Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2104 / 5013]

Afișate impresii [21031 - 21040]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV

Festival '39 Brasov - Cafeneaua de altadata a Brasovului

Am ajuns si in minunata cafenea Festival '39 din Brasov. Am ajuns intamplator. Aceasta cafenea-restaurant este la parterul unui hotel din Brasov din centrul orasului. Am intrat in hotel sa caut o toaleta si am intrat din hotel in acest restaurant/cafenea. Am ramas uimita. Si am revenit peste doua zile. O cafenea care te uimeste in modul cel mai placut. Este facuta in stilul anilor 40. S-au pastrat pana si cele mai mici detalii. Preturile sunt cam mari la mancaruri, dar la cocktailuri sunt ca [...] — vezi review
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
  • AUGUST, 2014
  • de: Luky [23.08.14]
  • RECOMANDĂ

Organizare

Am revenit la Wolf 2, unde in 2012 ne-am simtit super. De aceasta data am constatat ca dupa castigarea unui asa zis prestigiu, ca si in alte cazuri apar anumite ,,lacune" in organizare. Camerele, mancarea, personalul sunt o. k. dar in ceea ce priveste centrul spa situatia este alarmanta, adica: nu mai functioneaza acele pompe care creau senzatia de valuri, apa este mai rece decat acum 2 ani, bara de sprijin din piscina atarna rupta riscand sa accidenteze pe cineva, hamam-ul nu a mai [...] — vezi review
Descoperă Băile Boghiş / BĂILE BOGHIŞ [SM]

Baile Boghis! Concediu Ratat

Reclama de pe internet te induce in eroare! Nu este ceea ce va asteptati! Apa este rece, in nici un caz termala! La ei pe site zic ca apa are 38 de grade, dar nu are mai mult de 30. Mancarea este foarte proasta si scumpa! De exemplu nu au ciorbe, iar garniturile si fripturile sunt mai tot timpul reci. Un mic=4lei, o placinta=4lei. Mai e si faza cu ceasurile cu cont care nu iti dau voie sa parasesti incinta strandului mai mult de 15 minute, dupa cum zic ei. Si asta este tot o [...] — vezi review
Recif Hotel (ex Covasna) [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP

Atentie mai mare, va rog

Am fost acolo, mi-a placut, nimic de reprosat despre mancare, as vrea sa felicit personalul de la Bucatarie fac niste papanasi dementiali. Micul dejun foarte mult si diversificat, nu se bate nimeni ptr tacamuri, este de ajuns pentru toata lumea, ospatarii stau langa tine, sunt foarte atenti. piscina si hotelul in sine, este exact asa cum se descrie in fotografiile de prezentare. Camerele si ele sunt la fel de frumoase precum in poze. ne-am simtit foarte bine, a fost un concediu de neuitat. acum [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV

Brasov Restaurant Da Vinci

Am fost de 2 ori la Restaurantul Da Vinci din Brasov unde am servit cina. Intr-o zi am servit lasagna, respectiv spaghete Bolognese, cu un pahar de vin si o cafea unde am platit 70 lei si in alta zi am servit ciorba de burta, ciorba de pui a la Grecsi o pizza, 2 sticle de apa minerala, unde am platit 100 lei. Preturile au fost mult prea mari in comparatie cu ceea ce am primit. Dintre toate mancarurile comandate., cel mai bun a fost spaghetele Bolognese. ciorba de burta avea mult prea mult [...] — vezi review
Vila Amira [fostă 'Casa Sara'] 2 / PREDEAL
  • AUGUST, 2014
  • de: daria40 [23.08.14]
  • RECOMANDĂ

Ok

Curat, impecabil, nou, o pensiune perfecta pt un grup de prieteni. 6 camere, living sparios, bucatarie foarte bine utilata. Pozele de prezentare ale vilei corespund intrutotul realitatii. Situarea intr. un loc retras, confera farmec suplumentar, liniste. Am cautat o pensiune pe care sa o inchiriem integral, un grup de colegi, care sa aiba intre 4 si 6 camere. Im functie de ce gaseam ca sa corespunda, urma sa largim grupul. Am gasit aceasta vila care ne. a multumit. Nu avem ce [...] — vezi review
Drumeții în Apuseni / M-ȚII APUSENI
  • AUGUST, 2014
  • de: dorgo [23.08.14]
  • RECOMANDĂ

Transapuseanul

Daca exista un “Transfagarasan” si o “Transalpina”, de ce n-ar exista si un drum care traverseza muntii Apuseni, hai sa-i zicem “Transapuseanul”. Am, traversat de mai multe ori acesti munti cu inaltimi maxime (pe sosea) de 1000-1200 de metri, mult mai mici decat fratii lor din sud, dar poate la fel de interesanti. Azi, s-a aflat dupa 2000 de ani de exploatare, ca mai exista inca destul aur (si alte metale rare) pe-aici prin acesti munti ai apusului. Am traversat Apusenii de la Est [...] — vezi review [+26 poze]
Recif Hotel (ex Covasna) [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP
  • AUGUST, 2014
  • de: teo_popa [23.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Niciodata a doua oara la Recif

Am plecat foarte incantati si in momentul in care am platit nu pot spune ca a fost nici pe departe o destinatie ieftina. Prin urmare am plecat foarte increzatori ca va fi un super-concediu. Nu ma lungesc insa vreau sa spun ca serviciile sunt de doi lei, mancarea este foarte proasta si foarte putina, in camera nu s-a facut curatenie cu zilele. Pana nu m-am dus la receptie staeam cu nisipul gros prin camera ca nici macar nu maturau... Cabina de dus era stricata... Am fost in multe hoteluri si [...] — vezi review
Alpin Hotel & Aparthotel 4 / POIANA BRAŞOV
  • AUGUST, 2014
  • de: x3m [23.08.14]
  • RECOMANDĂ

Merita incercat

Pentru o evadare din Bucuresti, am avut ocazia sa petrec un wk prelungit de Sf. Maria la Hotel Alpin, un hotel foarte frumos, amplasarea superba si impunator la prima vedere. La receptie, am fost intampinati cu caldura si dupa chek in, nimeni nu ne-a indrumat spre camera, dar nu a fost asta o pb. Odata ajunsi in camera (204) sincer nu mi-a last impresia de 4 stele ci 3 cu indulgenta si va spun de ce: - mobilier refurbishat si desprins din prinderi; - in baie, gresia crapata, robinetul [...] — vezi review
Cabana 7 Brazi 3 / ORAVIŢA
  • AUGUST, 2014
  • de: yokoono* [23.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant ok, cazare mediocra

Pare ca prioritatea proprietarilor este sa isi dezvolte restaurantul, pe cand hotelul este intretinut doar cat sa nu cada. O lipsa totala de interes pentru confortul turistilor care vor sa isi petreaca un concediu in zona. Scurgeri infundate, curatenie mai rar, mirosuri neplacute in unele camere. Nu exista loc de joaca pentru copii (pe un site aparea asta). Pe fiecare etaj sunt niste sali mari de petrecut timpul liber, dar numai o masuta si 4 scaune. Exista insa Internet WiFi si un [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.9114189147949 sec
    ecranul dvs: 1 x 1