Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2038 / 5013]

Afișate impresii [20371 - 20380]
Pensiunea Ideal 4 / PREDEAL
  • IANUARIE, 2015
  • de: pinciolina [07.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Impertinenta personalului te alunga din aceasta pensiune!

Suntem complet dezamagiti dupa al doilea sejur in aceasta pensiune care s-a scurtat de la 6 nopti la 2!!! Dupa primul sejur petrecut in acest loc, am recomandat cu placere si prietenilor nostri, si iata-ne ajunsi impreuna la pensiune. Ajunsi la locatie, inca de la primirea camerelor, doamna Nuti (femeia care se ocupa de intretinerea pensiunii) ne-a apostrofat ca am lasat camerele murdare data trecuta. Cu siguranta ne-a confundat, dar chiar daca am fi fost noi, cum poti avea nerusinarea sa [...] — vezi review
Pensiunea Montan Bran (ex Mistral 8) [Șimon] 4 / BRAN
  • IANUARIE, 2015
  • de: mihai1668 [05.02.15]
  • RECOMANDĂ

Un concediu SUPERB

Am fost aici in concediu in Ianuarie 2015 cu un grup de sportivi (inot) si totul a fost impecabil Chiar daca sunt multe review-uri negative, ele sunt din perioada dinainte de actualii proprietari si administratori. Am fost primiti cu multa caldura, cu traditionala tuica si platoul cu sunculita si alte bunatati precum si vinul din partea casei. Spatiul de cazare parea recent renovat si foarte luxos, cu prosoape mari si mici, sapun, gel si sampon la baie, cu televizor LED cu programe ca [...] — vezi review
Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV] 3 / BRAȘOV
  • IANUARIE, 2015
  • de: Stanciu A [05.02.15]
  • NURECOMANDĂ

De evitat daca sunteti nefumatori

Am incercat o iesire de patru zile (de vineri pana luni), trei familii cu cate doi copii. N-a prea iesit cum a fost planul. Duminica dupa "micul dejun" am plecat. Pe scurt: 1. Camerele in hotel sunt relativ in regula. Mobilierul, baia, asternuturile, curatenia au fost ok. Geamurile sunt din termopan ieftin, strambe, suiera vantul prin ele. Am prins si o noapte cu furtuna, au zanganit intr-una si s-a facut un curent infernal cu usa, la fel de proasta ca si geamurile. Una din trei camere n-a [...] — vezi review
Cascada Vălul Miresei / RĂCHIȚELE / VLĂDEASA [CJ]

Cascada Valul Miresei in ipostaze hibernale

Am ajuns la cascada Valul Miresei pe un frig de crapau pietrele in a doua zii dupa Anul Nou, ma consider singur vinovat fata de planul de corupere a amicilor care vroiau un sejur relaxant, maxim o mica plimbare prin peisajul hibernal sau o partida de sanius dar microbul si imboldul de a vedea ceva nou m-a facut sa-i determin sa accepte fara rezerve. Ajutor am primit si din partea motilor la care am avut sejurul care au recomandat cu caldura aceasta atractie naturala deosebita, acesta [...] — vezi review [+14 poze]
Delfinariu / Planetariu / Vivariu Constanța / CONSTANȚA
  • IANUARIE, 2015
  • de: pepsi70ro [04.02.15]
  • RECOMANDĂ

Bucurie pentru copilul din noi

Zilele trecute, mobilizat de vizita la Delfinariu a colegei de site @ariciu, care a venit de la București pentru a asista la spectacolul delfinilor, mi-am propus să aloc o după-amiază pentru a vizita unul dintre cele mai titrate obiective turistice din Constanța. Orice moment din an este binevenit pentru a te relaxa în mijlocul naturii, într-un loc în care te încarcă cu multă energie, într-un loc care te bucură și inspiră să iubești mai mult animalele. Complexul Muzeal de [...] — vezi review [+37 poze]
Redescoperă Masivul Parâng / MASIVUL PARÂNG
  • IANUARIE, 2015
  • de: fan66hd [03.02.15]
  • RECOMANDĂ

Condiții superbe de schiat în stațiunea Parâng

Stațiunea Parâng este situată într-o zonă cu peisaje mirifice, cu acces auto în orice anotimp pe șosea asfaltată până în zona Rusu la aproximativ 1150 m altitudine, situată la 10 km de municipiul Petroșani. De la baza domeniului schiabil Parâng se poate urca cu telescaunul vechi (mai lent dar de nădejde) până la releul de televiziune de la cota 1700 sau cu telescaunul nou (modern și rapid) până la cota 1550 în zona fostei Căsuțe din povești (care din păcate a ars în [...] — vezi review [+16 poze]
Orizont Hotel 4 / PREDEAL
  • IANUARIE, 2015
  • de: titeica [03.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Rusinos pentru un hotel de 4 stele

Stimati cititori, am fost intr-o minivacanta la schi cu familia la Hotel Orizont in Predeal bazat pe faptul ca datorita piscinei si SPA-ului ne va oferi seara posibilitatea de relaxare. Am rezervat pe Booking.com camera la pretul de 1100/ 3 nopti - insa la receptia am avut neplacuta surpriza sa imi spuna ca este o gresala la datele de pe Booking - ca trebuie sa platesc 35 lei / zi pentru copil pentru ca are peste 6 ani. A trebuit sa ma cert cu ei si sa chem un superior ca sa-mi faca o [...] — vezi review
Hanul Românesc [Brădet, BV] [?] / SĂCELE [BV]
  • IANUARIE, 2015
  • de: MarsE [02.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Alegeti cu grija !!!

Experienta noastra de la sus numitul Han a fost foarte neplacuta. Incepand cu cazarea, camera fara baie, totul claustrofobic. Trei paturi inghesuite intr-o camera de lemn din pod, camera in sensul larg al cuvantului. Nici vorba de intimitate, se auzea totul prin peretii foarte subtiri. De siguranta ce sa mai vorbim, incuietoarea (butucul) lipsea cu desavarsire. Baile, in camerele in care exista, sunt foarte mici si periculoase, intr-o camera invecinata s-a desprins chiuveta din perete [...] — vezi review
Hera Hotel 3 / PREDEAL
  • IANUARIE, 2015
  • de: laur75 [31.01.15]
  • NURECOMANDĂ

E loc de mai bine!

Minivacanta la Hotel Hera in luna ianuarie 2015 as spune ca nu a fost tocmai in regula dpdv al cazarii. Am ajuns la hotel la ora 13, am zis sa incercam sa ne cazam mai devreme daca se poate... la receptie (de fapt e un birou intr-un hol micut, nu receptie) am fost primiti de o doamna acrisoara care ne-a dat sa citim regulamentul hotelului (lucru greu de facut cu un copil de 4 ani intr-un spatiu atat de ingust). I-am explicat dnei ca nu suntem pentru prima data plecati de acasa si stim sa ne [...] — vezi review
Circuite prin România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA

Impresii din Tara Hategului

Am călătorit la sfârșitul anului trecut și începutul anului acesta în Hațeg, timp de cca. 5 zile cu autocarul pentru a petrece Revelionul la Deva impresii despre cazare și revelion am scris vezi impresii și țin sa va împărtășesc câteva din impresiile mele cu privire la obiectivele turistice vizitate: In prima [zi] am plecat din București Marti 30.12.2014 în jurul orei 07.00 pe traseul Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu - Deva, primul popas a fost la Dedulesti pentru [...] — vezi review [+43 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1471929550171 sec
    ecranul dvs: 1 x 1