Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2008 / 5013]
Afișate impresii [20071 - 20080] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
- MAI, 2015
- de: bigman55 [06.05.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Casa Weidner
Am fost la restaurantul Casa Weidner conform recomandarilor de pe acest site, nota de 10 data de cineva care a fost acolo. Experienta a fost una nefasta, am fost cu sotia si copilul la ora 10 sa luam micul dejun, nimic pretentios. Nu am fost bagati in seama, era decat un baiat in tot restaurantul, la care m-am tot dus sa fim bagati in seama. Am fost asigurat ca m-a vazut si ca o sa vina. Cand i-am zis de mic dejun, a facut niste ochi mari, de parca cine stie ce-i cerusem. Sa fiu mai [...] — vezi review
Pensiunea Montana 3 / CURTEA DE ARGEŞ
- MAI, 2015
- de: ady bucuresti [05.05.15]
- RECOMANDĂ
Montana, o pensiune cocheta si primitoare
Dupa ce anul trecut, in minivacanta de 1 mai am fost plecat in partile Olteniei, mai precis la Govora, judetul Valcea (vezi impresiile de cazare), anul acesta ne-am peterecut cele cateva zile libere intr-un judet invecinat, anume Arges. Cum fiica mea este pasionata de istorie, am ales sa-i prezentam ”pe viu” locul unde s-a nascut legenda mesterului Manole, asa ca destinatia a fost bineinteles Curtea de Arges. Dupa un drum parcurs in mai bine de 3 ore (!!!), cu multi nervi, din cauza [...] — vezi review
Casa Astronomului [?] / SIBIU
- MAI, 2015
- de: Coniss [05.05.15]
- RECOMANDĂ
O locatie cu gust...
Obisnuiesc sa calatoresc mult, si de multe ori am trecut prin Sibiu, si cam atat... De data asta, cu ocazia intaiului Mai muncitoresc, m-am decis ca este timpul ca sa il descopar, asa cum este el, nou si mai ales vechi... Dupa cautarile deja obisnuite dar cam intarziate, am zis ca nu ma mut, ci vreau sa fie doar curat si decent. Multe din posibilitatile de cazare din centrul vechi, erau deja ocupate. Intr-un final am dat de propietarul pensiunii “Casei Astronomului”. Pozele de pe site-ul [...] — vezi review [+25 poze]
Pensiunea Casa Veche 4 / RM SĂRAT [BZ]
- MAI, 2015
- de: WShakespeare [04.05.15]
- NURECOMANDĂ
Experienta deplorabila
O pensiune si restaurant care se vrea de fitze, dar este doar o spoiala si un kitsch. Se vrea de 4 margarete (le-or fi adunat de pe camp probabil), insa in camera parchetul era gaurit, cearceafurile erau patate, dusul nu functiona, oglinda din camera era in spatele televizorului (!), peretii erau atat de subtiri incat se auzea orice zgomot. Dimineata, ne-au trezit vocile unor comentatori de pe hol, probabil era patronul si ale femeii de serviciu. Si au discutat la ora 8 dimineata mult, mult [...] — vezi review
Festivaluri, evenimente în Sfântu Gheorghe / SFÂNTU GHEORGHE [CV]
- MAI, 2015
- de: raducondurache [04.05.15]
- RECOMANDĂ
Szent Gyoergy Napok (Zilele Sfantu Gheorghe)
In perioada 23 aprilie-03 mai 2015 s-au sarbatorit zilele Sfantului Gheorghe, eveniment cultural de amploare in crestere de la an la an. In 2015 au fost mai multe evenimente, mai multe activitati, mai multe formatii, mai multe scene. Pe scena Curtea Tinerilor (verde) printre altii au concertat Spam (Scoala Populara de Arta) in deschiderea concertului Bere Gratis. Pe scena din Piata Libertatii (rosie) au concertat 3 Sud Est si Stefan Banica Jr., dar si Zoran (din Ungaria) si legendara [...] — vezi review [+10 poze]
Vila Marina [Lacul Prisaca] [?] / HERCULANE
- MAI, 2015
- de: saiby [04.05.15]
- NURECOMANDĂ
Vila Marina
Vila Marina, o destinatie pe care nu vreau sa mai ajunga nici un turist. Am inchiriat toata cabana pe 3 nopti la pretul de 1800 lei 6 camere (4 de 2 persoane si 2 de 4 persoane). Cu 2 saptamani inainte sa mergem am sunat sa vad daca totul este in regula si am primit raspuns ca o sa mai fie o familie intr-o camera de 2 pesoane deci a zis ca avem loc si in 5 camere dar tariful a ramas la fel. Am acceptat ca era prea tarziu sa mai gasim alta varianta. Cand am ajuns acolo am dat bani si [...] — vezi review
Pensiunea Cris Garden [Cheia] 3 / MOIECIU
- MAI, 2015
- de: AlinT [03.05.15]
- NURECOMANDĂ
O pensiune murdara
Buna seara! Astăzi m-am întors de la aceasta pensiune. Cu toate ca mi-au spus ca putem servi prânzul si cina acolo, micul dejun fiind inclus in preț, abia mi-a dat o ciorba in cea de a doua zi pentru fetița mea de 2 ani jumate. In prima zi mi-au spus ca nu au! In prima seara am servit cina la pensiune... mare greșeala! Mâncarea nu a fost buna dar am plătit suma de 90 de lei. Atenție nu va spune cât va costa... sunt secretoși! La micul dejun untul si crenvurștii au fost acri! In [...] — vezi review
Golden Tulip Tower Ana Hotel 4 / SIBIU
- MAI, 2015
- de: rcip77 [03.05.15]
- RECOMANDĂ
Sejur foarte placut la Hotel Golden Tulip Ana Tower!
De 1 mai 2015 am zis sa fac o mica excursie de doua zile alaturi de familie (sotie si copil), alaturi de noi fiind cooptat si un cuplu ceva mai tanar, dar fara copii. Am plecat din Bucuresti in directia Sibiu unde ne-am si cazat la hotelul mentionat mai sus. Trebuie sa precizez ca pretul camerei este peste ceea ce suntem noi dispusi sa cheltuim in mod obisnuim pentru o noapte de cazare, insa am considerat ca meritam si noi din cand in cand sa ne mai rasfatam si sa vedem de dragul comparatiei [...] — vezi review
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- MAI, 2015
- de: ovidiu ioan [03.05.15]
- RECOMANDĂ
De 1 Mai la Aquapark
Am asteptat cu nerabdare, toti membrii familiei, excursia de 1 mai la Baile Felix. Stiam ca vremea va fi urata, asa ca cea mai potrivita alegere ni s-a parut o baie in apa calda. Cum suntem patrioti si vrem sa ajutam economia romaneasca, am spus nu ofertelor de la vecinii unguri. A fost prima vizita la Aquapark President si nu a fost chiar ceea ce mi-am dorit. In prima zi, probabil si datorita vremii foarte urate, a fost foarte aglomerat. Nu sunt suficiente locuri de parcare amenajate [...] — vezi review
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- MAI, 2015
- de: Mitrache [03.05.15]
- RECOMANDĂ




