Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2026 / 5013]
Afișate impresii [20251 - 20260] din total 50125 impresii
Vila Borsec 3 / BORSEC
- MARTIE, 2015
- de: alexapet [17.03.15]
- RECOMANDĂ
O evadare intr-un loc mirific
Pornind la drum din orasul celor sapte coline, spre o destinatie partial necunoscuta, am ramas placut surprinsi descoperind aceasta Vila Borsec incarcata de istorie. Peisajele ne incantau oriunde ne aruncam privirea. Despre cum am petrecut la Vila Borsec, am povestit cu drag familiei, prietenilor dar si cunoscutilor aratandu-le bineinteles si fotografii. Sa va spun si voua cum am petrecut? Minunat!!! Distractie, joc si voie buna dar si drumetii rasplatite cu un gulas la baza partiei. Va [...] — vezi review [+1 poze]
Crisalpin Hotel 3 / POIANA BRAŞOV
- MARTIE, 2015
- de: Bulushika [16.03.15]
- RECOMANDĂ
Minunat
Am fost cazati un weekend la acest hotel. Din punctul meu de vedere totul a fost la superlativ si a meritat fiecare banut: hotelul este amenajat cu mult bun gust (dotat chiar si cu lift, chiar daca are numai 4 etaje); camera mare cu pat imens, cu balcon si priveliste spre munte; mic dejun variat, pentru toate gusturile; personal extrem de amabil si primitor. Chiar daca mai mult ne-am plimbat (nu suntem genul care sa iesim in weekend sa dormim) timpul petrecut la hotel a fost unul extrem [...] — vezi review
Pensiunea Vidalis 3 / CLUJ
- MARTIE, 2015
- de: StevenWhite [16.03.15]
- NURECOMANDĂ
Nu, in niciun caz!
Calatoresc mult, prin diferite parti ale tarii. De multi ani. Citesc multe review-uri inainte sa rezerv o cazare. De data asta n-am ascultat majoritatea opiniilor negative. Mare greseala. Pe scurt, pentru ca nu vreau sa va plictisesc cu un text lung: 1. Pereti subtiri, "de carton". Se auzea absolut orice miscare a celor din camera de dincolo de perete. Daca erai atent, puteai intelege si ce vorbesc, fara probleme. 2. Pentru 160 de lei pe noapte si trei stele cat arata pe locatie, m-as fi [...] — vezi review [+5 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
- MARTIE, 2015
- de: Cristina IVan [16.03.15]
- RECOMANDĂ
Extraordinar
Sejurul in acest complex a fost extraordinar de satisfacator si energizant. Ne-am sintit rasfatati de tot ce am gasit acolo - atentia primita din partea personalului, varietatea activitatilor, dotarile complexului, mancarea extraordinara, promptitudinea lor si bineinteles natura. Pentru o familie cu copii este un loc foarte potrivit pentru ca oamenii de acolo organizeaza multe activitati dedicate copiilor, astfel incat parintii pot sta linistiti la masa, stiindu-si copiii in siguranta in [...] — vezi review
Hera Hotel 3 / PREDEAL
- MARTIE, 2015
- de: cata1974 [16.03.15]
- RECOMANDĂ
Super placut
Pretul si confortul sunt foarte ok pentru 3 stele. Vb eu care n-am trecut pe la 7 stele. Nu mai speriati lumea cu comentarii aiurea. Apa din piscina e f calda, nu este mucegai. oamenii sunt amabili. haleala buna (va recomand saramura de pui). curatenie in camera se face zilnic, prosoapele se schimba. P. S. - daca vrea cineva sa gaseasca papurei nod poate zice ceva de diagonala [...] — vezi review
Descoperă Sângeorz Băi / SÂNGEORZ-BĂI [BN]
- MARTIE, 2015
- de: Ioana_Ioana [15.03.15]
- RECOMANDĂ
O statiune neasteptat de frumoasa
La inca aprox 27 km de Nasaud, se afla statiunea balneoclimaterica Sangeorz Bai. Desi credeam pana acum ca e o statiune uitata de lume si cu nici o investitie, am ramas surprinsa de cat de cocheta este. M-au surprins in special strazile si bordurile la care chiar nu ma asteptam sa fie renovate, la faptul ca am putut servi cina si micul dejun la un local frumos si ieftin (Mega Park) unde un pastrav l-am putut manca la 18 lei, un pahar de vin rose la 3.50 lei, iar o omleta de mic dejun la 6 [...] — vezi review [+5 poze]
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
- MARTIE, 2015
- de: georgy.petre [14.03.15]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand!
Am ajuns aici in week-end-ul 6-8 martie cu gandul de a ne relaxa. Am fost 2 cupluri cazate in wolf 1 (chipurile, cel ce 3*). Intr-adevar cazarea s-a facut rapid, la modul ca am completat fisele, am luat cartelele si... cam atat... nu ne-a condus nimeni in camera sa vada daca totul e in regula (probabil pentru ca stiau ca nu era deloc asa). Am intrat in camera si dezamagirea se vedea pe fata noastra... nu pot sa cred ca intr-un complex care se vrea a fi de 3-4 stele o cabina de dush poate arata [...] — vezi review
Vila Corviniana 3 / HUNEDOARA
- MARTIE, 2015
- de: mariah [14.03.15]
- RECOMANDĂ
Frumos, curat, bine amplasat
In ciuda faptului ca initial ne doream sa rezervam alta locatie am ales sa ne cazam pt. o noapte la aceasta vila. Din toate punctele de vedere o recomandam; nu veti fi dezamagiti. Inca de la cazare veti fi primiti cu multa amabilitate. Camere mari si inalte cu mobila ce pastreaza o atmosfera mai sobra (poate sa nu fie pe placul tinerilor care prefera acum ceva minimalist). Cald, cu utilitatile necesare, wi-fi bun. Mancare excelenta si un mic dejun delicios si pe toate gusturile. [...] — vezi review
Cabana Perla Trascăului 3 / RIMETEA [AB]
- MARTIE, 2015
- de: ovidiu 69 [12.03.15]
- RECOMANDĂ
Cadoul perfect pt o aniversare de vis
La inceputul lunii martie am implinit 3 ani de casnicie si m am hotarat sa-i fac sotiei mele un cadou deosebit. Astfel, am rezervat camera VIP de la Pensiunea Perla Trascaului pt o noapte. Din momentul rezervarii, personalul pensiunii mi-a fost complice la surpriza, in sensul ca mi-a amenajat camera pt a-mi impresiona iubita cu petale de trandafiri, spumant de baie, lumanari parfumate si sampanie. Chiar daca am ajuns un pic mai tarziu, am fost intampinati cu ospitalitate, ni s-a pregatit o [...] — vezi review
Muzeul Ţării Crişurilor / ORADEA
- MARTIE, 2015
- de: bogumil [11.03.15]
- RECOMANDĂ






