Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2101 / 5013]
Afișate impresii [21001 - 21010] din total 50125 impresii
Cu mocănița pe Valea Vaserului / VIŞEU
- AUGUST, 2014
- de: abhorrer [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Mocanita Viseul de Sus (Vaser) video
https: //www.youtube.com/watch?v=7mLftDxAB8k Este recomandat sa ajungi in statia de bilete din viseul de sus pe la 7:30 sau 8:00 daca nu ai rezervare. Noi am luat biletul de 49 ron fara rezervare, am mancat cand sa ajuns la Paltin ce am adus la pachet. Mult mai bine. Pentru 83 ron aveam locuri rezervate si mancarea asigurata la Paltin. Am cumparat doar o tuica :) 5 ron paharelu. Traseul are 21.6 Km. Se fac 3 opriri pe traseu pentru alimentare locomotiva cu apa si mers la toaleta (WC [...] — vezi review
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
- AUGUST, 2014
- de: lucianmbv [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Papa bun la 2 mai :) Micul Golf si Petya.
Si daca mergem la mare ni se mai face si foame o sa va spun experienta noastra cu papa de la 2 mai :). Cel mai mult am fost la Micul Golf, langa dig, pe langa plaja de nudisti. Ne-a placut mult locatia, terasa la malul marii si evident mancarea: D. Meniul e destul de variat dar depinde foarte mult de ce bafta au avut pescarii in ziua respectiva pentru ca aici pestele este proaspat prins, nu e congelat din hypermarket. Oamenii sunt foarte sinceri, daca vrei ceva peste mai exotic iti spun [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea La Gorgan 3 / VADU IZEI
- AUGUST, 2014
- de: DanielP [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Un loc foarte frumos
Am fost primiti cu ospitalitate si caldura, am gasit conditii foarte bune, camerele arata foarte bine si asezarea e superba, mancarea a fost excelenta si gustoasa. Casuta e situata la cateva sute de metri de strada principala ceea ce e bine ca este liniste, cu alte cuvinte a fost o experienta frumoasa ce merita [...] — vezi review
Artmontana Hotel 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2014
- de: vlad.max [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Satisfacator
amplasare nu foarte buna (chiar langa indicatorul Predeal cum vii dinspre Bv), chiar langa strada (de fapt si in spate foarte aproape de strada) astfel incat cel putin in timpul saptamanii auzi absolut toate Tir-urile. Personalul si-a dat toata silinta sa ne simtim bine. am platit 160 lei cu tot cu mic dejun. la receptie au afisat 60 eur dar nu sincer nu face. Hotel mic cu 2 etaje si mansarda, camere potrivite, televizor CRT (am vazut ca sunt camere care aveau LCD) si fara balcon. Baia [...] — vezi review
Siret Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: alexmobila [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Un hotel aproape ok.
Am petrecut o noapte in weekend la acest hotel. Am fost repartizati in camera dubla superioara, corpul dinspre strada. Camerele sunt renovate, mobilier nou, baie renovata, lenjerii si prosoape noi, aer conditionat, mocheta pe jos, televizor cu ecran plat, acces gratuit wi-fi in camere. Din pacate tamplaria este cea veche de lemn si balconul este nerenovat, lucruri ce scad din calitate, mai ales dc stai mai multe nopti. In baie lipsesc cu desavarsire suporturile: de hartie igienica, de [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: redsor [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Un hotel civilizat, o oaza de relaxare! Recomand cu multa caldura!
Fara sa stau pe ganduri recomand familiilor cu copii acest hotel. Este garantia unui sejur frumos pe litoralul romanesc. Un hotel unde-l poti intalni pe manager in restaurant, pe hol, pe plaja... este un hotel unde lucrurile sunt sub control. CIVILIZATIA LA EA ACASA! Se vede si in comportamentul turistilor. Un All inclusiv de senzatie... inclusiv pentru cei care tin dieta gasesti meniuri separate. Plaja este aranjata, animatie pentru copii, personal Ultra Amabil merita, internet [...] — vezi review [+5 poze]
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
- AUGUST, 2014
- de: tiberiu1977 [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Loc de pelerinaj
Am fost la manastirea Prislop pe 19 August. Am ajuns pe la ora 15 si am stat la coada la mormant cam o ora si jumatate. Drumul pana la Hateg a fost acceptabil, 6 ore la dus si 7,5 la intoarcere. Cazare am gasit la hotel Ferdinand din Hateg, foarte curat si primitor, este situat chiar langa primarie. A doua zi am ajuns la manastire la ora 6,30, era foarte liber si am avut timp sa ne rugam in liniste la mormantul parintelui Arsenie Boca. Un pic mai sus se afla pestera unde a trait si a fost [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: redsor [25.08.14]
Terifiant pentru pretul pretins si numar de stele
Am ales pana la urma sa mergem la Mercur- Minerva si fara ipocrizie a fost cea mai horor experienta. In afara de fetele de la receptie, care sunt amabile, de cand urci scarile covorul este jegos, nespalat. in camera in afara de televizor flat... noptiera fara un picior statea intr-o parte, smocuri de praf pe langa plinta, cearceaf rupt pe pat, lipsa orice dotare de ☆☆☆, fara plasa de tantari, nu aveau panze de paianjen. La 800€ allinc este bataie de joc. este un hotel de doua [...] — vezi review
Hanul Roua Sânzienelor 3 / ȘINCA [BV]
- AUGUST, 2014
- de: cristiomirel [25.08.14]
- NURECOMANDĂ
Zona de relaxare - pacat de conditii
Zona frumoasa, chiar daca nu este in munti, mai mult padure. Drumul cam greoi si fara indicatoare (trebuie sa banuiesti unde este) Hanul este construit solid/modern, finsajele de calitate dar camerele sunt reci (totul vopsit alb, nu tablou, nu o floare...) Apa calda daca apuci, daca o foloseste mai mult de 3 persoane se termina si te clatesti cu apa rece... Curtea este ingrijita (iarba tunsa, nu flori sau altceva), lacul posibil sa aiva pesti, doua leagane si cam atat. Poti vizita [...] — vezi review
Perla Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: danlaurentiu [25.08.14]
- NURECOMANDĂ




