Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2032 / 5013]

Afișate impresii [20311 - 20320]
Unde mâncăm în Păltiniş? / PĂLTINIȘ [SB]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Deborah77 [17.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul Pensiunii Alpina

Am poposit sambata seara aici dupa ce la Perla Paltinisului nu am gasit nici o masa libera. Osciland intre a comanda la pachet de la Perla Paltinisului si a ne muta in alta parte, am nimerit la Alpina. Mare greseala, trebuia sa plecam de dinainte sa comandam. 3 familii cu 5 copii, rupti de foame dupa o zi de schi. Fi-miu mananca paste, greu sa gasesti un restaurant care sa nu aibe nici un fel de paste in meniu. Ei bine, astia nu aveau. Am incercat sa comandam cate o salata, aveau doar de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: lori.axi* [16.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Caraiman - atmosfera de restaurant prost, de pe vremea lui 'Ceasca'' + nesimtire = execrabil

Am fost acolo din lipsa de optiuni caci, la ora pranzului, intr-o zi super aglomerata la munte, un grup de 11 persoane cu greu poate gasi mese libere pe la restaurantele bune... Am avut un bad feeling de cand am intrat, insa cei din grup ziceau ca s-ar manca bine si eram rupti dupa partie, asa ca... am ramas! mult! mult si bine pana ce, la, insistentele noastre numeroase, a venit cineva reprosandu-ne oricum ca insistam cam mult; asta DUPA ce statusem o jumatate de ora la o masa ramasa NU [...] — vezi review
Vila Smaranda 3 / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Cris_M [16.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire :(

Am fost si eu la Vila Smaranda insa conditiile de acolo sunt jalnice. Am stat 3 zile si din cauza ca baia arata groaznic nu am putut nici macar sa imi fac un dush. Despre internet pot zice ca in camera nu este semnal... trebuie sa stai pe hol ca sa te bucuri de un semnal decent. La sosire am fost nevoiti sa asteptam 15 minute pana cand camera a fost gata, cu toate ca am ajuns la ora 13:00, iar la plecare am avut surpriza sa fiu intrebat daca vreau factura, parca nu e ceva normal ca acest [...] — vezi review
Rozmarin Hotel 4 / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: PMG [16.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Total dezamagit

Buna ziua: Asa cum se poate vedea din titlu, ceea ce trebuia sa fie un wekeend de vis sa transformat in dezamagire totala si pot sa spun ca am plecat cu un gust amar. In camera care mi-a fost repartizata (206) nu puteai locui din cauza mirosului de canalizare. Dupa lungi discutii si 3 plimbari de la etajul 2 la receptie mi-a fost in cele din urma schimbata. La restaurant dupa ce am platit consumatia cu cardul (plus bacsisul de 10% oferit chelnerului cash) constat ca acesta ca sa fie mai [...] — vezi review
Descoperă Sighișoara şi împrejurimile / SIGHIȘOARA [MS]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Coniss [16.02.15]
  • RECOMANDĂ

Inapoi in timp...

Auzisem de nenumarate ori diferite povesti despre Sighisoara si atmosfera medievala de acolo... Si asta numai de la televizor si asta cu ocazia festivalului cu pricina. Sotia mi-a spus de nenumarate ori ca vrea sa vada Sighisoara cu a ei Cetate renumita. Mi-am zis atunci ca sa petrecem Sf. Valentin acolo, si sa ii spun destinatia numai dupa ce ne-am urcat in masina... Spre surprinderea mea mare i-a fost incantarea afland destinatia, dupa care si subsemnatul ramane uimit de peisajul de pe tot [...] — vezi review [+27 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: makuy* [15.02.15]
  • RECOMANDĂ

La Plăcinte... tot înainte...

Cum este un timp pentru orice, cu siguranță este un timp pentru debut... Debut? Păi, da, pentru că nu îmi amintesc să mai fi scris un review despre restaurante și localuri. De ce? Pentru că, de gustibus... Doar că, azi, fiind 15 februarie și duminică, pe deasupra, am zis, de ce nu? Adică nu de ce să nu scriu un review de mâncare, dar de ce să nu ieșim undeva. Oricum, Bucureștiul este plin de lăcașuri pentru satisfacerea tuturor gusturilor, de la vinovata shaorma, până la [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă Iașul și împrejurimile sale / IAȘI
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: gettyy [15.02.15]
  • RECOMANDĂ

Prin „dulcele târg al Ieşilor” ....

..... . ”Sunt români care n-au fost niciodată la Iaşi, deşi n-ar trebui să fie nici unul, căci cine n-a fost aice nu poate să străbată cu înţelegere foile celor mai frumoase cronici, nu se poate pătrunde după cuviinţă de spiritul trecutului nostru care trăieşte în acest loc mai viu şi mai bogat decât oriunde aiurea (.......). În conştiinţa lui naţională ar fi o lipsă dacă el n-ar fi văzut oraşul care a fost şi-şi zice încă astăzi, cu mândrie, capitala [...] — vezi review [+39 poze]
Unde mâncăm în Năvodari? / NĂVODARI
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: andraz [15.02.15]
  • NURECOMANDĂ

La Peste, restaurant Navodari

La Peste Preparatele localului par a fie integrate bine zonei de litoral in care este poziționat, mai exact in Năvodari spre Mamaia Nord. 1. Ciorba de peste are belșug de legume, suficient peste si e acrita in măsura potrivita. De altfel, pot spune ca este cea mai reușita ciorba raportata la cele câteva localuri pe care le-am vizitat de-a lungul timpului pe litoral pe care le amintesc pentru reper: La golf (2 mai), Popasul Pescarilor (Olimp), On Plonge (Mamaia/Constanta). 2. Icrele [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Târgoviște și împrejurimi / TÂRGOVIȘTE [DB]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Dan&Ema [14.02.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul Millenium din Targoviste - cel mai frecventat restaurant de catre mine!

Cu siguranta, la prima vedere pare o surpriza. Cum? Cel mai frecventat restaurant de catre mine sa fie in Targoviste? Adica eu bucurestean get beget si mananc la Targoviste? Sa stiti ca este real! Nu ca ma duc sa mananc zilnic sau des la Targoviste, dar daca filtram la ce restaurante am mancat in decursul anilor, cu siguranta restaurantul Millenium din Targoviste conduce detasat. Si nu am scris pana acum despre acesta pe AFA? Ce scapari mari am! De Targoviste si imprejurimi ma leaga multe [...] — vezi review
Mănăstirea Nămăiești [Valea Mare - Pravăț] / NĂMĂIEȘTI [AG]
  • FEBRUARIE, 2015
  • de: Dan&Ema [13.02.15]
  • RECOMANDĂ

Manastirea Namaiesti si Icoana Facatoare de Minuni

Acces Dinspre Bucuresti accesul se poate face pe ruta Targoviste – Campulung Muscel 143 km (DN71, DN72A, DC19) sau pe ruta Pitesti – Campulung Muscel 179 km (A1, DN73, DC19). Timpul necesar de parcurs este de aproximativ 2,5 ore. Dinspre Brasov sunt de parcurs 80 km in circa 1,5 ore. Manastirea Namaiesti este situata in judetul Arges la intrarea in municipiul Campulung Muscel dinspre Targoviste intr-un cadru pitoresc. Atentie! Ulita lateral care duce la intrarea in curtea manastirii [...] — vezi review [+17 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1015269756317 sec
    ecranul dvs: 1 x 1