Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2074 / 5013]

Afișate impresii [20731 - 20740]
Aurora Hotel 2 / MAMAIA

O vacanta placuta!

Am fost la Hotel Aurora in septembrie si am fost multumiti. Ne-am cazat mult inainte de ora 18, am primit o camera la etaj superior, cu vederea spre mare. Foarte frumoasa priveliste! Camera avea frigider, TV, aer conditionat, baie proprie cu dus si balcon. Mirosea bine in camera. Se vedea clar ca se facuse curat. Lenjeria era alba, din damasc, calcata si apretata. Prosoapele erau groase, pufoase, foarte curate. Camerista avea halatul transpirat in spate, semn ca muncea, nu gluma. [...] — vezi review
Pensiunea Casa Moţească [Corneşti] 3 / MOLDOVENEȘTI [CJ]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Carmen_13 [11.09.14]
  • RECOMANDĂ

Frumos dar cu minusuri

Am stat 2 nopti la aceasta pensiune. Din exterior pensiunea este foarte frumoasa, cu o gradina minunata, nota 10 peisagistului care a organizat-o. De aceea am si ales sa stam 2 nopti. Este perfecta daca doriti sa va relaxati, sa va plimbati putin si pur si simplu sa admirati minunatiile tarii. Pentru a fi succinta: a. plusuri: - gradina foarte frumoasa si ingrijita -camera frumoasa, curata, televizorul are multe canale spre deosebire de alte pensiuni; - in gradina, un leagan, bancute, [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Giurgiu? / GIURGIU
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: ionescu68 [11.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul Perla Giurgiu - Un restaurant cu o vedere superba la Dunare langa o zona de cosmar

Restaurantul Perla Giurgiu - un restaurant frumos pot spune daca ne gandim la saracia zonei, dar comun marilor orase. Din pacate ajungerea la locatie implica traversarea unei zone fosta industriala de cosmar, plina de caini vagabonzi. Servirea a fost prompta in situatia in care gradul de ocupare era in jur de 30%, nu stiu insa ce s-ar fi intamplat in cazul unei zile pline, avand in vedere numarul de chelneri. Ciorba de peste a foarte buna la pretul de 8 lei, desertul 15 lei, singura remarca [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Drăgușeni, SV? / DRĂGUȘENI [SV]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: vtphoto [11.09.14]
  • RECOMANDĂ

Popas la Hanul Draguseni

Luni 1 septembrie 2014 - La intoarcearea de la un eveniment, obositi si flamanzi, am poposit pentru putin timp la Hanul Draguseni. (Atentie!!!... luni si muzeele sunt inchisein toata tara). Si voi ati avut un eveniment. Surpriza!!!... Ospitalitate maxima. Cum profesiunea ne plimba prin tara, avem obiceiul (prost sau bun?) sa dam note: ospatarul - nota 10, tuica romaneasca cu 1 leu mai scumpa decat Finlandia dar merita din plin (daca popositi la Hanul Draguseni cereti tuica) - nota 10. Sa nu [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm în Eșelnița? / EȘELNIȚA [MH]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: elon [11.09.14]
  • RECOMANDĂ

Impresionat - Restaurant Pensiunea Casa Mircea

Ne-am oprit pt a lua doar cina, eram in trecere. Ce pot sa va spun decat "Superb". Pensiunea arata foarte bine, terasa cu vederea spre Dunare minunata, curatenie, mancarea foarte buna, timpul de asteptare pt a servi masa nu foarte mare, ospitalitate, amabilitate naturala. Calitatea serviciilor se gaseste de la intrarea in pensiune si pana la parasirea acesteia. Arhitectura locului, impresionanta si calitativa. Felicit pe cei care detin aceasta pensiune, felicit pe cei implicati in bunul [...] — vezi review
Descoperă zona / plaja Corbu / CORBU / CAPUL MIDIA

Plaja Corbu

Recent am citit pe aici impresii despre plajă neamenajata de la Corbu. Am ajuns şi eu pe această plajă. Este superb, fără dezminţiri, fără umbrelute, fără "hai la porumb", "hai la nămol". Fără nimic din ceea ce ştiţi in mod obişnuit cã se intampla pe plajă. Accesul nu este cel mai facil, dar este posibil chiar şi cu auto. Aşadar am ajuns pe plajă şi spre surprinderea mea am constatat cã plajă are o lăţime impresionantă, cred cã 100 metri de nisip, iar in apă [...] — vezi review [+8 poze]
Voila Mamaia Hotel (complex Caraiman) 3 / MAMAIA

Weekend la Mamaia

Am petrecut o noapte la hotelul Voila Mamaia, un hotel ok chiar și pt un concediu de mai multe nopți. Hotelul este aproape de mamaia nord, pe malul lacului, plaja este la 5 min de mers pe jos, se traversează bulevardul mamaia ca sa ajungi pe plaja. Are o vedere frumoasa spre lac, curte mare, câteva păsări și un ponei... Terasa, restaurant... De toate: -) Camerele sunt ok, curate, cu minifrigider, cu TV, ac, cu balcoane (unele), cu bai proprii. Ce e drept baia este cam micuță, dar [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: oripilator [10.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Reţinut

Locatia este atragatoare, chelnerii sunt prompti, într-un cuvant, în regulă. Marea problema este minciuna în legatura cu piscina care potrivit programului afisat ar trebui sa se deschida la ora unsprezece... Nici gand! În prima zi, la sosire, a fost închisa. A doua zi, în jurul orei doisprezece, când am vrut să o folosesc, mi s-a spus ca se deschide după masa de prânz. Păi nu este stipulat nicăieri ca programul se modifica după bunul plac al ,,celor care pot''. Momentan cam [...] — vezi review
Heaven Hotel 3 / HUNEDOARA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: cosmynd [10.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire

Am facut o rezervare prin siteul [***] unde a vorbit cu dl G.T. Am achitat avansul stabilit inclusiv taxa peceputa de banca, iar la hotel nu s-a tinut cont de acest lucru. Practic dl G.T a perceput comisionul absolut degeaba intrucat dupa achitarea avansului am vorbit cu dl G. T. iar dansul a furnizat nr de tel al hotelului unde am discutat cu receptionera despre rezervarea respectiva. Sfatul meu este sa va feriti de acest site si persoana respectiva. Revenind la hotel camerele erau pline [...] — vezi review
Pensiunea Domnescu [Săliște] 3 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: gabicarol [09.09.14]
  • RECOMANDĂ

Un exemplu de urmat!

Initial am ales aceasta pensiune pentru a sta doar o noapte, intrucat nu am avut asteptari foarte mari, insa dupa ce am ajuns... totul a fost peste asteptarile noastre, gazde perfecte, mancare traditionala, in adevaratul sens al cuvantului, o adevarata oaza de liniste, iar pensiunea si zona de recreere (foisoare, terasa, restaurant) amenajata cu mult gust... asa ca am ales sa mai ramanem o noapte! In pensiune toate mancarurile au la baza retete traditionale, meniul zilnic fiind conceput si [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.2690861225128 sec
    ecranul dvs: 1 x 1