Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2043 / 5013]

Afișate impresii [20421 - 20430]
Mănăstirea Curtea de Argeș / CURTEA DE ARGEŞ
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Michi [27.10.23]
  • RECOMANDĂ

Palatul Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului

După ce ˝ne-am pus la cale˝adică am mâncat bine la restaurantul Sura lui Ilea (vezi impresii), autocarul ne- a dus la principalul obiectiv al excursiei organizată de Fundaţie, mănăstirea Curtea de Arges. O văzusem de mai multe ori, ultima dată în 2014 când am scris două reviewuri pe AFA. Unul despre mănăstirea Curtea de Arges -- vezi impresii şi al doilea despre biserica domnească Sf. Nicolae -- vezi impresii. Cum pe AFA s-au scris 19 reviewuri despre mănăstirea Curtea de [...] — vezi review [+22 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: bubi [21.06.23]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagitor

Din pacate, nu e la ce m-am asteptat. Am fost o data, am ales sa stam toata ziua, dar la ora 15.00 am ales sa parasim locatia. Pe scurt, este pentru cine vrea doar sa stea cu un pahar intr-o piscina cu apa pana la brau. Atat. Daca ai nevoie sa inoti, atunci nu e deloc pentru o piscina cu bazine... As putea denumi Therme ca un fel de loc de socializare in apa, cu o bautura in mana (neaparat)... In consecinta, cine nu are un pahar in mana cu orice continut, a venit degeaba la Therme. Daca ar [...] — vezi review
Ateneul Român / Palatul Ateneului / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Michi [18.01.23]
  • RECOMANDĂ

Ateneul român până în 1990

Despre Ateneul Român s-au scris pe AFA cinci reviewuri pe care parcurgâdu-le poţi afla cam tot despre această instituţie de cultură de la înfiinţarea ei şi până în zilele nastre. M-a surprins reviewul colegei Mioritik care a scris cu puţin timp înainte despre o recepţie eveniment ţinută la Ateneu in zilele noastre. Ea prezintă Ateneul, aşa cum functionează azi cu amănunte interesante pe care nu le cunşteam. Cum amintirile mele sunt destul de stufoase, nu am optat pentru [...] — vezi review
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: titiza [21.05.15]
  • RECOMANDĂ

Se poate face turism de calitate in Romania

Am ajuns la aceasta pensiune redirectionati de catre o agentie de turism, dupa o experienta oribila intr-o alta locatie. Nu stiu daca este in totalitate meritul pensiunii sau este si meritul agentiei :) dar, contra unei sume modice am petrecut 3 zile de vis intr-o locatie spectaculoasa. Am fost intampinati foarte bine si am gasit ce am cautat: extrem de multa liniste, curatenie exemplara, intimitate. Ceea ce ne-a placut a fost amabilitatea personalului, peste tot in complex, in fiecare zi [...] — vezi review [+3 poze]
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: emilarad [17.05.15]
  • RECOMANDĂ

Vacanta de vis

In luna decembrie 2014 am fost intr-un concediu, concediu care pot sa spun ca a fost de neuitat, intradevar isi merita atat renumele cat si stelele pe care le are, este un peisaj de vis, un loc care merita vazut, vizavi de partia de schii. deasemenea are si zona de agrement unde poti juca biliard, tenis de masa, iar pentru relaxare o deosebita sauna si vana cu jacuzzi. serviciile sunt ireprosabile, mancare traditionala foarte buna, gazde deosebite, un concediu de vis atat vara cat si [...] — vezi review [+8 poze]
Divertiland Playland / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: rmnk [12.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Santa Claus Kingdom - Nu recomand pentru adulti!

- Vine Mos Craciun din Finlanda, mami! la Santa Claus Kingdom. - Pai daca vine tocmai din Finlanda, hai sa mergem si noi, sa ii spui ce cadouri vrei de Craciun, caci de la mine nu mai vezi nici un cadou anul asta! Deh, de anul trecut pana acum, a avut kinderul timp suficient sa afle cum sta treaba cu jucariile primite de Craciun. Cum mami nu e capabila sa se descurce in Bucuresti fara gps, cu ajutorul lui, ajungem fix in parcare. Parcare nepazita dar foarte incapatoare. Afara, langa [...] — vezi review [+2 poze]
Aquapark Paradisul Acvatic / BRAȘOV
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: rmnk [12.03.15]
  • RECOMANDĂ

Paradisul Acvatic - loc de relaxare

Intr-o zi friguroasa de iarna, in Bucuresti, ne-am adus aminte de beneficiile inotului, sau in cazul meu, al balacitului, si am optat pentru Paradisul Acvatic. Fiind luni, am ajuns in complex la 14.20, aproape imediat dupa deschidere. Parcarea mare (incep sa cred ca am o adevarata problema cu spatiul de parcare :)) ) si goala. Am platit biletele: 55 ron de adult si 25 ron (parca) de copil, cu conditia ca cel mic sa nu depaseasca 130 cm. Dupa aceasta inaltime, kinderul devine brusc adult. Si [...] — vezi review [+1 poze]
Vila Iosif 3 / PREDEAL
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: geomyly [09.03.15]
  • RECOMANDĂ

Conditii decente

locatie buna, aproape de Dn1 chiar paralel cu acesta, 5 minute de gara si 10 minute de partie, vila are camere cu bai proprii este dotata cu foisor pt gratar, bucatarie utilata corespunzator loc de servit masa atat la parter cat si la etaj, parcare peste drum de vila, restaurante cu preturi ok in zona si supermarket. singuru incovenient a fost in prima seara cand vreo 3 cupluri de tineri au stat pana pe la 2 noapte si sau cinstit fiind a treia zi de craciun dar au fost de inteles si sau dus [...] — vezi review
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Pavcris [26.02.15]
  • RECOMANDĂ

O vacanța frumoasa

Am petrecut vacanța de Craciun împreuna cu un grup de prieteni in Vadul Izei, mai exact la pensiunea " In deal la Ancuta". Am întîlnit o familie frumoasa si fff ospitaliera. Oameni simpli, dar bogați sufleteste, simpatici si plini de umor. Au organizat totul in detaliu, de la bucate la excursii si petrecerea de Crăciun. Am trăit momente care erau demult uitate, tăiatul porcului in Ajunul Crăciunului, stropit din abundenta cu vin fiert si horinca, oaspeti voiosi si gazde cu voie [...] — vezi review
La pas pe Valea Lotrioarei / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Testosu' [22.02.15]
  • RECOMANDĂ

Valea Lotrioarei - Ilustra necunoscuta

De 1 decembrie, liberi fiind de pe la serviciu, am profitat pentru o alta mini-vacanta. De ceva timp tot coceam idea de a da o tura si pe Valea Lotrioarei. De Valea Lotrioarei, stiam, tot cautand pe net locatii pe unde sa mai ne plimbam. Nu suntem adeptii cailor batatorite, sa tot mergem in acelasi loc, chiar daca ne-am simtit bine in multe locuri pe unde am balaurit. Daca nu cauti pe net, slabe sanse ca in tranzitarea Vaii Oltului, sa-ti sara in ochi, ca te poti abate pe Valea Lotrioarei [...] — vezi review [+27 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0813031196594 sec
    ecranul dvs: 1 x 1