Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2050 / 5013]

Afișate impresii [20491 - 20500]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: g3orge [11.12.14]
  • NURECOMANDĂ

Taverna Calinescu - mincare buna, personal slab

Din pacate trebuie sa mentionez faptul ca personalul care serveste impreuna cu managerul de locatie sint de o factura slaba - ca si plus acolo este mincarea de buna calitate (multumiri bucatarului lor) dar cam atit - parcare lipseste cu desavirsire iar personalul de la pregatire profesionala pina la servirea la masa practic nu au [ce cauta,] managerul de restaurant practic nu are ce cauta in domeniul asta - de la modul de gindire in jos sau in sus nu este potrivit nu detine cunostinte de [...] — vezi review
Pensiunea Bran-Belvedere 4 / BRAN
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: daniel.m [11.12.14]
  • RECOMANDĂ

O pensiune extraordinara

Am citit si eu review. urile postate aici, si am ramas destul de surprins, am fost cazati acolo pt o actiune de teambulding si totul a fost perfect in regula, propietarii pareau destul de preocupati sa ne faca sa ne simtim bine Imi aduc aminte cu placere de focul de tabara la care am fost servti cu platouri traditionale (slanina, ceapa, cartabos, jumari carne afumata) si o palinca adevarata, dar cel mai mult mi-a placut petrecerea pe care ne-au organizat-o, si la care am fost serviti toata [...] — vezi review
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: sylvyu811 [07.12.14]
  • NURECOMANDĂ

Evitati Hotel Roman din Herculane

In weekend-ul prelungit de 1 decembrie am fost impreuna cu sotia la Baile Herculane, intrucat este una din putinele locatii aflate aproape de Craiova, unde se poate face baie intr-o piscina incalzita. Acesta ar fi al patrulea an consecutiv cand mergem acolo, locatia uzuala fiind Hotel Roman, unde au o piscina incalzita de dimensiuni mari. Experienta de anul acesta ne-a convins insa sa evitam locatia. In primul rand, pana acum doi ani bazinul avea apa termala, iar apoi, din motive necunoscute, [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Michi [05.12.14]
  • RECOMANDĂ

Aniversare de +80 la restaurant Irisa

În familia mea se adunaseră mai multe evenimente care se cereau sărbătorite. S-o luăm d´ acapo: ziua mea de sfânt, ziua soţului de vârstă, cei 51 ani de căsnicie (nu citiţi vă rog căznicie) şi nu în ultimul rând, evenimentul, în sfârşit schimbarea prefixului meu de la 7 la 8. Trebuie să recunosc că am trişat cu vârsta dar în sens invers decât divele din secolul trecut. Eram mai tinerică, nici nu împlinisem 79 de ani şi am scris review-ul ˝ Doi octogenari pe [...] — vezi review [+15 poze]
International Hotel 3 / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: daniela_n* [02.12.14]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagireeeeeee

Am fost la acest hotel de 1 Decembrie 2 zile pentru o relaxare de sfarsit de an si am fost foarte dezamagita in comparatie cu alte comentarii... probabil au fost norocosi s-au... dar de peste 10 ani de cand merg in aceasta statiune cu peisaj superb si apele miraculoase aceeasi problema si neschimbata e ,,atitudinea personalului ff aroganta si mancarea '''. Am ajuns sambata dupa masa la hotel si am vrut sa luam cina si mare a fost dezamagirea cind am comandat si am primit cordon bleu de pui sa [...] — vezi review
Mănăstirea Curtea de Argeș / CURTEA DE ARGEŞ
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Michi [31.10.23]
  • RECOMANDĂ

Catedrala Arhiepiscopală şi Necropola regală (nouă) de la Curte de Arges

Ultimul obiectiv pe care urma să-l vizităm în excursia organizată de Fundaţie era noua Catedrală Arhiepiscopală şi Necropolă regală pe care o văzusem în şantier în 2014 când am fost ultima dată la Manastirea Curtea de Argeş. -- vezi impresii. Stiam că a durat mult construcţia, că acolo a fost înmormântat regele Mihai în 2017 dar catedrala a fost sfinţită în 2018 şi abia de anul acesta se poate spune că s-au terminat picturile interioare. La o întâlnire între [...] — vezi review [+25 poze]
Descoperă Timișoara și împrejurimile / TIMIȘOARA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: deeutza [16.10.22]
  • RECOMANDĂ

Iulius Town Timisoara

Pe unde treceam prin Timisoara, intersectii principale gaseai indicator catre Iulius Town. Am zis ce o fi aici? Hai sa vedem si noi ce se afla aici, ce poate fi asa deosebit la un mall? Nu m-am gandit vreodata sa scriu despre un centru comercial review, dar acesta m-a impresionat. Iulius Town se gaseste la adresa Piața Consiliul Europei, nr. 2, nu este departe de cazarea pe care am avut-o, la aproximativ 1,5 km. Se ajunge destul de repede. Daca sunteti cu masina se ajunge si mai repede. Are [...] — vezi review [+14 poze]
Descoperă Timișoara și împrejurimile / TIMIȘOARA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: deeutza [12.10.22]
  • RECOMANDĂ

Timisoara partea III - Parcul Rozelor si Parcul Copiilor

Parcul Rozelor Este un parc situat tot in centrul Timisoarei, pe malul raului Bega. "Parcul a fost realizat în stil franțuzesc și englezesc și a fost inaugurat la 19 iulie 1891, cu ocazia Expoziției Universale pentru Industrie și Agricultură din Timișoara. La 16 septembrie 1891, însuși împăratul Franz Joseph vizitează această Grădină Regală de Trandafiri a Timișoarei, ceea ce atrage faima acesteia de „oraș al trandafirilor” . De-a lungul timpului, parcul a purtat [...] — vezi review [+17 poze]
Lacul Ursu / SOVATA [MS]

Sovata 2020

Buna ziua, m-am intors aseara de la Sovata, statiunea incepe sa decada fata de acum 3 ani. La faimosul lac Ursu dezamagire, biletul de intrare 30 lei daca doreai sezlong inca 20 lei, nu se tinea cont de locurile disponibile, mincarea sub orice critica, preturi mari, ofereau doar produse congelate. pe scarile de coborire la lac era mizga (cred ca nu au fost curatate de ani), dezamagire totala Singurul loc in care am servit masa si a fost ok era Terasa Dracula, la Terasa Boemia mincare [...] — vezi review
Vacanța în Călimănești-Căciulata / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: ux125808 [07.07.22]
  • NURECOMANDĂ

Pro si contra [Căciulata]

Am ales o statiune oarecum modesta, in calitate de pensionar si cu ceva facilitati balneare - Căciulata. M-am simtit ca la Mamaia din punct de vedere al preturilor. Exorbitant de scump!!! De la o amarata de inghetata de tip vafa pana la o masa de seara, modesta, totul este... Care pe care!! Pentru un sejur de 5 zile in 2 persoane costurile de masa depasesc 1300 lei. Curatenia spatiilor comune (stradal, alei, parculete), cred ca e meritul Primariei, este foarte buna. Felicitari [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1224081516266 sec
    ecranul dvs: 1 x 1