Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2073 / 5013]

Afișate impresii [20721 - 20730]
Hanul Roua Sânzienelor 3 / ȘINCA [BV]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: msgen [15.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Zona frumoasa, servicii jalnice

Impreuna cu alte 9 familii am fost acolo weekendul trecut (13-14 septembrie). Am avut asteptari mari deoarece obisnuim sa iesim impreuna si suntem obisnuiti cu un anumit tip de confort. In primul rand, 2 familii (printre care si noi) am ajuns sambata seara (dupa ora 19:00). Noi am prins o camera buna (dupa aia am aflat ca e apartament :)) dar cealalta familie nu aveau cum sa doarma in 2 paturi de o persoana (camera dubla cica) iar camera nu masura mai mult de 5-6 mp. Cel putin asa mi-a lasat [...] — vezi review
La pas prin Avrig şi împrejurimi / AVRIG
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: dan48 [14.09.14]
  • RECOMANDĂ

Valea Avrigului - paradisul verde

Din orasul Avrig, chiar din fata muzeului Brukenthal, o luati spre gara si veti iesi din Avrig. Urmati indicatorul care mentioneaza Pensiunea sau cabana Neamtului -14 km (se construieste inca aici), si indicatorul pe care scrie cabana Ghiocelul -7 km, despre care am scris: vezi impresii veti intra pe valea Avrigului, o zona cu foarte multe trasee turistice,unde se poate practica off-road-ul, dealtfel aceasta zona este cautata de foarte multi motociclisti straini si nu numai, puteti face o [...] — vezi review [+15 poze]
Cetatea Făgăraș / FĂGĂRAȘ [BV]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: dan48 [14.09.14]
  • RECOMANDĂ

Cetatea Fagaras - o minunatie!

Daca in drumul tau spre Sibiu, te abati si in orasul Fagaras, trebuie neaparat sa opresti sa vizitezi cetatea. Aceasta a fost in intregime renovata. Programul de vizitare incepe la ora 8.00, dar e bine sa fii acolo la ora 9.00 ca nu vin pana atunci doamnele. Pretul biletului este de 15 lei /adult. Aici poti vedea temnitele, spanzuratoarea, camerele unde se tineau butoaiele cu praf de pusca, fieraria cetatii, grajdurile pentru caii celor din cetate si pentru demnitarii sositi aici, [...] — vezi review [+20 poze]
Modern Hotel 4 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: nemrak [14.09.14]
  • RECOMANDĂ

Un concediu de vis la Mamaia - Hotel Modern 4* AI

Ne-am hotarat cu greu sa mergem in concediu la Marea Neagra in statiunea Mamaia dupa o perioada de 10 ani. Am colindat pe la greci, bulgari, prin Apuseni si intr-un final am fost curiosi sa vedem ce mai este nou prin Mamaia. Astfel am acceptat oferta "Litoralul pentru toti" la Hotel Modern 4*, la recomandarea facuta de administratora unei agentiei de turism. Pot spune ca am avut ceva emotii avand in vedere impresiile citite pe acest site (care nu erau foarte favorabile), dar mi-am spus [...] — vezi review
Perla Hotel 3 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: stefano [14.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Ocoliti acest hotel - a fost mizerabil!

Am sa adaug impresiile mele to celelalte impresii (foarte proaste) despre acest hotel. - Odata veniti, am cerut o camera dubla. Din nefericire, camera fiind foarte mica si fara aer conditionat, a trebuit sa o schimbam cu un apartament - bineinteles platind extra. Ajunsi aici am constat urmatoarele - Perdeaua de la dus - era foarte scurta si rupta. - Cablul de la televizor - desfacut astfel incit nu aveam vizionare Aceste probleme au fost resolvate - trebuie sa mentionez faptul ca [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: madss [13.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand restaurant Bucuresti, Sovata

Să vă povestesc. Era ceas de seară și ni se făcuse foame, așa că ne-am dus acolo. Toate bune și frumoase, vrem să comandăm tochitură, ni se spune că e făcută de ieri, așa că nu ne-ar recomanda, să nu se întâmple ceva. Bun, ce drăguț că ne anunță, dar de când ține chelnerul cu clienții și nu cu bodega în care e angajat? Comandăm altceva, și dăm comandă și de clătite (că papanași adevărați nu am găsit pe nicăieri, efectiv dispăruseră din toate meniurile [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Octavcom16 [13.09.14]
  • RECOMANDĂ

O Vacanta Minunata

Ireprosabil. Nu am crezut ca in Romania se poate face turism la un astfel de nivel. Restaurant cu personal primitor si deosebit de amabil. Mincare excelenta, de o foarte buna calitate si un meniu variat (specific romanesc). Recitaluri organizate in restaurant. Piscina, terenuri de tenis/baschet, locuri de joaca pentru copii, sala de teatru cu spectacole organizate, o mica gradina zoologica si multe altele toate aflate in incinta complexului Copii pot fi lasati in siguranta la locurile de [...] — vezi review
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: baron [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

Dulcea si frumoasa Bucovina

Fiind nascut in Orasul celor Sapte Coline am avut ocazia sa vizitez foarte des minunatul tinut al Bucovinei. De fiecare data m-am intors de acolo fermecat atat de frumusetea acestui loc, cat si de frumusetea oamenilor care intotdeauna te intampina cu sincera bucurie. Am avut ocazia sa revad aceste minunate locuri intr-un sejur de trei zile la mijlocul lunii septembrie. Nu vreau sa insist asupra cazarii. Mentionez doar faptul ca aceasta a fost la o pensiune micuta din Gura Humorului, un [...] — vezi review
Unde mâncăm în împrejurimile Bucureştiului? / BUCUREȘTI
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Motzu [12.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Casa Pustnicu - servire dezamagitoare

Casa Pusnicu reprezenta pentru mine locul unde (pana de curand) reveneam, periodic, cu mare placere. O senzatie de evadare din oras si relaxare ma cuprindea de cum paraseam soseaua nationala si patrundeam pe cararile batranei paduri. Asta pana de curand, cand am fost dezamagita de lipsa de profesionalism a personalului Casei Pusnicu. Pentru ca aveam de sarbatorit un eveniment de familie, am rezervat cu mult timp inainte (circa 3 saptamani) o masa de 14 locuri, pe terasa, partea cea mai de [...] — vezi review
Cetatea Țărănească Prejmer / PREJMER
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Michi [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

Prejmer, interferenţe.

Fiecare dintre noi are un loc anume de care îşi aduce aminte cu plăcere. Că e o insulă din Grcecia sau coasta amalfitană, bulevardele Parisului sau transfăgăraşanul nostru, există un declic care face să ne amintim des de acel loc. Din cât am străbătut în lung şi în in lat ţara anul ăsta şi i-am revăzut după zeci de ani minunăţiile, o impresie deosebită mi-a făcut abaţia cisterciană de la Cârţa despre care am scris un review. V-am sugerat s-o vedeţi atât timp cât [...] — vezi review [+40 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0152790546417 sec
    ecranul dvs: 1 x 1