Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1985 / 5013]

Afișate impresii [19841 - 19850]
Descoperă Sarmizegetusa Regia [M-ții Orăştiei] / COSTEȘTI [HD]
  • IUNIE, 2015
  • de: Dan&Ema [22.06.15]
  • RECOMANDĂ

Intoarcerea la origini

De-abia ce m-am intors pe 1 Iunie din Tara Hategului (vezi impresii) prilej cu care am vizitat intre multe altele si Cetatea Ulpia Traiana din Sarmizegetusa (vezi impresii), cea romana, sub indrumarea dlui Florin, administratorul Pensiunii Ulpia Traiana din Sarmizegetusa (vezi impresii) si cel mai tare ghid din zona si iata ca gandul ce mi-a dat tarcoale s-a pus in practica: vizitarea cetatilor dacice in general si in mod deosebit Sarmizegetusa Regia. Pai cum aveam drum de la Timisoara catre [...] — vezi review [+59 poze]
California Hotel [Cap Aurora] 3 / JUPITER / AURORA

Un concediu de vis intr-un colt de rai pe un picior de plai mioritic

Multumesc din suflet pentru un concediu de vis intr-un colt de rai pe un picior de plai mioritic cu Oameni buni, frumosi, minunati, care muncesc cu drag, ba chiar cu pasiune... Un loc cu peisaje deosebit de frumoase, cu o priveliste senzationala, unica pe litoral, completata intr-un mod ce nu deranjeaza de imbunatatiri, un mic rai pentru copii, dar si pentru mine... Un bar la piscina cu o muzica senzationala, cu restaurante deosebit de apreciate si cu adevarati Oamenii de calitate si aici [...] — vezi review
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]

Minisejur perfect

Am stat doar 2 nopti din cauza programului personal. Cazarea este pozitiva per ansamblu, ar mai fi loc de ceva imbunatatiri (internet mai "prezent", un TV din generatia sec. XXI). Camera curata, spatioasa, terasa cu vedere la rau. Salonul pt nefumatori este un loc exceptional. Neaparat trebuie punctata caldura gazdelor precum si bucataria, ambele de nota 10+! Cu siguranta vom reveni. Recomandam fara rezerve aceasta pensiune! Daca veti cauta un loc linistit, unde sa fiti primiti cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IUNIE, 2015
  • de: rentea [21.06.15]
  • RECOMANDĂ

Un restaurant extraordinar in Sinaia - Forest Restaurant / Hotel Ioana

Sa presupunem ca sunteti in Sinaia... ca vreti sa mancati cu adevarat bine si ca aveti si ceva banuti la dispozitie... Atunci, dragilor, alegeti-l pe cel mai bun dintre restaurantele din zona - Restaurantul Forest din cadrul Hotelului Ioana (vezi impresii). Am mancat de multe ori aici si cred ca mi-am format o parere foarte obiectiva despre el astfel incat sa o pot impartasi cu voi. Nu este un restaurant ieftin, dar calitatea nu o veti gasi niciodata la pret mic, oricum, foarte important [...] — vezi review
Ștrandul cu apă sărată Tîrgu Ocna / TÎRGU OCNA [BC]
  • IUNIE, 2015
  • de: dorgo [21.06.15]
  • RECOMANDĂ

Turul României (III) Strandul salinei din Tg. Ocna

“Aveti putintica rabare, nu ma grabiti, acesta este un alt fel de review Nu e cu hotele, omlete si cafele, imi ia cel putin doua ore pana-l scriu “ Toate marile saline turistico-terapeutice ale tarii si nu sunt putine-Praid, Turda, Slanic Prahova, Ocna Mures, Ocna Dej, Cacica si Ocnele Mari, aveau piscinele lor estivale cu ape sarate, anexate. Era logic, ca acolo unde exista deja multa sare si un aflux mare de turisti care viziteaza o salina, in scop terapeutic sau doar asa, din [...] — vezi review [+23 poze]
Vila Amira [fostă 'Casa Sara'] 2 / PREDEAL
  • IUNIE, 2015
  • de: Georges [20.06.15]
  • RECOMANDĂ

Foarte relaxant

Am fost cu un grup de prieteni cu copii si a fost foarte ok. Ai tot ce ai nevoie de la bucatarie pana la gratar cu tot ce trebuie. Ok utilata si dotata. Net fara fir. Este undeva mai izolata si noua ne-a placut ca e liniste. Pajisti multe imprejur sa tot te planbi, in apropiere e un rau unde cand e cald cum a fost la noi e foarte placut. In vila curatenie foarte ok, doamna administrator este draguta. Pretul acceptabil, noi am stat mai mult si mai multe camere si am mai negociat. Nu [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Sejur frumos

Mancarea: excelenta (proaspata si variata) Camera: acceptabila (nu se face curat in baie, se schimba prosoapele, nu miroase a mucegai, AC-ul functioneaza, lipsa uscator, dulap mic) Plaja: superba (curata, intrare lina in mare, staff politicos) Evenimente: nemultumitoare (putine si lipsa de organizare, probleme cu sonorizarea) Staff: foarte atent si politicos, bine pregatit Parcare: bine pazita si organizata Statiune: curata si locatia hotelului in zona linistita Spatiu joaca: superb [...] — vezi review
Maxim Hotel 3 / ARAD
  • IUNIE, 2015
  • de: Dan&Ema [20.06.15]
  • RECOMANDĂ

Maxim - Un hotel de 3 stele pline

Localizarea. Accesul. Hotelul Maxim din Arad iti iese in cale cum intri in Arad venind dinspre Deva si Radna, pe partea stanga. Daca vii cu masina dinspre Deva, trebuie sa iesi din Calea Radnei la primul giratoriu, adica inainte de hotel, spre stanga si apoi pe niste stradute care te invart prin spatele hotelului sa ajungi in parcarea acestuia care area acces dintr-o strada laterala. Adresa este Calea Radnei 122. Daca nu veniti pe aceasta varianta pe care de altfel o indica si un GPS si [...] — vezi review [+14 poze]
Pensiunea Sarmis 3 / SARMIZEGETUSA [HD]
  • IUNIE, 2015
  • de: queen* [20.06.15]
  • RECOMANDĂ

O pensiune frumoasa

Ne_am ales ptr a ne relaxa pensiunea sarmis. Cand am ajuns acolo am fost foarte incantati de conditile de cazare. Este o pensiune frumoasa curata si frumos amenajata, gazdele facand tot posibilul ptr a ne simti bine. Aceasta pensiune este dotata cu piscina, teren de tenis de camp masa de tenis»si frumoase locuri care merita vazute pe o raza de 25km. In camera mobilierul era frumos si f curat iar gradina de vis. La capitolul mancare ce sa spun totul afost la superlativ. Daca aveti [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în Galați? / GALAȚI

Gazetto Cafe Galati - mancare buna (si sushi!), terasa racoaroasa, muzica buna si un design UAU!

Suntem o familie din Galati cu un copil si inca unul pe drum. Eu cu sotia suntem mari gurmanzi asa ca de fiecare data cand avem timp si ceva banuti iesim in oras sa papam ceva bun. Mentionez ca sotia e din Odessa si e mare amatoare de sushi, fel de mancare japonez foarte delicios si sanatos bazat in principal pe orez si peste crud/afumat. Dupa ce mi am facut curaj sa gust am devenit fan! Astfel pentru o portie de sushi trebuia sa ne facem drum spre bucuresti, constanta sau iasi intrucat [...] — vezi review [+1 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.268100976944 sec
    ecranul dvs: 1 x 1