Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2103 / 5013]

Afișate impresii [21021 - 21030]
Unde mâncam în zona Sâmbăta? / SÂMBĂTA de SUS
  • AUGUST, 2014
  • de: vavrig [24.08.14]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul - Gradina de la intrarea in Manastirea Brancoveanu

De mai multi ani am gasit la fel de bine-venit restaurantul-gradina din apropierea intrarii in Manastirea Brancoveanu (cca. 100 m, vis-avis de postul de jandarmi montani Sambata). Mancarea este buna si in particular la preturi decente, se gaseste si bere la halba pentru cei ce prefera presiunea in favoarea sticlelor sau dozelor pe care le gasesti la orice supermarket, iar servirea nu este nici mai buna nici mai slaba decat in general in statiunile din Romania. Se gasesc in plus niste [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
  • AUGUST, 2014
  • de: vavrig [24.08.14]
  • RECOMANDĂ

Atentie maxima si imediata pt toate solicitarile

Fiind in cautare de liniste, totusi cat mai aproape de o natura mai protejata de mana omului, am apreciat in mod deosebit atentia acordata de personalul pensiunii acestui deziderat. Astfel, ajungand si fiind cazati intr-o dupa-amiaza de duminica 17 august, am fost ingroziti de gazduirea unei nunti in restaurantul pensiunii. Si totusi, minunea s-a produs: am primit o camera, la nivelul maxim de confort, la o distanta suficienta de restaurant, astfel incat nu a ajuns la noi niciun sunet de la [...] — vezi review
Vila Donna 3 / EFORIE NORD

Cu siguranta nu mai revin

Sunt de acord cu parerea de aici, a spus exact cum stau lucrurile in totalitate. Pentru inceput doresc sa mentionez ca nu ne-am cazat la aceasta vila cu rezervare. Camerele si baile acestei vile sunt recent amenajate, moderne, nimic de obiectat la acest capitol, arata exact ca pe site-ul lor. Pana la plaja faci 15 -20 de minute de mers pe jos, nu 7 minute cat iti spun proprietarii. Cand am ajuns proprietarii acestei vile nu au facut decat sa laude vila, personalul (adica o singura [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurantul Caraiman Sinaia

In parcul Ghica se afla frumos amplasat hotelul Caraiman. La intrarea in hotel se afla restaurantul Caraiman, terasa restaurantului avand o priveliste auperba catre fantana din Parcul Ghica. Superba locatie! Plimbandu-ne prin acest parc (rennovat si imfrumusetat recent) am vazut reclama la meniul zilei -15 lei (intre orele 12-22). Ne-am oprit si am zis sa incercam si noi meniul zilei. Era la alegere intre 6-8 feluri de ciorba (ciroba de burta, perisoare, a la Grec, de legume, supe), apoi felul [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV

Restaurantul Cerbul Carpatin Brasov

Aflandu-ne prin Brasov am vrut sa mancam la restaurantul Cerbul Carpatin din Piata Sfatului din Brasov. Ne-am asezat la masa, insa a durat ceva timp pana sa vina o chelnerita sa debaraseze masa de resturile de la clientii de dinainte. Dupa ce a luat canile si ce mai era pe masa, a mai durat ceva timp pana a revenit la masa sa ne aduca meniurile. Insa masa era murdara, uda. Dupa ce chelnerita ne-a aruncat in fata meniurile (le-a aruncat efectiv!!!) Am rugat-o sa stearga masa murdara. A [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV

Restaurantul Casa Romaneasca Brasov

Am luat masa de pranz la restaurantul Casa Romaneasca din Brasov. Restaurantul se afla in centrul vechi, chiar in Piata Unirii. Casa Romaneasca este un restaurant curat, cu un meniu variat si preturi acceptabile. Am servit salata de vinete, tochitura, ceafa de porc, cartofi taranesti, salata de rosii cu telemea, salata de ardei copti, un pahar din vinul casei, apa minerala si o cafea, pentru care am platit 81 lei. Un pret bun la ceea ce am ales sa mancam. Recomand acest restaurant si voi [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Sulina / SULINA

Sulina 2014

Anul acesta am ales Sulina ca destinatie de vacanta. Am parcurs de acasă aproape 800 de km pana in Tulcea. Acolo am lăsat masina la hotelul unde ne-am cazat pentru o noapte fără sa plătim nicio taxa de parcare. Am luat dimineata la 9.30 rapida (60 Ron biletul de persoana) si intr-o ora si un pic am ajuns in Sulina. Sulina... Un oras care se hraneste cu povestile trecutului. Toate sunt povestite la trecut. Aici a fost: cherhana, fabrica de conserve, santier naval, etc. Clădirile vechi si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eșelnița? / EȘELNIȚA [MH]
  • AUGUST, 2014
  • de: Nico@ [24.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul pensiunii Danubia // A fi manager e o arta...

Am fost la pensiunea Danubia pentru a lua cina insa servirea lasa de dorit! Stateam frumos pe terasa la un pahar de vin cand dintr-o data ne trezim cu chelnerul cu nota in mana cum ca trebuie sa platim; nu aveam cash la noi si am cerut sa platim cu cardul, insa chelnerul ne-a spus clar ca a scos bonul si trebuie sa platim cash! Cum? Am luat imprumut, ne-am descurcat! A venit ploaia si in urmatoarele minute o alta chelnerita ne-a spus: va rog sa eliberati masa pentru ca trebuie sa strangem [...] — vezi review
Unde mâncăm în Poiana Brașov / POIANA BRAŞOV
  • AUGUST, 2014
  • de: m46dan [24.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Coliba Haiducilor // Atentie la NOTA DE PLATA! Preturi de PECO!

Am fost la coliba Haiducilor din Poiana Bv unde intr-un cadru (codru) intim asezonat cu brazi si alte conifere, am fost serviti normal, nici mai bine nici mai rau decit la oricare restaurant din Romania doar ca in momentul inmanarii notei de plata am fost "haiduciti"la propriu la buzunare: 100 ml palinca haiducului=40 lei, un paharel de afinata cca 20ml = 15 lei, vinul casei (o pisoarca nedefinita) nici sec, nici demisec o carafa 500 ml - 30 lei, ciorba de burta =18 lei (facuta pe jenti de [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Mamaia? / MAMAIA

Hotie la terasa cu specific unguresc ,,La Dana la ceaun'' EVITATI!!!

Scurt si concis. Terasa asta a pe aleea cu intrare de pe faleza a hotelului Metropol, dupa hotel venus, sau pt cei ce cunosc chiar in gradina hotelului Majestic, inspre Iaki. Intram, personalul foarte amabil, mai tarziu aveam sa intelergem de ce e amabil, comandam vreo doua feluri de mancare pt fiecare, aperitiv de seara' apoi felul doi. Luam si vin cu ape de 750 ml pt diluat, vin care apropo e 25 ron carafa de 500 ml, deloc ieftin si nici apela, 12 ron sticla. Dupa vreo 3 ore cerem nota. [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0927579402924 sec
    ecranul dvs: 1 x 1