Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2036 / 5013]

Afișate impresii [20351 - 20360]
Castelul și domeniul Sturdza [Miclăuşeni] / HÂRLĂU / TG. FRUMOS
  • IANUARIE, 2015
  • de: alex_iasi [25.05.16]
  • RECOMANDĂ

O frumusete ascunsa!

Va salut cu caldura inca o data dragi cititori! Am tinut numaidecat sa postez aceasta descriere despre minunatul Castel Sturdza din Miclauseni deoarece, ca multe alte locatii deosebite din judetul Iasi, si acesta se afla foarte aproape de orasul unde locuiesc (Targu Frumos-la aproximativ 23 de km) si ar fi fost pacat sa nu va impartasesc experienta traita de mine aici prin scurta dar foarte placuta vizita. Locatia: O sa incep cu alegerea momentului vizitei acestui frumos castel, si anume [...] — vezi review [+18 poze]
Cabana Schiorilor 4 / PREDEAL
  • IANUARIE, 2015
  • de: marianb [10.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Un weekend langa partie

Am profitat de prezenta zapezii in acea perioada, si am ajuns la Predeal. Singurul lucru bun in alegerea hotelului, a fost ca este foarte aproape de partie. Dar drumul pana la hotel, cel putin de la intrarea de pe soseaua nationala, este un calvar. Dintr-un punct de vedere inteleg ca nu este problema hotelului sa asfalteze drumul, dar cred ca o asociatie de hotelieri si proprietari de pensiuni, stransi si hotarati, pot face presiuni mari asupra primariei. Eu am fost in ianuarie 2015 acolo, [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • IANUARIE, 2015
  • de: sunflower [08.09.15]
  • RECOMANDĂ

La Kon Tiki - probabil cea mai buna ciorbă de burtă din România

Haideți cu mine la Restaurant Kon Tiki, la o ciorbă de burtă, probabil cea mai bună ciorbă de burtă din România!! Nu există vizită la Sibiu, fără o masă la Kon Tiki. Sau ba da, există, atunci când restaurantul e închis, fie pentru că e în desfășurare o petrecere privată, fie ca e o zi nepotrivită. Despre Kontiki am aflat în urmă cu câțiva ani, de la un amic, care nu mai contenea să laude, meștesugita lor ciorbă de burtă. Ambrozie! :)Așa ca, la următoarea [...] — vezi review [+6 poze]
Info bac Bechet-Oreahovo / BECHET
  • IANUARIE, 2015
  • de: Cesere [11.08.15]

Program ferry Bechet-Oreahovo

Buna ziua, pentru cei care doresc sa treaca cu ferry prin Bechet spre Bulgaria si apoi alte zone... Azi (marti 11.08). am sunat la Bechet si mi s-au oferit urmatorele informatii... -ferry romanesc NU circula in aceasta perioada datorita debitului scazut al fluviului -primul ferry bulgaresc circula in jur de ora 07.00 de la Bechet iar dinspre partea bulgareasca ultimul ar pleca spre Bechet in jurul orelor 23.00 - tarifele sunt 60 ron sau 12 euro de auto si 5 ron sau 1 euro de pasager... [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurant Bulevard Sinaia - de buget

Am ajuns la acest Restaurant de doua ori in scurtul nostru sejur la sinaia. Am observat ca si in alte dati ca mancarea e buna indiferent de tip, de la ciorba si salata la pizza si paste si chiar prajituri. Preturile sunt mici pentru ce ofera si oricand ai merge la pranz sau seara sau chiar dimineata te simti exact ca acasa. Punctele forte ar fi : - preturi mici - curatenie - varietate - personal ospitalier - mancare buna - zona buna , [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurant Bucegi - pentru cei care vor ambient si mancare buna

Dupa cum am spus am revenit la Restaurant Bucegi unde datile trecute am mancat bine la un pret rezonabil. Mereu am zis ca mancarea de aici e foarte buna si de data asta zic la fel. Am comandat ciorba de vacuta cu ardei si smantana, tochitura dobrogeana cu mamaliguta si o portie de clatite cu ciocolata si vanilie in prima zi. In a doua zi am luat doar o pizza bucegi de care sunt foarte multumit, mult mai buna ca la o pizzerie cu renume ca Irish House unde data trecuta cand am mers am facut [...] — vezi review
Cristalin Hotel 3 / VÂRTOP [AB / BH]

Poate cel mai bun!

"Cristalin" este un hotel frumos, care se armonizeaza perfect cu peisajul inconjurator! Am fost cazati in acest hotel de mai multe ori, in special iarna in preajma Sărbătorilor. Camerele sunt spatioase, curate, frumos amenajate, baia potrivita ca si marime. Micul dejun este diversificat. Nu s-a intamplat niciodata sa nu iti gasesti " nimic" pe plac, bineînțeles respectând programul de desfasurare a acestuia. Am vazut insa si" nemulțumiți" care au venit la masa dupa ora afisata [...] — vezi review
Hera Hotel 3 / PREDEAL

Servicii foarte proaste in raport calitate pret

Am fost la hotel Hera Predeal de Revelion: am platit foarte mult pentru ce am primit. Cazarea execrabila, am refuzat 2 camere deoarece mirosea a fum de tigara, in final am primit o camera cu tavanul mucegait si scorojit! Am facut poze, pe care le-am trimis la OPC Prahova, dar nu am primit niciun raspuns! In seara de Revelion masa a fost oferita la Restaurantul 3 Brazi: dezamagiti, foarte frig si mancarea f. proasta: sa dai varza calita cu carne de curcan in seara de Revelion!!! Mi s-a [...] — vezi review
Pensiunea 'La Cupola' 4 / TÎRGU MUREȘ
  • IANUARIE, 2015
  • de: bartaiomu [03.03.15]
  • RECOMANDĂ

Pensiune la rang de Hotel

Am trecut in drum spre Oradea prin Targu Mures, si pentru ca plecasem din Bucuresti destul de tarziu am ajuns in jurul orei 23.00 in Targu Mures. Am cautat rapid pe internet ceva apropiat si am gasit Pensiunea La Cupola. Pensiunea este foarte aproape de centul orasului, iar prima data cand am vazut-o am crezut ca am gesit adresa. Pensiunea este un hotel in toata regula. Pensiunea este una curata si cocheta. Are o parcare destul de mare unde pot incapea destul de multe masini (cred ca mai [...] — vezi review
Unde mâncăm în Arad şi împrejurimi / ARAD
  • IANUARIE, 2015
  • de: bartaiomu [02.03.15]
  • RECOMANDĂ

Euphoria Biergarten

Am ajuns si in Arad la Euphoria Biergarten. Am mai fost la ei in Cluj. Localul din Arad este amplasat central si este urias, are un parter mare, si un subsol la fel de mare. Am inteles ca s-a deschis in anul 2014, si este de efect. Are mobilier de berarie, deci daca va asteptati la un restaurant de fite, uitati-l. Aici se merge si se bea bere, se mananca carnati si ciolan de porc ca sa poti duce la bere;). Localul in schimb este foarte scump. O bere la halba este de la 8 lei in sus, una la [...] — vezi review [+4 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.002779006958 sec
    ecranul dvs: 1 x 1