Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2098 / 5013]
Afișate impresii [20971 - 20980] din total 50125 impresii
Perla Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: laurentiuc [28.08.14]
- NURECOMANDĂ
Experienta
Am fost la acest hotel si intru-un cuvant este jalnic. Incepind cu modul de primire, cazare dupa cum au chef si masa. Nu stiu cum am gasit acest hotel de 3 stele dar nu merita nici macar 1stea. Mai clar: 1. Cazare - am ajuns la hotel mai repede si am cerut daca se poate sa fim cazati mai repede, chiar daca trebuie sa platim in plus nu sa putut. am stat 12 ore in receptie, timp in care receptionera cu sefa (tipa blonda) acordau cazare altor clienti dupa cum aveau chef 2. Camera mobilier vechi [...] — vezi review
Transbucegi - Drumul Babelor / MASIVUL BUCEGI
- AUGUST, 2014
- de: alinuzza [28.08.14]
- RECOMANDĂ
Excursie offroad Transbucegi
In decursul sejurului nostru in Busteni, ni s-a recomandat de catre gazda la a carei pensiune am stat sa mergem intr-o excursie cu o masina 4x4 pentru a vedea frumusetea muntilor Bucegi! S-a meritat pe deplin! Intrucat la vizita precedenta urcasem cu telecabina la Babele, dupa vreo 3 ore de stat la coada in soare, am acceptat de aceasta data cu incantare sa facem aceasta excursie cu acelasi pret ca si la telecabina urcare-coborare 70 lei. In acest pret a intrat un drum superb, poposind la [...] — vezi review
Pensiunea Larisa 3 / ARAD
- AUGUST, 2014
- de: saxonul [28.08.14]
- RECOMANDĂ
Pensiunea Larisa, Arad - Un loc unde ne-am simţit bine
Anul acesta am ales ca loc de popas în călătoria spre Austria, pentru câte o noapte - la dus şi la întors - Pensiunea Larisa din Arad (pensiunealarisa.ro). Arad era stabilit pentru că voiam să facem o oprire şi în Sibiu, un oraş minunat pe care nu-l mai văzusem de mult, de dinainte de 2007 - Capitala Europeană a Culturii. Altfel, Timişoara, unde făcusem escală nocturnă în 2012, era mult mai atrăgătoare. Tot frunzărind net-ul (booking.com), care e plin de pensiuni în [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2014
- de: Chloe [28.08.14]
- RECOMANDĂ
Taverna La Kostas - un pic din gustul Greciei
Localul La Kostas este situat pe strada Traian nr. 238 si l-am bifat pana acum de vreo 4-5 ori Nu stiu cat conteaza asta, insa localul este al lui Bodo de la ProConsul. (conteaza pentru fani, probabil, pentru ca ai ocazia sa-l vezi pe Bodo destul de des pe acolo) Initial, nu aveau terasa, ci doar spatiu interior; la inceputul verii insa, au transformat micul teren vecin intr-o terasa inchisa, doar cu o latura la strada. E foarte posibil sa foloseasca aceasta terasa si in timpul sezonului [...] — vezi review
Pensiunea Decebal 4 / DUBOVA
- AUGUST, 2014
- de: Bogdansep [28.08.14]
- NURECOMANDĂ
Teapa
Am rezervat un apartament pentru 4 persoane. Ce-am primit!? Am primit o camera de aprox 15 mp, separata in doua de un fragment de zid, intr-o parte un pat dublu, in cealalta parte un coltar extensibil. Unitatea cu aspect neingrijit, gainat de pasari pe geamuri, baia neigienizata. Singurul lucru in regula a fost restaurantul unde am luat o cina buna si la care micul dejun a fost ok, mai putin insectele, care pe terasa, sint la ele acasa. Pretul platit nu l-am gasit pe nici o lista de preturi [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
- AUGUST, 2014
- de: ramses86 [28.08.14]
- NURECOMANDĂ
Impresii Eforie Nord; unde se poate manca bine etc
Cateva impresii din concediul la Eforie Nord 2014: Se poate manca excelent la Caredy Oradea (autoservire), situata pe "strada principala" a statiunii, seara au si muzica live. Mancare buna preturi acceptabile (ciorbe 5-6 lei, felul 2 6-9 lei, garnituri 4-6 lei, bere 6-7 lei.) La fel de bine se poate manca si la Imperial (autoservire), langa hotel Belona. Mancarea foarte buna, preturi similare cu cele de sus. Pe faleza cel mai bun restaurant s-a dovedit a fi Alexandra, meniul complet se [...] — vezi review
Aurora Hotel 2 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: tiuta [28.08.14]
- NURECOMANDĂ
Horror
Am rezervat camera la acest hotel dupa ce am vazut impresiile altor turiști care spuneau ca e frumos s. a. m. d. Acum, dupa experiența trăită, ma întreb in ce lume trăim?!? Sa ma justific: de cand am ajuns am fost întâmpinati de niște receptionere acrite si plictisite. Am fost cazati la etajul 7, pe aceiasi parte cu gradina de vara... am vazut mai târziu ce ,,favorizați" am fost, zgomotul a fost infernal toată noaptea, am ascultat atât concertul de la gradina de vara cat si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Mamaia-Nord / Mamaia-Sat? / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: DeReSe [28.08.14]
- NURECOMANDĂ
La Scoica Land - evitati locatia!
Salut, Am fost impreuna cu sotia la un sejur de 5 zile in Mamaia, unde nu mai ajunsesem de vreo 6 ani (din motive evidente: serviciile lasa de dorit, aglomeratie si preturi exagerate, buget cu care in fiecare an mergeam in afara: Grecia, Turcia, Spania etc). Am avut ocazia sa mergem cu niste prieteni, iar la locatia La Scoica Land am ajuns deoarece parerile erau impartite, asa ca am vrut sa testam pe pielea noastra - Mare greseala! In primul rand, terasa era partial populata la ora [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- AUGUST, 2014
- de: Pragheza_Gotica [27.08.14]
- RECOMANDĂ
Old Center Bistro - Ospitalitate Brasoveana
Old Center Bistro este undeva inainte de intrarea in centrul vechi, langa un supermarket. Am mancat la gradina care era curata, umbrita si plina, asta in timp ce restaurantul de alaturi, tot cu gradina, era gol. Am mancat de doua ori la acest restaurant. O data am avut un rulou din piept de pui cu ananas si cascaval, si garnitura de legume, totul foarte bun. A doua oara a fost zi de peste si am luat salau, care a fost si el proaspat si gustos. Un fel principal ajunge cam la 25 de [...] — vezi review [+4 poze]
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: buru [27.08.14]
- RECOMANDĂ



