Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2024 / 5013]
Afișate impresii [20231 - 20240] din total 50125 impresii
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- MARTIE, 2015
- de: Maria Elena [27.03.15]
- RECOMANDĂ
Super
Mie mi-a plăcut cazarea, camera era spațioasă, curată, baia arată ireproșabil. Mâncarea excelenta preparate culinare pe placul tuturor din familia mea, locul de joaca pt copii a fost minunat. Este un loc liniștit unde te regăsești, te relaxezi departe de forfota urbană prin care trecem zi de zi, amabilitatea gazdelor, sala de joaca in ziua cand a plouat a fost la fix. Am revenit cu plăcere. Veniți si voi si spuneți-vă părerea pe acest site si o sa va placa foarte mult, o sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2015
- de: crin imperial [25.03.15]
- RECOMANDĂ
La placinte
Restaurant La Plăcinte AM FOST ACOLO de mai multe ori în ultimele luni, vorbesc de sediul de pe B-dul Magheru, în Piaţa Romană. Este aproape şi de serviciu, mai tragem câte o fugă să mâncăm de prânz. Ultima oară am fost în ianuarie, joia seară, era foarte aglomerat înăuntru dar am găsit o masă micuţă de 2 persoane chiar lângă fereastră. Îmi place restaurantul destul de mult, cum e aranjat, pe pereţi sunt tot felul de motive populare şi decoraţiuni, chelnerii [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2015
- de: ancaiul [25.03.15]
- NURECOMANDĂ
La mama - centrul vechi - nu incercati!
restaurant La mama centrul vechi - mancare proasta, pret mare - tocanita de ciperci - apoasa, fasole batuta - cu un strop de ceapa prajita, fara nici un gust - castraveti murati aposi, gulas cu muu...lta zeama (nu avea nici o legatura cu reteta originala)! O supa de ciuperci fara nimic special (probabil de la pachet), o bere si o apa plata. Total de plata - 100 lei. nu incercati! servire acceptabila (chelneri cam obositi, de altfel) insa... ce folos? oare ce bucatar au? m-as fi [...] — vezi review
Casa Roşca 3 / BUȘTENI
- MARTIE, 2015
- de: Livia.G [25.03.15]
- RECOMANDĂ
Conditii Excelente! Recomand cu placere!
Am ramas foarte placut impresionata, gazde primitoare, camerele mai frumoase ca in poze, conditii excelente, caldura si apa calda la orice ora, plus o curte foarte frumos amenajata (baietelul meu s-a putut juca in voie cu toate jucariile puse la dispozitie special de catre gazde). Sincer merita banii, plus ca am ramas f placut surprinsa, de curand am vazut aceleasi conditii si in Strainatate (pat matrimonial, canapea extensibila, tv, frigider, feon, priveliste minunata, balcon special [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2015
- de: kappy1112 [24.03.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurant La Cocoşatu
Vinerea trecută am fost cu un coleg La Cocoşatu. A fost prima oară pentru amândoi, am vrut să încercăm micii despre care se spune că sunt mari şi cei mai buni din Bucureşti. Din bulevard, intrarea e pe dreapta, înainte să ajungi la intersecţie la Băneasa. Erau destule maşini în faţa restaurantului, noi am lăsat-o pe aceeaşi parte la 50 m de intrare. Au terasă cu un grătar încins, acoperită, nu am stat acolo că era frig şi plouase. Noi am intrat în încăperea din [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- MARTIE, 2015
- de: Oana Cris [24.03.15]
Nu recomand!
Locatia frumoasa dar serviciile lasa foarte mult de dorit si mai ales atitudinea "sefilor". Cateva exemple: Desi rezervarea a fost facuta cu mult timp inainte, nu s-au deranjat sa incalzeasca vila, ba mai mult noaptea au si oprit caldura fiind extrem de frig. Desi am sunat in prealabil sa ne asiguram ca piscina este functionala am avut surpiza sa nu fie. Mai grav este ca in fiecare zi am fost mintiti "ca maine va fi umpluta" ca la sfarist sa ni se spuna ca ar fi trebuit curatata cu cateva [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- MARTIE, 2015
- de: Lally [24.03.15]
Deplorabil!
Am plecat cu gandul ca ne vom relaxa si simti excelent avand in vedere conditiile enuntate pe internet, ei bine... lucrurile nu au fost tocmai asa. Am ajuns obositi dupa un drum lung si tot ceea ce ne doream era sa facem un dus fierbinte si sa ne odihnim putin. Cu siguranta ne-ar fi luat somnul daca in camera era si cald insa ce sa vezi... mai cald era afara! FF frig... desi ne anuntasem venirea cu muult timp inainte nu s-au deranjat sa incalzeasca camerele. Intampinarea la receptie a fost [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- MARTIE, 2015
- de: pepsy [24.03.15]
Nu recomand
Nu recomand pensiunea Miruna. Am facut rezervare cu trei sapatamani inainte de sosire si cu toate astea camerele nu au fost incalzite. Frigul exagerat din pensiune m-a facut sa ma intreb daca in loc de pijamale sa folosesc costumul de schi. In baie mirosea foarte urat, a canalizare, iar accesul la facilitatile prezentate pe site nu erau de actualitate, desi am intrebat chiar cu o zi inainte daca piscina este functionala. Bineinteles ca nu era, iar staff-ul ne-a asigurat ca a doua zi vom [...] — vezi review
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA
- MARTIE, 2015
- de: luciaoradea [23.03.15]
- RECOMANDĂ
La Bacio Dolce - moartea nutritionistilor!
Va plac dulciurile? Si mie. Sunteti gata oricand sa renuntati la un fel de mancare pentru a savura desertul? Si eu. Va treziti mai mereu rontaind ceva bun, de obicei dulce? Si eu. A trebuit vreodata sa intrati la cura de slabire din cauza "rotunjirii" cauzate de zahar? Si eu. Daca ati raspuns cu "da" la macar una din intrebarile de mai sus (apropo de testele de prin reviste...), mai ganditi-va o data daca sa cititi reviewul mai departe. Poate mai bine gasiti ceva spiritual, o biserica, un [...] — vezi review [+40 poze]
Mănăstirea Căldărușani [Gruiu, IF] / BUCUREȘTI
- MARTIE, 2015
- de: tata123 🔱 [23.03.15]
- RECOMANDĂ




