDĂ
Vrem sa se schimbe ceva in turismul romanesc
In afara de faptul ca in aceasta locatie exista o atmosfera contrara total ideii de vacanta, in sensul ca esti continuu supravegheat si in totala neincredere, pana si lumina la terasa este aprinsa "la cerere" ca si accesul la gratar dealtfel... lucru mentionat in oferta ca existent, dar cu cata bataie de cap il si obtii cand ajungi acolo, vezi dupa ce ti-ai dat deja banii pe cazare. Acelasi lucru si cu aerul conditionat care este mentionat ca present in oferta, dar daca ajungi acolo trebuie [...] — vezi review
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
- AUGUST, 2014
- de: cocan [13.08.14]
- RECOMANDĂ
Cu bune si rele despre Baile Herculane pe scurt
Parti mai putin bune: - drumul de la gara (intrarea in statiune), rupt de "primarie ", pina in centrul nou al statiunii (zona hotel Dacia) pe perioada de maxim aflux de turisti. - strandul Hercules din centrul statiunii inchis, fara nici o informare, oricum eu m-am dus sa ma scald si am dat de o ruina, devenind popa' prostu. - strandul Sara sons, varianta nr. 2 ca si distanta fata de unitatea de cazare, pret bilet copil pina la 12 ani 5 lei, peste pret bilet adult 10 lei. Acuma ma intreb [...] — vezi review
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2014
- de: cristianam [13.08.14]
- NURECOMANDĂ
Un loc in care nu voi mai merge curand
Daca saptamana trecuta am fost la Water Park si semnalam niste schimbari in bine, saptamana asta am decis sa merg si la Divertiland. Imediat ce am iesit din A1 si am realizat unde este am avut o strangere de inima, date fiind imprejurimile... Ciorogarla, Bolintin... Mi-am zis in sinea mea, hai ca e in timpul sapt doar nu or fi dat toti navala. Cum am facut stanga din drumul paralel cu A1, am vazut un mare codalau la care nu as fi stat nici moarta daca in masina nu erau 4 copii sub 7 ani care [...] — vezi review
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
- AUGUST, 2014
- de: amfibian [13.08.14]
- RECOMANDĂ
3 restaurante favorite in Constanta
In conditiile in care la un scurt search nu am dat de multe impresii legate de restaurantele constantene am zis sa fac cateva recomandari pentru oricine doreste sa le ia in seama. Localnic fiind recomandarile mele, analizand din punct de vedere al calitatii mancarii, sunt urmatoarele: Prima optiune – Ozdemir (Berbecul de fier in traducere libere) cu specific turcesc. Aflat aproape de Gara si Autogara din Constanta este unul din cele 3 restaurante cu specific turcesc din Constanta [...] — vezi review
Unde mâncăm pe drumul Sighişoara - Braşov / [ALTE LOCURI]
- AUGUST, 2014
- de: Dragoș_MD [12.08.14]
- RECOMANDĂ
Doripesco, o vizită de mult amânată
Am trecut adesea în goana mașinii prin fața restaurantului de pe marginea șoselei spre Sighișoara / Târgu Mureș, despre care auzisem doar vorbe de laudă încât mi-am promis că odată și-odată tot am să opresc acolo să îmi potolesc foamea. Și iată că duminica asta mi s-a ivit ocazia. Am fost cu fata mea, și ea a mâncat bine - o ciorbă de pește, apoi mici și pârjoale din pește, un ceai bun de fructe exotice, iar eu am luat ceva mai ușor, așa... șoferește: o salată [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în Sulina? / SULINA
- AUGUST, 2014
- de: Trofin Cristina [12.08.14]
- RECOMANDĂ
O experienta gastronomica de neuitat la Casa de vacanță Elena
Vreau sa scriu si eu cateva impresii legate de aceasta locatie de unde noi tocmai ne-am intors acum in august. Nu ma voi referi la cazare pentru ca noi nu am fost cazati aici ci la o alta pensiune foarte aproape insa la Casa Elena am servit masa in fiecare zi cat am stat la Sulina si a fost... o incantare! In primul rand aceasta pensiune este foarte aproape de debarcader deci de faleza ceea ce reprezinta un avantaj pt plimbarile de seara :) si arata foarte bine. Repet, nu am fost cazati aici [...] — vezi review
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- AUGUST, 2014
- de: cosi&moni [12.08.14]
- RECOMANDĂ
Concediu reusit...
buna ziua, tocmai am revenit din concediu... unul reusit, diferit de cele de anii trecuti! am decis sa ne cazam la pensiunea Socrita din Corbu doar pe baza review-rilor de aici si in consecinta am decis sa postez si eu pentru a intarii cele spuse de majoritatea turistilor care s-au cazat la acesta pensiune inantea noastra. proprietarii nu-si propun sa satisfaca pretentiile turistilor obisnuiti la hoteluri de 4 si 5 stele... ceea ce precizeaza inca din mom. rezervarii... conditiile de [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
- AUGUST, 2014
- de: Sorina-Elena* [12.08.14]
- RECOMANDĂ
O surpriza placuta!
Camera placuta, curata, renovata, curatenie zilnica, LCD, CD-player in camera, AC perfect functionabil. Parcare mare, gratuita, cu acces pe baza de cartela. Piscina curata, ingrijita, locuri disponibile pentru toata lumea. Locul de joaca pentru copii e foarte frumos, bine dotat. Terasa de la piscina si restaurantul foarte primitoare. Mancarea foarte bine gatita. Personalul foarte amabil. In camera am avut si 2 surpize deosebit de placute: ciocolata si sampanie cu pahare de sampanie. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sulina? / SULINA
- AUGUST, 2014
- de: HoncuMihai* [12.08.14]
- RECOMANDĂ




