Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2046 / 5013]

Afișate impresii [20451 - 20460]
Pensiunea Montan Bran (ex Mistral 8) [Șimon] 4 / BRAN
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Daann [16.01.15]
  • NURECOMANDĂ

Revelion ratat

Am gasit oferta pensiunii Montan din Simon cautand un loc decent si nu extrem de scump unde am putea sa petrecem cateva zile de revelion. Am platit 1100 lei de persoana pentru cel mai urat revelion din viata noastra. Desi au fost greu de gasit sa incepem cu lucrurile pozitive: - zona este superba - au o mica piscina, desi am avut curaj sa intram in ea doar in prima zi (la ce vecini de camera am avut am zis ca nu ne riscam si a doua zi) - mancarea a fost decenta (ca la cantina) - in [...] — vezi review
Victoria Hotel 3 / BORŞA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: slaura [12.01.15]
  • RECOMANDĂ

Mirific

Felicit gazdele si tot personalul hotelului pentru tot. Sunt niste oameni minunati. Am fost de Craciun (sejur de 4 nopti - doua familii cu copii). Sper sa revenim la vara. Va recomand din toata inima acest hotel. Locurile sunt minunate. Se afla la 400 m de telescaunul din Borsa (nu este minciuna), camerele sunt cele din poza (nu este faik). Mancare deosebita, servire ireprosabila, atmosfera familiala. Locuri de vizitat in zona sunt: Cascada Cailor, Manastirea Prislop, Manastirea Barsana [...] — vezi review
Casa WiaRusti [Moieciu de Sus] 4 / MOIECIU

Un revelion foarte reusit

Cu greu ne-am hotarat sa plecam doar doua familii la revelion... Dar am facut-o si nu am avut ce regreta... A fost un sejur de neuitat! Bunul simt al domnului Victor, tot ce a facut ca sa ne simtim bine, ne-au facut sa apreciem acest locsor in care ne duceam pentru prima data!!! Un loc in care vom reveni cu siguranta! Am avut noroc, a fost si zapada si ne-am dat cu saniuta si cu schiurile pe partia de la Cheile Gradistei!!! Cam piperate preturile la partie, dar, pentru ca eram in vacanta, [...] — vezi review
Vacanța în Bușteni / BUȘTENI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: rmnk [12.01.15]
  • RECOMANDĂ

In cautare de senzatii noi, cu saniuta tobogan

In mica noastra vacanta la munte, inainte de Craciun, m-am gandit sa ii fac o bucurie celui mic, si am mers la FUNPARK Busteni. Am lasat masina in parcarea foarte incapatoare (si cred eu, ca fara taxa) de pe strada Bustenilor, si am continuat pe jos vreo 500m, pana la baza partiei Kalinderu, unde, pe partea dreapta se afla localizat si FUNPARK-ul minune. Care minune, nu prea a fost, caci din toate atractiile parcului, doar sania tobogan era in functiune. Partia artificiala era plina de zapada [...] — vezi review [+11 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU

Vacanta, traditii, obiceiuri, ospitalitate...

Am dorit sa petrecem sarbatoarea Craciunului intr-o zona de munte, cu obiceiuri si traditii. Am cautat, am ales: Hotel Mistral Resort - Moieciu de Sus. Totul minunat. Primirea, cazarea si tot programul desfasurat in acele zile. Doamna director C. B. (cu care am fost coleg de liceu) a organizat, impreuna cu echipa dansei totul super. Cazarea in camere spatioase, curate. Produsele din restaurant foarte bune, proaspete si bine echilibrate. Atmosfera de sarbatoare (muzica si dans) a incantat [...] — vezi review [+28 poze]
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Honey [07.01.15]
  • RECOMANDĂ

Recomand oricand/oricui

Daca cineva isi doreste un loc unde sa uite de toate grijile, de toata agitatia acesta este locul pe care eu il recomand. Motivele, mai jos, asa frumos, structurat: - Locatia: este superba, aer curat, pensiune de lemn, curatenie, tot ce ai nevoie in baie, e liniste desi avind camera la strada credeam ca e mai zgomotos - Oamenii casei: nu cred ca ajunge nota 10. Oameni extraordinari, ma bucur tare ca i-am cunoscut, ei dau suflet acestui loc. Stiu sa va faca sa va simtiti ca cei mai importanti [...] — vezi review
Pensiunea Văratec [Văratec] 4 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: petreap [07.01.15]
  • RECOMANDĂ

Excelent!

DA AM FOAT LA PENSIUNEA VARATEC, de revelion 2015, intrare pe 30.12.2014 si iesire pe 03.01.2015. Gazdele super oameni, d-na Silvia si sotul d-sei oameni de valoare inestimabila si caracter de romani adevarati, alaturi de tot personalul din pensiune. Am fost tratati cu cel mai mare respect pe toata perioada sejurului. D-nul Adin care era nelipsit dintre musafiri si care nu stia cu ce sa ne mai serveasca. Am vazut obiceiurile locului in noaptea de revelion, am participat la taiatul porcului, [...] — vezi review
Cabana Schiorilor 4 / PREDEAL
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: b_monica [07.01.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezinteres total

Foarte dezamagitor, atat confort cazare, cat si servicii masa la restaurantul cabanei. Am fost cazati in apartament, fiind cu 2 copii. Canapeaua din apartament este jalnica, pleci cu dureri de spate (asta daca nu ai nesansa sa cazi din ea) in loc sa te relaxezi. Pe sub cabina de dus curge apa, ai nevoie de barca sa iesi din dus. Aerisire proasta la baie, persista miros de umezeala. In restaurant, meniul cred ca este la misto, caci jumatate din el nu exista, ba chiar am servit un desert cu [...] — vezi review
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Tucu2009 [06.01.15]
  • RECOMANDĂ

Baile Herculane iarna

S-au scris atatea despre Baile Herculane incat nu are rost sa repet obiectivele turistice sau istoria acestor locuri. Vreau doar sa punctez imaginea de ansamblu a statiunii inainte de An Nou precum si ce puteti face aici daca va hotarati sa vizitati Baile Herculane in toiul iernii. Din cele trei zile petrecute aici, ultimele doua au fost pline de zapada, viscol si frig, astfel ca plimbarile prin statiune au fost ingreunate. Totusi, serviciile care se ocupa de deszapezire au actionat constant, [...] — vezi review [+17 poze]
Pensiunea Florentina [Prisaca Dornei] 3 / VAMA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Ionela2* [05.01.15]
  • RECOMANDĂ

Vila florentina de revelion - recomandat

Am fost un grup de 9 persoane (7 adulti si 2 copii) si am ales vila Florentina pt ca era aproape de Vatra Dornei, cu pensiune completa si utilitati moderne. Nu am fost dezamagiti. Gazdele primitoare ne-au servit masa la ce ora am dorit, chiar daca nu am respectat ora anuntata de ele. Trebuia doar sa sunam de pe partie sa anuntam cand ajungem. Mancarea foarte buna, iar daca terminai o portie nu facea nimeni nazuri cand mai cereai una. In ultima seara am avut pofta de peste si s-a gatit [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.7473030090332 sec
    ecranul dvs: 1 x 1