Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2112 / 5013]

Afișate impresii [21111 - 21120]
Unde mâncăm pe drumul Sighişoara - Braşov / [ALTE LOCURI]

Casa păstrăvarului = Doripesco 2

Aceeași „echipă” de săptămâna trecută, doar că de data asta revenind dinspre Târgu Mureș, am preferat să oprim pe sensul nostru de mers și de asta am ales acum „Casa păstrăvarului”, sau locul unde „cresc” păstrăvii de la toate locurile unde firma Doripesco îi oferă. Apropo, au magazine de desfacere la ambele restaurante unde am fost - probabil și la al treilea (v. saitul lor). Acest restaurant e ceva mai mic cel mult jumate din capacitatea celui dinspre [...] — vezi review [+12 poze]
Voila Mamaia Hotel (complex Caraiman) 3 / MAMAIA
  • AUGUST, 2014
  • de: Anawww [16.08.14]
  • RECOMANDĂ

O vacanta reusita

Tocmai m-am intors de pe litoral, fiind cazati la Voila, Mamaia. Hotelul este doar cu 2 etaje, insa foarte intins ca suprafata. Din cate am vazut in poze, receptia parea foarte mare, spatioasa, dar am fost surprinsa cand am vazut-o in realitate. Am ajuns in jur de 12.30 la hotel obositi dupa un drum de 300 km. I-am dat o "atentie" tipului de la receptie, insa fiind ora de check out camerele inca nu erau curatate de menajere, prin urmare a trebuit sa asteptam vreo ora. Am primit pe la 1 si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
  • AUGUST, 2014
  • de: Micri [16.08.14]

Vatra Regala Predeal - servicii proaste / personal arogant

Am fost la restaurant Vatra Regala din Predeal pentru ca auzisem ca mancarea de aici ar fi buna. Am ajuns intr-o vineri seara si am gasit mese libere (contrar zvonurilor ca este mereu plin - probabil un instrument de marketing pentru a atrage). Am ales sa stam in interiorul restaurantului pentru ca afara era deja racoare iar noi eram cu copiii. Bineinteles ca aici predomina fumul de tigara combinat cu mirosul de mancare, dar am ales sa ramanem (prima gresala). Dupa 10 minute de asteptare am [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD

Restaurantul hotelului Carmen [Eforie Nord] // Servire Execrabila

Au 4-5 ospatari la 18 mese care se calca unul pe celalalt pe picioare, nu stiu cum sa fuga de clienti, nu isi dau interesul pentru "afacere"... nu stiu ce parere are patronul acestei afaceri. (Un minut... sa- mi comand o bere... poate o aduce pana termin acest rewiev). Am asteptat vreo 45 de min sa comand o bere dar... ghinion... a trebuit sa ma duc singur la bar. In sfarsit... dupa vreo 1:20 min de cand am ajuns a venit o "ospatarita" si mi-a cerut comanda: "Nu multumesc... nici macar nu [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Colibiţa? / COLIBIȚA [BN]

Pensiunea Ariniş [Colibiţa] // Servicii restaurant foarte proaste

Dezamagitor; servicii de foarte proasta calitate! Am fost ieri 14.08.2014 la aceasta pensiune pentru a manca. Am fost tratati execrabil. La nici 2 ore de la momentul comenzii nu ni s-a adus mancarea. Ni s-a spus sa avem rabdare, dar cata rabdare sa poti avea cu niste copiii mici si infometati? Ar fi putut fi onesti de la inceput si sa spuna ca nu pot lua comenzile, nu sa ne faca sa astetam 2 ore, dar goana dupa prins multi clienti e mare chiar daca nu le pot onora. Asa ca am plecat [...] — vezi review
Descoperă Jina - Patria lui Ghiţă Ciobanul / MĂRGINIMEA SIBIULUI

O localitate frumoasa de care nu se auzea poate, daca nu era Ghita Ciobanul

Ghita un om simplu, de la munte care ne-a primit la el in casa cum se cuvine, cum rar intalnesti in Romania in ziua de azi. Pacat ca in zona nu sunt pensiuni, dar pe viitor daca zona va fi promovata mai bine, vor rasare si aceste locatii. Revin la Ghita, sotia sa si fica lor, o familie primitoare de care ne-am atasat imediat si speram sa-i mai vizitam. Zona este superba, aer curat, obictive turistice prin apropriere sunt destule si produsele traditionale gasite foarte bune si de [...] — vezi review
Pensiunea Anca [Orlat] 2 / GURA RÂULUI [SB]

O pensiune buna, conditii si relaxare

Am ales aceasta locatie la ghici, gazda d-na Elena a fost foarte primitoare, s-a oferit sa ne gateasca si papa a fost foarte buna, numai ca de la aceasta locatie se poate vizita cam toata Marginimea si noi era plecati zilnic. Asa ca ne-am gospodarit singuri cu ajutorul ei, care uneori ne-a pus la dispozitie cele necesare, inclusiv o rachie buna. Se merita sa te cazezi la aceasta pensiune, poti vizita toate obiectivele turistice. Zona frumusica, dar ca atractie turistica si mai ales [...] — vezi review
Descoperă Ocna Sibiului / OCNA SIBIULUI

Strandul Ocna Sibiului!

Strandul din ocna sibiului poate fi o alternativa buna pt 1-2 zile turistilor veniti in statiune. fata de anii trecuti am gasit niste imbunatatiri insa si niste dezamagiri ca sa zic asa. complexul ocna strand arata bine, are multa verdeata, locuri umbroase langa padure, dispune de o parcare mare cu plata 5 lei/zi iar biletul de intrare este de 20 lei. strandul e impanzit cu sezlonguri destul de multe si umbrelute, asta e partea buna, partea mai putin buna e ca unele din aceste sezlonguri [...] — vezi review [+3 poze]
Malibu Hotel 4 / MAMAIA

Neasteptat de bine

Am ajuns saptamana asta la hotel Malibu. Recunosc, pentru ca am decis pe nepusa masa sa mergem la mare si pentru ca nu am gasit locuri niciunde in alta parte (btw, va anunt cu placere ca litoralul nostru e full booked in sezon). In aceeasi ordine de idei, pretul putin mai mare e datorat faptului ca am stat in apartamentul prezidential (singurul disponibil), dar ale carui dimensiuni chiar m-au impresionat. Prima surpriza placuta: kit de spalat pe dinti, kit de barbierit etc - nu cred ca [...] — vezi review
New Montana Hotel 4 / SINAIA

Servicii excelente la New Montana

Hotelul este foarte curat si arata exceptional. Restaurantul si terasa au servire ireprosabila, mancare foarte gustoasa (delicioasa chiar), muzica buna (de toate felurile, nu este data extrem de tare ca sa deranjeze), atmosfera placuta. Se ridica la standardele unui hotel de 4 stele, peste tot este foarte curat. Este de departe cel mai bun loc in care poti servi masa in Sinaia, in conditii excelente si la preturi accesibile!! Merita sa incercati daca treceti vreodata prin Sinaia. Nu [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.96430087089539 sec
    ecranul dvs: 1 x 1