Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2113 / 5013]
Afișate impresii [21121 - 21130] din total 50125 impresii
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: Alle13 [14.08.14]
Un sejur reusit!
In cele ce urmeaza am sa relatez, pe scurt, ceea ce semnifica un sejur extrem de placut. Am ajuns la hotel in jurul orei 13, vineri 8 august, dupa un drum lung! Inca de la intrare, am fost intampinati de niste receptioneri extrem de draguti, care ne-au cazat pe loc, desi in mod normal check-inul se face dupa ora 15. Am ajuns in camera care urma sa ne fie "casa" pe parcursul vacantei. O camera mare, spatioasa, dotata cu tot ce ati putea dori. In continuarea camerei ne astepta un balcon [...] — vezi review [+1 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: MISHMASH [14.08.14]
- RECOMANDĂ
Mai mergem!!
Mi-a placut. am primit un apartament cu 2 camere dragut. Timpul de asteptare a fost LUNGGG (este adevarat ca nu puteai sa comentezi deoarece este specificat clar ca check-in-ul este de la ora 16.00). Mi-a placut: - aveau freshuri de fructe/legume - distractie pentru copii - fructe: mere, prune, pere, nectarine, piersici, pepene - am primit fresh si dupa ora 15.00 (cand teoretic nu mai serveau in regim all-inclusive), dar pana in ora 15.30-16.00 - mancare buna, foarte buna, [...] — vezi review
Pensiunea Casa Piraţilor 3 / PRAID [HR]
- AUGUST, 2014
- de: rusu_costelpn [14.08.14]
- RECOMANDĂ
Minunat
Un loc deosebit, o oaza de recreere, um complex bine situat, aproape de strad si de salina, dar mai ales un loc unde familiile dornice de liniste sau cele cu copii, cum am fost si noi gasesc ceea ce-si doresc Personalul pensiunii, inclusiv administratorul Jolt e de nota 10, iar pentru cei care doresc pot opta pentru pensiune completa, mancarea e buna, variata si suficienta... Inca un amanunt cand cautati cazare, nu cautati perfectiunea, nu exista si daca ar exista s-ar putea sa va [...] — vezi review
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2014
- de: parnaubogdan [14.08.14]
- NURECOMANDĂ
Experienta restaurant insula neptun
Am fost la restaurantul insula in august 2014 si am ramas cu un gust amar dupa cum urmeaza preturi exagerat de mari; servire de tot rasul (am avut masa pe partea mica de langa lac) desi se strofoaca sa para profesionisti a uitat sa aduca apa; i-am spus eu sa-mi aduca servetele portii mici in comparatie cu preturile sarea nu curgea; daca deschizi sarea se vede mizerie pe marginea capacului se vrea sa fie restaurant de 4 stele??? sa fim seriosi cine administreaza localul trebuie sa-si [...] — vezi review
Victoria Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: bazil42 [14.08.14]
- NURECOMANDĂ
Hotel Victoria de... aproape doua stele!
Un hotel care a decazut mai ales din acest an oferind servicii proaste de cazare si masa. Receptionere antipatice care te ignoreaza zâmbind (exemplu; Corina sefa sau Cristina sau o blonda ciufulita cu parul in carlionti care te expediaza la alte hoteluri... cica unde se mai poate... sau banii inapoi!!) un sef cu ochelari nesemnificativ care nu te ajuta cu nimic si un patron italian indiferent de tot ce se intampla. Asa servicii se ofera oare si in Italia? Mancare proasta si [...] — vezi review
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2014
- de: Mădălina [14.08.14]
- RECOMANDĂ
Foarte fain
Am avut inchiriat un apartament pentru 4 persoane cu baie, balcon si bucatarie proprii. Cand am ajuns in Mangalia cu trenul am fost asteptati la gara de o masina si dusi la pensiune unde ni s-a oferit un loc sa ne lasam bagajele pana la ora la care trebuia sa intram in apartament. La plecare ne-a fost oferita o camera in care sa ne lasam lucrurile si sa facem dus dupa ce ne-am intors de la plaja desi predasem deja apartamentul si nu ni s-a cerut sa platim in plus pentru asta. Personalul a [...] — vezi review
Aurora Hotel 2 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: Yoanna803 [14.08.14]
- NURECOMANDĂ
A fost ok, dar nu recomand!
In principiu, a fost ok, dar are si multe minusuri. Cei care nu sunt cu "fitze", hotelul este acceptabil. Cazarea a fost facuta relativ imediat (maxim 2 ore) si o camera data exact la etajul cerut. Toate bune si frumoase in primele 2-3 zile, adica atat timp cat era curat. Femeia de servici lua doar gunoiul in fiecare dimineata. Cu aspiratorul a dat primele 3 zile, apoi a mai dat de 2 ori in 5 zile. Prosoapele ne-au fost schimbate doar o data deoarece le-am lasat eu aruncate, ca de [...] — vezi review
Pensiunea Regal [Băile 1 Mai] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- AUGUST, 2014
- de: comari [14.08.14]
- RECOMANDĂ
Amabilitate fara limite
Incerc sa va descriu sejurul nostru la Pensiunea Regal. Este pentru a doua oara cand venim aici. Un loc minunat unde poti sa-ti incarci bateriile pentru restul anului. Vei fii intampinat de proprietarii pensiunii. O familie minunata care incearca si reuseste pe deplin sa te faca sa te simti bine. O curte frumoasa plina de trandafiri si muscate. Un loc de joaca pentru copii bine amenajat, o terasa cu mese, cu gratare... S-au gandit la toate ca sa simti ca esti in concediu si sa revii cu [...] — vezi review
Complex Bran-Brad-Bega 4 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2014
- de: ICHIM CARMEN [13.08.14]
- NURECOMANDĂ
Concediu de cosmar
Din clipa in care am ajuns la hotel, am intrat in legatura cu gardianul care a zis ca nu putem lasa masina in parcarea hotelului, pana nu platim. Am intrat si am ajuns la receptie. Aici, d-na receptionera, cu o aroganta marita, ne-a luat in primire, ca la gradinita. Am inceput sa o intreb despre anumite chestiuni privin cazarea, parcarea, micul dejun... etc si raspunsurile veneau unul mai socant decat altul. In fine, dupa ce am intrat in camera, alt soc- un "placut" miros de mucegai te [...] — vezi review
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
- AUGUST, 2014
- de: dragoscantea [13.08.14]
- RECOMANDĂ



