Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2109 / 5013]

Afișate impresii [21081 - 21090]
Salina Turda / TURDA [CJ]
  • AUGUST, 2014
  • de: lore.lore [19.08.14]
  • RECOMANDĂ

10 pt frumusete, pt curatenie 1

Am fost si eu in vizita la salina din Turda, am vrut sa vedem si noi ,,OZN-ul" din Turda, asa ca ne-am prezentat plini de sperante la 9:20 la casa de bilete unde pe langa plata biletelor am platit si parcarea autoturismului. Deci sa vizitam: am coborat pe scari pt ca asa ne-am putut opri intre etaje pentru a admira privelistea, foarte frumos, foarte impresionant, am ajuns in salina si am fost dezamagiti, pacat de frumusetea pe care o avem in fata ochilor, oamenii si-au scris numele peste [...] — vezi review
Starea drumurilor pe Valea Arieşului / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • AUGUST, 2014
  • de: ANILU [18.08.14]

Excursie pe Valea Ariesului

Am plecat din Bucuresti, pentru 4 zile pe Valea Ariesului. Buc -Pitesti - Curtea de Arges - Vidraru - Transfagarasan - Sibiu - Sebes - Alba Iulia - Campeni - Arieseni. Pana la Alba Iulia drumul a fost bun, cu opririle necesare sau de placere. La Vidraru, la Cab. Ursului (o locatie noua pe Transfagarasan) ptr. o cafea, la Balea am facut o plimbare dar era aglomerat atat in parcarea cu plata cat si pe sosea, la Sebes am mancat o ciorba buna la iesirea spre Alba. Dar cand am trecut de Alba [...] — vezi review
Natura Parc - agrement & camping [Chichiș CV] / [ALTE ZONE]
  • AUGUST, 2014
  • de: gmatasa [18.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Multă reclamă la... nimic

Cum pe data de 15 august a fost sărbătoare națională, (zi liberă), având și musafiri din altă localitate, am hotărît să mergem la Natura Parc la Chichiș. Menționez că am mai fost acolo acum vreo 2 sau chiar 3 ani, atunci când s-a deschis și când, auzind reclamele la TV, și fiind relativ aproape de locație (Brașov) am decis să mergem să vizităm și noi parcul. Dați-mi voie să vă spun că și atunci, ca și acum, am rămas foarte dezamăgiți. Noi am mers țintă [...] — vezi review
Majestic Hotel [Olimp] 3 / NEPTUN / OLIMP
  • AUGUST, 2014
  • de: fleur1973 [18.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Mizerie, mizerie, mizerie si tot aceasta impresie

Hol poavazat si impopotonat. Camera mica mica si mizerabila cu miros de jeg imbacsit Baia -o aventura greu de descris fara a fi vulgar si scarbos.Fecale pe capac wc. petdea dus cu mucegai, cada dus infundata si dupa ce am pus un litru de Ms proper pt desfundat tevi. Chiuveta jegoasa, robineti si supoturi sapun cu resturi de sapun de la ultima suta de ocupanti ai camerei. Am spalat/dezinfectat tot pt ca trebuia sa raman datorita faptului ca sotul e la ceva curs. De altfel cred ca doar astfel [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • AUGUST, 2014
  • de: predav [18.08.14]
  • RECOMANDĂ

Un loc senzational cu oameni exceptionali

Am revenit acasa dupa a cincea vara petrecuta in acest loc minunat creat de un om cu suflet si cu mult bun simt impreuna cu o echipa minunata incepand de la receptie si terminand cu... orice doriti dumneavoastra. Sunt oameni care se zbat din toate puterile sa le fie bine clientilor, doar sa nu fi un carcaotas care in loc sa vi sa te distrezi, relaxezi, stai sa cauti minusurile (eu nu le-am vazut) si sa faci un caz din orice nimic... exemplu: nu a castigat fimiu la nu stiu ce competitie [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
  • AUGUST, 2014
  • de: CDelia [18.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Un mare NU pentru terasa Turist

Am incercat sa mancam azi la terasa Turist. Am comandat o tochitura, un șnițel de pui cu garnitura si pulpe de pui la cuptor cu garnitura. Totul a fost aproximativ ok, mai puțin pulpele de pui care erau crude la interior. Le- am returnat ca sa le prepare ok, le primesc intr-un minut, desfac o pulpa si vad aceeași textura roz-sidefie de carne cruda. La întrebarea daca sunt ok, zic nu si le mai trimit o data. Nu durează un minut si le primesc înapoi. Ma uit, tot crude. Îmi zice [...] — vezi review
Salina Cacica / CACICA [SV]

Salina Cacica - mai bine nu

Fiind in Bucovina, am trecut prin Cacica si am zis sa vizitez si salina care este vis-a-vis de biserica catolica veche, construita de polonezi. De cum am intrat in camaruta unde se vand biletele de intrare, m-a izbit un miros de gaz lampant. In timp ce asteptam la rand, am vazut 2 familii care au iesit din salina si au cerut banii inapoi, spunand ca nu au putut sta. Fiind imbracati sumar, am crezut ca din cauza temperaturii, in salina fiind constant 14 grade. Am inceput sa coboram pe trepte [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • AUGUST, 2014
  • de: bebemic [18.08.14]
  • RECOMANDĂ

[hotel Delfinul] Un concediu frumos

Salutari, Ne-am intors recent dintr-un sejur de 7 nopti la Hotel Delfin, Eforie Nord. A fost o vacanta placuta, vreme minunata, conditii si servicii de cazare satisfacatoare. General - hotelul usor de localizat, la sensul giratoriu se face stanga, pe langa hotel Mirage. Parcare mica, insuficienta pentru multimea de masini. Personalul de la receptie prompt, am ajuns la ora 13, ni s-a spus sa revenim intr-o ora, la 14.30 eram cazati. Am cerut o camera cu pat dublu, la un etaj superior - [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Anemona 4 / SINAIA
  • AUGUST, 2014
  • de: zoloft [18.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Servicii ZERO

Am ajuns din intamplare la aceasta pensiune prin recomandarea unor amici, cu agentie, care primisera o invitatie de la proprietari spre o posibila colaborare. Ei au rezervat 2 camere, una langa alta la pret redus... de agentie... La cazare, supriza... pretul nu a mai fost redus avand in vedere ca patroneasa nu mai tinea minte mailurile purtate; dupa o scurta reimprospatare, s-a facturat cu reducere. Am ajuns si noi a doua zi cand supriza iar: ni s-a spus ca mai exista o singura camera [...] — vezi review [+10 poze]
O3zone / Ozon (ex Olt) Hotel 4 / BĂILE TUȘNAD
  • AUGUST, 2014
  • de: lucianad [18.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Calitate / pret nejustificabil

Am fost pentru prima oara in Baile Tusnad acum 2 ani. Atunci ne-am cazat la hotel Ciucas. Hotelul O3Zone era in constructie. Ne-am spus atunci ca vom reveni cu siguranta la Baile Tusnad pentru hotelul O3Zone care pe exterior ni s-a parut cel mai impozant din zona. Zis si facut, in august 2014 ne-am cazat la hotel O3Zone. Mai jos, gasiti impresiile mele asupra hotelului: - Camera: --mica (16 mp) -- neingrijita (praf pe mobila, firimituri de paine pe mocheta, mirosea a branza - a [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.5394110679626 sec
    ecranul dvs: 1 x 1