Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2060 / 5013]
Afișate impresii [20591 - 20600] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- OCTOMBRIE, 2014
- de: georgedanila [28.10.14]
- RECOMANDĂ
Taverna Branului - ospitalitate la maxim
Am fost pentru cateva zile cazati la Club Vila Bran (un training)... nu vreau sa comentez conditiile de cazare din acest loc, iar despre mancare si servicii... ma abtin. Am avut o inspiratie deosebita sa ma opresc la vecinii lor, adica la Taverna Branului. Din momentul respectiv am mancat numai acolo, desi eram cazati la Club Vila Bran. O mancare foarte buna si mereu proaspata... despre servicii... nici nu am cuvinte. Totul la superlativ. Un personal foarte prietenos si foarte eficient. [...] — vezi review
Herghelia Sâmbăta de Jos / SÂMBĂTA de SUS
- OCTOMBRIE, 2014
- de: Michi [28.10.14]
- RECOMANDĂ
Herghelia de cai lipiţani
Cum mergeam noi spre Sibiu, la un moment dat, după ce am trecut bine de Făgăraş, pe marginea şoselei a apărut un panou mare publicitar în care apărea un cal. Un cal alb superb cu coama în vânt. O să vedeţi poza şi vă veţi îndrăgosti imediat de fotografie. Un panou, două, trei şi iată că subliminal împresia s-a transformat în senzaţia că-i aud nechezatul şi tropăitul copitelor şi că vreau să-l văd. Imboldul a fost suficient ca s-o luăm la stânga spre Sâmbăta de [...] — vezi review [+36 poze]
Drumeții în M-ții Vrancei / MUNȚII VRANCEI
- OCTOMBRIE, 2014
- de: Yersinia Pestis [27.10.14]
- RECOMANDĂ
Turism de-o zi, ba, poate două: Cheile Nărujei și Lacul Negru
În weekendul de-a fost mi-am oferit o plăcere : am ieșit, poate pentru ultima oară în acest an, pe Munții Vrancei, la Lacul Negru și pe Cheile Nărujei, ieșire despre care o să povestesc imediat, mai ales că vreau să mă laud și mor dacă n-o fac! Condițiile meteo nu erau absolut încântătoare ca să te încurajeze să-ți iei cortul și rucsacul în spinare așa că am ales varianta de leneș, dar, mai rapidă, deplasat cu mașina. Despre cazare nu am ce să vorbesc, am [...] — vezi review [+21 poze]
Noblesse Hotel 3 / PREDEAL
- OCTOMBRIE, 2014
- de: BCC Adjud [26.10.14]
- RECOMANDĂ
Training
Personal calificat, binevoitor si amabil. Sala de conferinta bine dotata pentru activitatile pe care le-am desfasurat. Conditii de cazare bune, camere spatioase si luminoase, curatenie si caldura Mâncarea gatita gustos, din produse proaspete, aspectoasa si facuta cu mult suflet. Placut impresionat am fost de aceea ca ni s-a servit zilnic salata de cruditati. Ofera conditii de relaxare prin sala amenajata special Locatia este bine plasata, relativ central, aproape de gara, partia de [...] — vezi review
La pas prin Avrig şi împrejurimi / AVRIG
- OCTOMBRIE, 2014
- de: Michi [26.10.14]
- RECOMANDĂ
Biserica fortificată din Avrig
Aş fi vrut să vizităm mai multe biserici fortificate dar nu am reuşit fie că le-am găsit închise (observaţie pe care au făcut-o şi alţi useri), fie că era ora nepotrivită, fie ne grăbeam. Sunt mulţumită însă că am văzut două capodopere ale Evului Mediu: abatia cisterciană din Cârţa vezi impresii şi biserica-cetate Prejmer vezi impresii. La jumătatea sec. XI, regele Geza al II-lea al Ungariei a adus colonişti germani din apropierea Luxemburgului, numiţi mai târziu [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- OCTOMBRIE, 2014
- de: lady_anca81 [26.10.14]
- RECOMANDĂ
Restaurant Capri - La masa, nu pe insula!
MI-am propus sa scriu acest review scurt si la obiect, caci atunci cand ne este foame si suntem in cautarea unui loc potrivit unde sa servim ceva cald suntem mai grabiti Asa ca... Localizare: pe bd. Iuliu Maniu nr 484, nu departe (la mai putin de 5km) de iesirea pe autostrada spre Pitesti, langa Statia Petrom si hotel Criss. Cladirea are avantajul ca, desi este cu fata “la buleverd”, are o pozitionare in teren oarecum in unghi fata de artera principala, ceea ce ii sporeste intimitatea. [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- OCTOMBRIE, 2014
- de: papone [25.10.14]
- RECOMANDĂ
Cel mai placut 'cucurigu' - Cocosul Rosu
Toti am trecut prin experienta asta… ajungi seara acasa cu foamea cat casa, cu stomacul lipit de spate si prin frigider e cam curent, sa nu spun ca bate vantul; sau pur si simplu deschizi frigiderul si n-ai pofta de nimic din ce se afla pe acolo – ca toti cumparam o galagie de mancare pentru ca apoi sa o aruncam, e alta discutie. Si ce faci in cazul asta? Pai pentru mine e destul de simplu, fiind la o distanta de-o tigara pe drum pana la Cocosul Rosu. Asa ca am cateva vizite facute [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- OCTOMBRIE, 2014
- de: Dragoș_MD [23.10.14]
- RECOMANDĂ
... pentru convorbiri, pentru cină, la Hanul lui Manuc!
Revenit din locuri mai reci, fiul meu a propus o „reuniune de familie” în centru, iar ajunși aici, a decis că Hanul lui Manuc (de fapt, Manuc Bistro, mai exact) e locul cel mai potrivit. Și cum vremea a fost frumoasă, în ciuda datei din calendar, am decis tustrei să stăm afară pe terasa din curtea interioară. Am intrat pe ușa din față, dinspre Splai, am trecut pe lângă ceva ospătari care ne-au ignorat cam total (nici „bună ziua”, nici -- BIP --, parcă eram [...] — vezi review [+8 poze]
Toaca Bellevue Hotel 4 / GURA HUMORULUI
- OCTOMBRIE, 2014
- de: andreeamazare [23.10.14]
- RECOMANDĂ
Excelent
Am organizat un eveniment la Toaca Bellevue, ce pot sa spun este ca am avut parte de o echipa cu adevarat profesionista, oameni foarte seriosi, foarte atenti la detaliile mele, foarte deschisi spre toate preferintele mele. Hotelul are un amplasament extraordinar cu o priveliste minunata, spatiu verde, loc de parcare pentru masini. Atat restaurantul cat si camerele sunt foarte curate. Raport calitate prêt foarte bun. Sunteti foarte tari Toaca Bellevue! P. S. nu sunt un client usor [...] — vezi review
Palatul (reşedința) de vară Brukenthal / AVRIG
- OCTOMBRIE, 2014
- de: Michi [20.10.14]
- RECOMANDĂ







