Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2106 / 5013]
Afișate impresii [21051 - 21060] din total 50125 impresii
Vila Q [Văratec] 4 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]
- AUGUST, 2014
- de: liviafcs [22.08.14]
- RECOMANDĂ
O oaza de liniste!!!
Am rezervat o singura noapte in aceasta locatie desi sincer mi-as fi dorit sa stau mai mult timp. Mi-a placut totul cu exceptia unui singur lucru: promptitudinea personalului - mai au de lucrat aici la servire. Pensiunea este foarte frumos amenajata, ingrijita, mancarea excelenta desi nu aveau multe din meniu, am gasit o alternativa si a fost f bun. Ca localizare este acceptabil, ar fi fost mai bine daca aveau o priveliste mai spectaculoasa decat lanul de porumb din fata pensiunii insa se [...] — vezi review [+3 poze]
Toaca Bellevue Hotel 4 / GURA HUMORULUI
- AUGUST, 2014
- de: liviafcs [22.08.14]
- NURECOMANDĂ
O mare dezamagire!!!
Am petrecut impreuna cu sotul meu 2 nopti in aceasta unitate. Sincer am vrut sa ne mutam dupa prima noapte insa fiind un weekend f aglomerat am decis sa ramanem. Pro - locatie excelenta, priveliste minunata din toate partile indiferent cum ati fi cazati, personal la receptie doar f amabil, mai ales la plecare. Contra - locatia se vrea a fi de 4 stele insa lasa f mult de dorit, miroase urat peste tot in hotel inclusiv in camere, sper sa realizeze si ei sa puna un mirositor. Am rezervat [...] — vezi review
Puflene Resort 4 / MURIGHIOL
- AUGUST, 2014
- de: toprares [22.08.14]
- RECOMANDĂ
Un resort cum ar trebui sa mai avem in Romania
Nu am mai postat demult impresii pe Amfostacolo, motivul principal fiind acela ca daca nu o faci imediat dupa vacanta, impulsul de a scrie se estompeaza incet, incet... Din 2011, au mai fost vacante de povestit in Turcia (Delphin Imperial - ultra prezentat), Romania - Bucovina (iarasi, comun), Italia - Lignano si Friuli (f. frumos, mi-e lene sa scriu atatea ar fi de spus), Franta - Provence si Cote d'Azur (Provence mi s-a parut peste coasta). La acestea, noutatea cea mai importanta ca [...] — vezi review
Hora Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2014
- de: alinb [21.08.14]
- NURECOMANDĂ
Hotel comunist, personal comunist
In cateva cuvinte... O MARE TEAPA! Sfatul meu: EVITATI!!! Incepand de la cele 3 ore pe care le pierzi pentru a te caza, imaginea hotelului e una din filmele de groaza! Mochete nespalate de ani buni, instalatii sanitare antice, jegoase... personal comunist care te trateaza de sus si care are impresia ca iti face o favoare de fiecare data cand ai contact cu ei. De cand am intrat in camera am gasit paturile patate si am cerut sa fie schimbate: ALTELE NU AVEM!!! Aerul conditionat nu [...] — vezi review
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
- AUGUST, 2014
- de: remo59 [21.08.14]
- RECOMANDĂ
Afara-i vopsit gardul...
Pe frontiscipiul hotelului apar elegant patru stele iar in restaurant certificatul de clasificare doar de trei stele. Camerele sunt micute cam 3x3 m ptr cele patru stele iar balcoanele lipsesc. La minusuri asi adauga televizorul din camera este cu tub cam de cca 10 ani probabil ca pe aici nu sa auzit de lcd, plasma, led. Programele focus sat erau in jur de 30 din care se repetau, erau cam 15 programe in total. La lucruri pozitive a si remarca personalul super motivat sa munceasca si foarte [...] — vezi review
Unde mâncăm în Poiana Brașov / POIANA BRAŞOV
- AUGUST, 2014
- de: monis [21.08.14]
- NURECOMANDĂ
Şura Dacilor - Nu recomand
Am fost la restaurantul Sura Dacilor la recomandarea unui prieten (el vizitase restaurantul cu multi ani in urma). Restaurantul arata frumos, nu elegant. Ca sa fiu corecta trebuie sa spun ca mancarea a fost gustoasa (am comandat bulz). Totusi, servirea a fost groaznica. Nu merg zilnic la restaurant, dar am fost in foarte multe restaurante si pot sa spun ca a fost cea mai proasta experienta: meniurile, comanda si nota de plata le-au adus foarte incet, un suc comandat ulterior nici macar nu [...] — vezi review
Pensiunea Hanul Oierului (ex Valea Arginţilor) [Șimon] 4 / BRAN
- AUGUST, 2014
- de: Gig [21.08.14]
- RECOMANDĂ
Regasirea atmosferei de munte
Primire foarte buna - domnul administrator. Bucatarie foarte buna si variata. Cazare buna. Calatorie de vacanta. Pe traseu lipsesc indicatoarele de directionare si informare. La destinatie am gasit un loc deosebit. Am ramas datorita calitatii personalului si atmosferei deosebite. In viitor ar trebui sa se faca mai mult pentru dotarea cu slezonguri, scaune, mese pentru odihna in aer liber, plaja etc. In curtea interioara se pot pune mese si scaune cu umbrele. Pentru copii sa se [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- AUGUST, 2014
- de: Sir BDD [21.08.14]
- RECOMANDĂ
Pizza della Nonna
In cautare de o pizza buna in Brasov, am apelat la un site bine cunoscut (aproape la fel de bun ca AFA :), cu recomandari si note pentru restaurante si terase din Brasov. Cum Brasovul este o destinatie turistica destul de vizitata de mine si familia mea, fiind la nici 2 ore de Bucuresti, incercasem multe restaurante de-a lungul timpului iar unele chiar mi-au lasat o impresie placuta (Casa Transilvania, Sergiana, etc). Din punct de vedere pizzerii, ma oprisem acum ceva ani la Roma de langa [...] — vezi review [+12 poze]
Cerna Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2014
- de: nitu elena [21.08.14]
- NURECOMANDĂ
Persiflare
Am ramas deziluzionata dupa acest concediu. Cazarea a fost groaznica, camera mica (patul suplimentar era ca un sertar care se deschidea din unul dintre paturi), iar curatenia si doamna D. A. lasa mult de dorit. Pacat de pozitionarea hotelului la malul marii. Investitiile sunt 0. Nu merita 3 stele. Holurile sunt deprimante, nezugravite, cu defectiuni la geamuri (nu-l poti deschide) Nu are terasa, iar receptia foarte mica. Noi am fost un grup de prieteni (3 familii cu cate 2 copii). Seara [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN
- AUGUST, 2014
- de: Racheli [20.08.14]
- RECOMANDĂ




