Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1987 / 5013]
Afișate impresii [19861 - 19870] din total 50124 impresii
(Alte) Locuri de văzut în Brad și împrejurimi / BRAD [HD]
- IUNIE, 2015
- de: doina-goga* [16.06.15]
- RECOMANDĂ
Pe urmele lui Avram Iancu
Porniram de-acasa entuziasma-ti, desi se anuntase vreme ploioasa, se ne intalnim cu istoria! Traseul ni se infatisa printr-un cadru natural foarte frumos-! Ajunsi in Brad - constatara-mi ca orasul nu se trezise inca - ne orientaram repejor, dand o raita pe la monumentul latinitatii - de unde la cativa pasi ne indreptaram spre faimosul muzeu al aurului! Dezamagirea a venit tot repejor: doua zile era inchis (Luni si Marti), asa ca hotaram sa ramanem inca o zi in "tara aurului"! Ei... fosta [...] — vezi review
Grădina zoologică din Târgoviște / TÂRGOVIȘTE [DB]
- IUNIE, 2015
- de: Roxana27 [16.06.15]
- RECOMANDĂ
Zoo surprinzator
Am ajuns in Targoviste in drum spre alta destinatie, deci am stat doar o zi. Dar in ziua aceea, avand si copiii cu noi, am incercat sa le oferim cateva distractii. Gradina Zoologica a fost pe primul loc evident. Am auzit de ea si de pe AFA si de pe net cautand cate ceva despre Targoviste. Am fost foarte placut impresionati. Un Zoo in care intr-adevar cei care se ocupa nu s-au gandit doar la aspectul comercial, ci si la animalele din interior. Le-au facut niste habitate foarte frumoase. Nu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- IUNIE, 2015
- de: MirelaR [16.06.15]
- RECOMANDĂ
Gaura dulce - ca la mama acasa
Am mancat de 2 ori la Restaurantul Gaura dulce situat langa Piata Sfatului. Mancarea mi s-a parut ff buna, portiile sunt generoase iar preturille sunt relativ ok. Restaurantul arata foarte bn, este frumos decorat, iar personalul este foarte amabil. Noua mancarea ne-a placut foarte mult. Aici am mancat cea mai buna ciorba de perisoare din toate restaurantele in care am mai fost, Pretul a fost 9 sau 10 lei. Tochitura cu mamaliguta a fost 19 lei. Desertul de asemenea este foarte bun. Am [...] — vezi review
Long Street Hotel 3 / BRAȘOV
- IUNIE, 2015
- de: MirelaR [16.06.15]
- RECOMANDĂ
Sejur convenabil si placut
Am fost cazata 3 nopti la acest hotel la inceputul lui iunie. Hotelul se afla la aproximativ 15-20 min de mers lejer de Piata Sfatului. Am avut camera la etajul 1 cu vedere spre curtea interioara nu spre strada asa ca nu a fost galagie. Camerele si baile arata exact ca in poze si s-a facut curatenie in fiecare zi. Dimineata plecam pe fuga ca sa prindem masina spre Bran sau Poiana si nu mai strangeam chiar tot, iar la intoarcere gaseam curatenie si totul strans. Camerele arata bine, sunt [...] — vezi review
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- IUNIE, 2015
- de: lidiadanaila [16.06.15]
- RECOMANDĂ
Banchet superb la Mistral
Buna ziua. De la inceput, trebuie sa va spun ca am fost organizatorul acestui banchet, clasa fiului meu, si am avut mari emotii. Aveam de multumit 54 de persoane (copii si parinti)... si am reusit :) A fost un banchet minunat, reusit, de neuitat pentru toti si asta s-a datorat in cea mai mare parte locatiei si serviciilor oferite de toti angajatii resortului in frunte cu d-na B.C., cu care am colaborat excelent. Resortul este ultima locatie din Moeciu, spatios, linistit, fara [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Delta Miraj 3 / SULINA
- IUNIE, 2015
- de: Maria Orban [16.06.15]
- RECOMANDĂ
Un vis in Romania
Ne-am intors ieri (15 iunie 2015) de la aceasta pensiune. Recunosc ca atunci cand am ales aceasta pensiune de pe site, am avut emotii sa nu fie vreo pacaleala romaneasca. Nu este. Totul este mult mai bine decat in descriere. Patronii, niste romani care stiu sa faca turism. Atenti la nevoile clientilor, atenti la cele mai mici detalii. M-a impresionat faptul ca ne-au intampinat personal la sosire, imediat ne-au pus la masa, desi masa incepea cu cina din seara respectiva, faptul ca s-au [...] — vezi review
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
- IUNIE, 2015
- de: Mona27 [15.06.15]
- RECOMANDĂ
O experienta super!
Am fost oaspetii Complexului Wolf, in perioada 13-14 iunie 2015, unde am sarbatorit banchetul de clasa a IV-a pentru copiii nostri. Grupul a fost format din 28 de copii si 16 adulti. Pe langa grup, au mai venit cu rezervari proprii alti 5 parinti. Cu totii am fost extrem de multumiti de serviciile oferite. In primul rand, personalul ne-a tratat cu mult atentie si a raspuns tuturor solicitarilor noastre. Cazarea a fost foarte buna, camerele fiind spatioase, cu perspectiva spre munte, deosebit [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- IUNIE, 2015
- de: mugur007 [15.06.15]
- RECOMANDĂ
Vatra regala - doar si pentru cavaleri - mancare regeasca
Am descoperit acest restaurant acum cativa ani (Nasule, sa traiesti ca m-ai adus aici!) si de atunci nu exista traseu care sa treaca pe langa Predeal si sa nu se termine cu o masa aici. Prima data am venit in acest restaurant (iarna 2010) cand am fost la ski pe Clabucet. (este foarte aproape, pe partea opusa). Inghetati de atata schiat si sanius am fost primiti cu caldura la propriu si la figurat. Apoi am continuat sa venim in fiecare an, in fiecare iarna, in fiecare vara, mai pe inserat, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Herculane? / HERCULANE
- IUNIE, 2015
- de: Drow [15.06.15]
- RECOMANDĂ
In general, bine
Restaurant Hotel Roman - mancare foarte buna, servire de calitate, preturi relativ mari. Pizzeria Dimitrios, langa Hotel Cerna - pizza foarte mare - pentru doua persoane e suficienta o pizza. Blatul foarte bun, crocant pe margini, mozzarela din belsug. Restul ingredientelor, mai cu economie, dar acceptabil. Preturi de la 16 lei in sus. Avand in vedere ca e statiune si nu au concurenta in zona, preturile sunt foarte bune. Terasa Verytass - o terasa obscura, intre Dacia - Domogled si Golden [...] — vezi review
Descoperă Clujul şi împrejurimile / CLUJ
- IUNIE, 2015
- de: Ruxxy [15.06.15]
- RECOMANDĂ




