Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1998 / 5013]
Afișate impresii [19971 - 19980] din total 50125 impresii
BazArt Hostel [Vama Veche] 1 / VAMA VECHE / 2 MAI
- MAI, 2015
- de: galmunt [15.06.15]
- RECOMANDĂ
Pur și simplu... FORMIDABIL
Nu știu dacă ceea ce e frumos poti descrie în cuvinte. Ceea ce e frumos și plăcut trebuie să trăiești ca să te convingi. A fost nemaipomenit de frumos și ne-am simțit extraordinar la BazArt Hostel... singurul regret e că... a trecut cam repede timpul, indeosebi seara în care am stat în jurul rugului pe litoral. Cit privește personalul, hrana, condițiile... am doar cuvinte de laudă. Am fost pentru prima dată în acest local, dar cu siguranță nu ultima. Aici gasesti [...] — vezi review [+7 poze]
Complex Green Village 4 / SF. GHEORGHE [TL]
- MAI, 2015
- de: Cati2015 [14.06.15]
- RECOMANDĂ
A fost o experienta placuta!
Noi am fost la inceput de mai. A fost f frumos! Peisaje superbe! Recomand daca vreti sa va petreceți cateva zile in liniste si in natura! Mancarea foarte buna, personalul de la restaurant foarte amabil. Ne-au facut toate poftele. Am mancat gratar de scrumbie, hamburger de peste si un borș demential! Cel mai bun din viata mea! De asemenea deserturile mi-au placut f mult! Am avut parte si de muzica live cântata de lipovence si lipoveni! De asemenea si discoteca. Felicitări pentru [...] — vezi review
Descoperă Cheile Nerei / SASCA MONTANĂ
- MAI, 2015
- de: paulcta [14.06.15]
- RECOMANDĂ
Colt de rai
Intr-o dupa amiaza de sfarsit de mai cu un cer acoperit de nori am pornit din Oravita spre cascada Beusnita si lacul Ochiulul Beiului. Am luat-o pe drumul spre Ilidia si Potoc. Drumul este destul de bun pana la podul Bei si la un moment dat se ingusteaza, daca vine o masina din sens opus trebuie sa intri putin in sant. La podul Bei sunt mai multe indicatoare si pancarde informative. Scria ca se plateste 5 ron dar nu era nimeni acolo. Am luat-o in stanga pe un drum forestier pietruit, foarte [...] — vezi review [+18 poze]
O zi în Oraviţa / ORAVIŢA
- MAI, 2015
- de: paulcta [14.06.15]
- RECOMANDĂ
Primul teatru din România
Cred ca cel mai important obiectiv din Oravita este teatrul Mihai Eminescu. L-am gasit pe o straduta laterala langa o sectie de politie. Chiar in fata teatrului erau niste muncitori care se faceau ca lucreaza la un sant. :))) Cand vezi acea cladirea renovata pe dinafara nici nu banuiesti ce bijuterie se ascunde inauntru. Am sunat la o sonerie si a aparut un tinerel care ne-a invitat inauntru si ne-a povestit istoria acestui teatru. Se plateste o taxa de vizitare parca 10 [...] — vezi review [+17 poze]
Complex Turistic Baia Roșie 3 / SLĂNIC [PH]
- MAI, 2015
- de: danieldut [12.06.15]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand: curatenie precara
Puncte slabe: - curatenie precara - in baie dupa coltul usii, lipit de cabina de dus trona o panza de paianjen in care atarna un gandac negru de bucatarie uscat - am cerut niste paturi suplimentare pt noapte, le-am primit repede, erau curate, miroseau ok, am fost multumita. Numai ca a 2-a zi, cand am impaturit paturile, a cazut dintr-una UN GANDAC VIU NEGRU DE BUCATARIE, pe care l-am omorat (in pat). Deci am dormit cu gandacu' printre noi. Noi si copilul. Groaznic. - scurgerea de la cabina [...] — vezi review
Descoperă Sighișoara şi împrejurimile / SIGHIȘOARA [MS]
- MAI, 2015
- de: blondwolf [12.06.15]
- RECOMANDĂ
Hotel Cavaler
Daca sunteti in trecere (altceva nu stiu daca ati putea face) prin Sighisoara, va recomand Hotelul Cavaler. In opinia mea, este cam singurul din regiune care va poate oferi cazare de 4 stele, mancare buna si chiar o mini-piscina (daca nu va deranjeaza zbenguitul copiilor). La capitolul mancare (recomandabil cina), va sugerez sa vizitati gradina restaurantului "Joseph T." (destul de aproape de hotelul Cavaler). Atmosfera excelenta, muzica smooth-jazz si mancare destul de sofisticata pentru [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiune Dor de Bucovina 2 / CÂMPULUNG MOLDOVENESC
- MAI, 2015
- de: Nicole17 [10.06.15]
- RECOMANDĂ
Extraordinar
Am fost cazati de mai multe ori la aceasta pensiune pe parcursul anilor, si pot sa spun cu sinceritate ca revenim mereu cu placere :) De fiecare data am fost intampinati de catre gazde cu multa caldura. Mancarea este extraordinar de buna si de variata (miam miam), norocul nostru ca am avut pe unde sa facem drumetii in zona... Camerele pensiunii sunt curate, si intreaga pensiune are un aer rustic, de munte care te indeamna la drumetii si/sau relaxare (dupa pofta fiecaruia). Pentru [...] — vezi review
Aquapark Paradisul Acvatic / BRAȘOV
- MAI, 2015
- de: mugur007 [10.06.15]
- RECOMANDĂ
Paradis Acvatic - I'll be back!
Cam asa ceva mi-a trecut prin cap cand am parasit Paradisul Acvatic data trecuta. 3 ore au fost insuficiente pentru cate se pot face aici, asa ca am revenit. Pentru ca procedura de intrare la apa sa fie cat mai simpla am venit gata echipati. Acum sa nu credeti ca am condus in slip, desi cred ca legea nu interzice asta. Nu, vreau sa spun ca atunci cand veniti la Paradis sa lasati paltoanele de iarna acasa, ocupa loc inutil in masina si apa e oricum calda. Nu am uitat sa iau si telefonul [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA
- MAI, 2015
- de: luciaoradea [09.06.15]
Regal Events de la Vandana
Sa va povestesc despre Sala de nunti Vandana aflata pe Calea Santandrei nr 18, Oradea, soseaua de centura. AmFostAcolo la un banchet, pentru prima data in sala aceasta. In cea de pe bulevardul Decebal, pe malul Crisului Repede am avut ocazia sa merg de cateva ori, dar in locatia noua inca nu ajunsesem. Sala se afla, cum spuneam, pe centura Oradiei, spre Santandrei. Atentie sa nu confundati cladirea (care inca nu cred ca e data in folosinta) Vandana, cu sigla firmei pe ea, cu sala de [...] — vezi review [+21 poze]
Muzeul Cinegetic al Carpaților [Posada] / COMARNIC
- MAI, 2015
- de: iulianic [09.06.15]
- RECOMANDĂ









