Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1984 / 5013]

Afișate impresii [19831 - 19840]
Amiral Hotel 4 / MAMAIA

Week-end placut si linistit!

M-am decis sa scriu pentru a veni in ajutor celor care vor sa mearga la Mamaia in viitor. Am fost pentru un week-end la Mamaia si am stat la hotel Amiral. Este intre Comandor si Ambasador, mai la capatul statiunii. Hotelul este curat, linistit, pe plaja si are piscina. Pe plaja, normal, daca vrei sezlonguri, inchiriezi cu 20 ron/zi/1 bucata, sunt umbrelute si saltele. La piscina erau sezlonguri cu saltele, gratuit, umbrelute, apa cam rece, dar te obisnuiai... Venea un chelner si puteai [...] — vezi review [+1 poze]
Cheile Turenilor (Cheile Turului) / TURDA [CJ]
  • IUNIE, 2015
  • de: spiros [24.06.15]
  • RECOMANDĂ

Cheile Turenilor

Aflate la doar 5 km de mult mai celebrele Cheile Turzii, Cheile Turenilor sint pentru acea categorie de calatori carora le face placere o drumetie pe jos. Spre deosebire de Cheile Turzii, in Cheile Turenilor nu exista amenajata o poteca care sa te duca pe firul apei de la un capat la altul.Asa ca am ales vizitarea lor de deasupra facind o plimbare de cca 10 km. Plecarea am facut-o din satul Tureni am mers pe creasta din dreapta, apoi am coborit in vale unde am traversat piriul Racilor, apoi [...] — vezi review [+9 poze]
Vila Teleconstrucția 3 / SLĂNIC MOLDOVA

Un sejur reusit!

Am hotarat sa vizitam statiunea Slanic Moldova si ne-am cazat la Vila Teleconstructia. Am ramas placut impresionati de conditiile de cazare si agrement. Vila este dotata cu o piscina foarte mare, sauna, sala fitness, masa ping-pong si tenis de camp, cu alte cuvinte de tot ce ai nevoie pentru un sejur placut. In pret a fost inclus accesul la toate aceste facilitati + mic dejun consistent. Personalul foarte amabil si prietenos. Daca treceti prin zona nu uitati sa vizitati si salina Targu [...] — vezi review
Pensiunea Valea Ursului [Bascov] 2 / PITEȘTI
  • IUNIE, 2015
  • de: AnaR* [24.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu!

Camera pare ok, dar stau prost la capitolul curatenie. Covor patat si neaspirat, baia curata pe jumatate, praful nesters, pilota pusa in dulap fara invelitoare. Cand ne-am asezat in pat am simtit un miros neplacut. De fapt, inauntru este un miros greoi, urat, de praf, statut si inchis. Am ramas peste noapte doar ca era ora 00:00 si conduceam demult. Concluzia a fost ca am ajuns acasa, ne-am spalat intens si am facut o curatenie absoluta. Am ramas cu o impresie f neplacuta, am fi [...] — vezi review
La pas prin Cheile Latoriței / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
  • IUNIE, 2015
  • de: vega06 [22.06.15]
  • RECOMANDĂ

Cheile Latoritei - Spectaculoase si prea putin cunoscute.

Motto:“Cea mai buna opera este aceea care isi pastreaza cat mai mult timp secretul.” Paul Valery Buuun... A venit si a doua zi: 14 iunie. Dupa noaptea pe care am petrecut-o intr-un apartament la Vila Ursul 4 margarete (vezi impresii), ne trezim pe la 8 dimineata, eu plec cu Bitza la plimbare si in timpul asta fetele strang repede bagajele, coboram si luam micul dejun, mai stam un pic la taclale cu doamna M. administratorul vilei, ducem bagajele la masina si o intreb daca a dormit bine [...] — vezi review [+70 poze]
Unde mâncăm în zona Sângeorz Băi? / SÂNGEORZ-BĂI [BN]
  • IUNIE, 2015
  • de: Sonia A* [22.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Vila Decorale Cormaia dezgustator

Am fost acolo in urma cu doua zile. A fost cea mai urata experienta. Pe langa servirea de toata jena la ora 0:00 au inceput sa ne scoata afara din restaurant cu texte de gen vine taxiul si alte trantituri de usi si vesela plus fete nervoase. Sa nu mai spun ca in paharul sotului plutea nestingherit un fir de par [***]. Cand am comandat mancarea pieptul umplut si garnitura de legume la gratat s-au transformat in piept de pui la gratar cu legume innecate in ulei, iar pizza a fost [...] — vezi review
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
  • IUNIE, 2015
  • de: marcell [22.06.15]
  • RECOMANDĂ

Super experienta

O experienta frumoasa la hotel Cometa. Inca de la inceput doamnele de la receptie au fost dragute cu noi, am fost cazati la etajul 1 cu vedere spre mare, camera era renovata, mobilier nou, baia deasemenea renovata, totul nou. Sunt surprins ca acest hotel nu are mai multe stele, ar putea concura cu hoteluri de 3 sau chiar 4 stele. Am mai fost si in Mamaia la hotel de 2 stele, si in Eforie Nord, si in Neptun, dar acest hotel le intrece pe toate. Merita toti bani. Am fi stat mai mult dar [...] — vezi review
O zi în Orăştie și împrejurimi / ORĂȘTIE [HD]

Uimitoarea Orastie

Nu auzisem in trecut prea multe despre Orastie, considerandu-l un orasel mic, am plecat la drum fara vreun chef de calatorit. Odata ajunsa, mare mi-a fost mirarea sa constat cate obiective istorice erau in jurul meu:statui, cetati, istorii, povesti! Ce este fascinant aici: cata istorie comprimata intr-un spatiu atat de mic! Am avut timpul necesar si placerea deosebita sa-l descopar in taina, sa imi fac o idee cum era odinioara pe aceste meleaguri, pt ca trebuie sa precizez sant pe [...] — vezi review
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA

Un loc plăcut unde îţi doreşti să te întorci

Pentru mine a fost o surpriză plăcută. Înainte să plec am căutat şi eu pe site-uri şi am plecat temătoare: dacă nu sunt conditiile promise, dacă distanţa până la plajă e, aşa cum spunea cineva, pentru sportivi de performanţă, dacă seara ne mănâncă ţânţarii dată fiind apropierea de pădure. În realitate, am găsit tot ceea ce mi s-a promis (dacă citeşti corect oferta - în cazul Casei Leul cel puţin - nu ai surprize) şi chiar mai mult. Curăţenia nu lipseşte [...] — vezi review
Rezervaţia Naturală Râpa Roşie / SEBEȘ [AB]

Suspans la Râpa Roşie

Asezata intr-un uimitor cadru natural, rapa rosie impresioneaza prin maretia si grandoarea ca si intr-un peisaj extraterestru!!!... Peretii argilosi de culoarea rosie, cu forme absolut inedite, creeate de-a lungul miilor de ani, te lasa pur si simplu uimit de privelistea ce ti se deschide in fata ochilor! Pajistile verzi din jur te îmbie la un picnic cu toate ingredientele: aer, mireasma, flori, si o siesta pe masura. Am ramas cu impresii absolut minunate si cu dorinta de a mai revenii! [...] — vezi review [+3 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3955929279327 sec
    ecranul dvs: 1 x 1