Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2047 / 5013]

Afișate impresii [20461 - 20470]
Pensiunea Ecotur Resort (Ceahlău, NT) 4 / BICAZ & IZVORU MUNTELUI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: cristian t [05.01.15]
  • NURECOMANDĂ

Deceptie totala

Am fost in perioada 29.12.2014 -03.01.2015. Nimic din pachetul de revelion promis nu s-a concretizat. Formatie lipsa, a fost inlocuita de un DJ care era ospatar de fapt. Daca nu ceream ce aveam trecut in meniu personalul nu catadicsea sa aduca la masa. Patroana a considerat de cuviinta sa plece la Chisinau si sa lase personalul de capul lui. Colindatorii promisi au fost niste copii nevinovati adunati repede de catre un profesor ametit si el saracu. Sanie cu cai lipsa. Personal [...] — vezi review
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: katrinuta [04.01.15]
  • RECOMANDĂ

Salvati Herculane, perla Banatului

Este o zona superba, cu peisaje ce-ti taie respiratia. Pacat ca tot ce au construit altii cu sudoarea fruntii si au cladit statiunea ce o data era una din perlele Romaniei si a Banatului astazi este un oras prafuit, lasat in paragina. Toate cladirile, hotelurile si baile ce odata au fost mandria acestei statiuni au fost lasate in ruina iar cu fondurile obtinute sau construit pensiuni una langa alta, urate si inestetice. Nu ar fi fost mai inteligent de a renova cele vechi si am fi atras mult [...] — vezi review
Pensiunea Doctorița [Valea Cheii] [?] / DÂMBOVICIOARA

O vila de cosmar!

Craciun 2014. Noua familii ne-am propus ca pentru patru zile sa fugim de agitatia din Bucuresti si sa ne bucuram de liniste, aer curat, peisaje nemaipomenite si multa voie buna. Dupa informatiile gasite pe internet am crezut ca Pensiunea Doctorita, aflata in apropiere de Cheile Dambovicioarei ne poate oferi toate aceste lucruri. Pe data de 24 decembrie, am plecat cu mic cu mare spre aceasta „minunata” locatie care, odata ajunsi la destinatie, s-a dovedit a fi o mare dezamagire: Sa o luam [...] — vezi review [+9 poze]
Roua Hotel 3 / PREDEAL
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: tadys_ro* [04.01.15]
  • RECOMANDĂ

Mult mai multa distractie ca anul trecut

Distractie maxima de revelion, formatie live, au luat ei pauze dar s-a compensat. Mancarea foarte gustoasa, am dormit cu geamul deschis de caldura. Ajungand inainte de intrarile de revelion va contrazic in legatura cu mocheta deoarece am vazut ca au venit niste baieti cu aparate speciale si au curatat mochetele din camere (bineinteles trezindu-ma din somn) Cum am zis voi mai reveni cu siguranta. Intr-o zi a fost o problema cu apa calda dar am inteles ca a fost o pana de gaz (vb [...] — vezi review
Crișana Hotel [Băile Felix] 2 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: magda78 [04.01.15]
  • NURECOMANDĂ

O injectie

Ffff urat hotelul, frig, serviicii proaste, mancare fara gust. Personal uracios, in momentul cand cereai ceva de bun simt iti raspundeau pe un ton uracios, Statiunea nasoala, strandul scump si putine piscine... un jeg... statiunea e mizerabila, De revelion muzicantul s-a imbatat, orghestra canta parca era ceva ruginit, ... pacat ca nu sunt in stare sa exploateze asa o bagatie naturala... In concluzie nu recomand nimanui sa cheltuie banii acolo, totul a fost prost, inclusiv serviciile [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: dupre [03.01.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Casa Frieda - decent

Am intrat intamplator la Frieda, in perioada foarte aglomerata a revelionului. Locul este destul de mic, dar am reusit sa gasim totusi o masa. Meniul nu este extrem de variat si nici nu are pretentii de restaurant de mare clasa. Desi era complet plin, am fost serviti foarte rapid de un ospatar care a facut tot posibilul pentru a ne multumi. Mancarea este decenta, fara sa exceleze. Intr-adevar pizza a fost servita cu ketchup la tub, din cel de la supermarket. :) Mi-a lasat impresia ca un [...] — vezi review
Hillden Lodge Hotel [Șimon] 3 / BRAN
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: popicu [03.01.15]
  • RECOMANDĂ

Revelion 2015

In ultima clipa din 2014, împreuna cu o familie de prieteni, a fost făcută rezervarea la acest hotel, asa, cum se spune, mai intr-o doară..., beneficiind de norocul ca doua familii au renunțat la rezervare. Am sosit pe 30 dec, zăpada multă, peisaj frumos, frig afara, copiii in extaz ca nimeni nu o sa-i mai bată la cap (oare?), ne-am cazat si, cum ii sta bine omului venit de la drum, am mers sa mâncam la restaurant. Atmosfera este foarte primitoare, personalul foarte cooperant si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: dupre [02.01.15]

Restaurant Bufnita - de evitat

Incurajat fiind de experientele placute din trecut, ultima fiind acum 2 ani, am ales ca prima oprire Restaurantul Bufnita. Masa mare la care ne-am asezat nu era debarasata, desi doar alte 2 mese din intreg restaurantul erau asteptate. In interior era frig, caloriferele fiind reci. Desi am semnalat ospatarului acest lucru, nu a rezolvat cu nimic problema. Dupa ce am comandat, timp de 45 de min nu am primit nici macar bauturile. Retineti ca DOAR alte 2 mese erau ocupate. In final am ales [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

Restaurant Casa Condor - Revelion 2015 de neuitat

In primul rand urez tuturor ''La multi ani 2015''. Am fost sa petrec Revelion 2015 la acest restaurant deoarece il stiam mai demult si oferta a fost buna, adica 225 lei / persoana. Ca localizare, este la 150 metri in spatele Pietii Veteranilor din Cartierul Militari, pe strada Dealul Tugulea, langa un cabinet veterinar. Se poate ajunge usor cu multe mijloace de transport, inclusiv Metrou + 1 statie de R. A. T. B. Este o locatie discreta. Parcare proprie nu are, deoarece este in mijlocul [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în zona Aiud-Teiuș? / AIUD & TEIUȘ
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Atena2008 [31.12.14]
  • RECOMANDĂ

Pranz la restaurant Salon Georgia - Aiud

Celor grabiti in tranzit pe drumul intre Sebes si Cluj le recomand sa se opreasca pentru o ora la Salon Georgia din Aiud, situat pe strada Horea nr. 5A. Accesul pe strazile Aiudului pana la aceasta locatie este jalnic, avand in vedere noroiul si asfaltul desfundat. Chiar si exteriorul cladirii nu inspira mai mult decat ar face-o o cantina de oras mic de provincie. Insa odata sosit in acest restaurant gasesti curatenie peste tot si amabilitate desavarsita. Cu preturi foarte mici in raport cu [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.4153101444244 sec
    ecranul dvs: 1 x 1