Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2094 / 5013]
Afișate impresii [20931 - 20940] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA
- AUGUST, 2014
- de: ecobyg [03.09.14]
- RECOMANDĂ
Restaurant Bull's
Am ramas placut surprins de un micut restaurant nou deschis in Timisoara. Fiind in trecere prin bazarul de pe Brancoveanu, am intrat in curtea interioara-se poate intra si din 16 decembrie- si am dat peste acest restaurant. Fiindu-mi foame si neavand chef de shaorme si alte asemenea nebunii, am intrat sa iau ceva de-ale gurii. De servit serveau chiar proprietarii, ceea ce e un punct in plus, avand tot interesul ca cel care le calca pragul sa fie multumiti. E adevarat, erau un pic stangaci, [...] — vezi review
Mocănița Sovata - Câmpu Cetăţii / SOVATA [MS]
- AUGUST, 2014
- de: SpookyD [02.09.14]
- RECOMANDĂ
Mocanita Sovata
Sunt cateva locuri interesante de vizitat in apropiere de Sovata, insa acum voi face referire la plimbarea cu mocanita. Calatoria incepe in Gara Mica din Sovata. Sunt 3 intervale orare de plecare: 11:00; 13:30 si 17:00. Costul unui bilet pentru adulti este de 20 Ron dus sau 30 Ron dus - intors. Initial am vrut sa mergem sambata, insa desi am ajuns cu 40 minute inainte de plecare, nu am mai gasit locuri libere. Asa ca am amanat excursia pentru o zi in cursul saptamanii si am mers in gara cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
- AUGUST, 2014
- de: Dragoș_MD [02.09.14]
- RECOMANDĂ
Restaurantul Pensiune Casa Frieda - banal
Și asta în cel mai fericit caz. A fost practic prima terasă întâlnită în cale și, cum plecasem ca de obicei fără să citesc nimic pe AFA (altfel cum aș mai descoperi lucruri noi?), am decis să ne așezăm acolo să mâncăm de prânz. Cred că ar fi bine ca oamenii să nu meargă să caute un restaurant, flămânzi fiind - dacă nu au ponturi despre locurile bune, cu siguranță se vor considera măcar puțin înșelați. Evident, noi am căzut cumva în capcana asta. :) Masa [...] — vezi review [+2 poze]
Drumeții în munții Rarău / M-ȚII RARĂU-GIUMALĂU
- AUGUST, 2014
- de: Dan&Ema [02.09.14]
- RECOMANDĂ
Ce minunatie a sculptat natura! – Pietrele Doamnei - Rarau
In tinerete am cutreierat muntii patriei in lung si in lat, intr-o perioada reusind chiar sa merg saptamanal pe carari de munte. Intelegeti de aici pasiunea mea pentru drumetii. Am cutreierat aproape toti masivii muntosi din Romania, cu rucsacul in spate. A mai scapat pe ici pe acolo cate unul neescaladat. E drept ca de ani buni am lasat-o foarte moale cu muntele, dupa ce odata cu venirea pe lume a copiilor prioritatile si posibilitatile s-au schimbat…. Luna august a anului 2014 ne [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în Costinești? / COSTINEȘTI
- AUGUST, 2014
- de: lorelaylory [02.09.14]
- RECOMANDĂ
Terasa Ştefan - Cea mai buna terasa din Costinesti
Pentru cei care isi petrec vacanta in Costinesti recomand calduros Terasa Stefan, care este situata in apropierea hotelului Forum. Este in mod sigur cea mai buna terasa din Costinesti, care are un bucatar extraordinar. Meniul este foarte variat, portiile sunt foarte mari, servirea este prompta, aspectul si gustul mancarii sunt deosebite. Desi nu cred ca o sa mai revin prea curand la Costinesti (plaja mizerabila, populatia jenanta, muzica se aude noaptea in toata statiunea, incat nu te [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN
- AUGUST, 2014
- de: Andreea_N [02.09.14]
- NURECOMANDĂ
Execrabil
Experienta mea acolo a inceput cu stangul, cand am aflat ca te poti caza incepand cu orele 16 (!!!) iar eliberarea camerei pana in ora 11 (pe principiul "vino cat mai tarziu si pleaca cat mai repede"). La rezervare trebuie sa platesti jumatate din bani, suma care nu se recupereaza. Cand te cazezi la receptie, ti se cere si diferenta de bani, chiar daca tu nu vezi camera, conditiile etc. Am fost cazati in Vila 11 la ultimul etaj (2), si a trebuit sa urc pe niste scari abrupte si multe [...] — vezi review
Abația Cisterciană Cârța [Cârța] / CÂRȚIȘOARA
- AUGUST, 2014
- de: Michi [02.09.14]
- RECOMANDĂ
Încă mai există abaţia cisterciană de la Cârţa.
-Porta aperto, cor magis- -Das Tor ist offen, das Hertz noch mehr-. (Poarta este deschisă, inima şi mai mult) Abaţia cisterciană se află în comuna Cârţa, despărţită prin E 68 de o altă comună cunoscută Cârţişoara de unde începe drumul transfăgărăşan. Faţă de drumul european, abaţia este la o distanţă de 3 km. Pe afa s-au postat 60 de reviewuri despre transfăgărăşan şi numai patru despre abaţie. Toţi alegem adrenalina, provocarea, senzaţiile, [...] — vezi review [+46 poze]
Vacanța în Saturn / SATURN
- AUGUST, 2014
- de: vp_chris [02.09.14]
- RECOMANDĂ
Escapada de o zi pe Litoral RO
Pe 31 august am luat familia si masina si am dat o fuga sa vad ce mai e pe litoralul RO. Nu aveam asteptari prea mari stiind ca romanii nostrii vor sa faca bani rpd fara investitii si servicii bune. In 3 ore am ajuns in parcarea plajei Adras din Saturn, voiam sa fim cat mai aproape de plaja. Apa era calda dar avea valuri ft mari. De mancat la pranz am luat masa la Terasa Estival tot in Saturn, unde am gasit mancare buna si proaspata. Dupa masa iar plaja si baie in apa calda. Cina am [...] — vezi review [+8 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- AUGUST, 2014
- de: ccondeiu [01.09.14]
- RECOMANDĂ
Conditii exceptionale intr-un cadru natural foarte pitoresc
Revin cu placere de ani de zile la Mistral Resort, loc pe care l-am apreciat intotdeauna pentru pozitia exceptionala la liziera padurii marcand intrarea in Rezervatia Naturala Mtii Bucegi, pentru calitatea serviciilor, curatenia exemplara, amabilitatea si profesionalismul personalului de la hotel si de la restaurant, calitatea deosebita a produselor culinare si relative accesibilitate a preturilor. Un management de exceptie este prestat de dna Cornelia B., unul din cei mai buni manageri de [...] — vezi review
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- AUGUST, 2014
- de: luciaoradea [01.09.14]
- RECOMANDĂ







