Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1981 / 5013]
Afișate impresii [19801 - 19810] din total 50124 impresii
Pensiunea Decebal 4 / DUBOVA
- IUNIE, 2015
- de: atrailm [01.07.15]
Bataie de joc
Ar fi trebuit sa fim cazati in aceasta pensiune pentru doua nopti, intr-un apartament de 4 stele, incepand cu 24 Iunie dar am renuntat vazand conditiile. Am achitat in avans costul sejurului (cred ca stie patronul de ce cere achitarea in avans). Ajunsi la fata locului (eu sotia si 2 copii, persoane normale, fara pretentii exagerate), am descoperit ca era o mare bataie de joc si nici macar 2 stele nu merita "apartamentul" care ne-a fost pus la dispozitie. Camera era f mica (ei o numeau [...] — vezi review
Complex Green Village 4 / SF. GHEORGHE [TL]
- IUNIE, 2015
- de: ely_cris [01.07.15]
- RECOMANDĂ
Superb!
La inceputul lunii iunie am fost cu prietenii in Delta Dunarii! A fost superb! Am petrecut un week-end relaxant si ne-am incarcat bateriile! Complexul arata foarte bine si ingrijit, camerele sunt curate, frumos decorate in stil rustic! Ne-am plimbat cu barca pe canale, si am admirat frumusetile naturii. Imi doream de foarte mult timp sa ajung in Delta si intr-un final am reusit... a meritat din plin si cu cea mai apropiata ocazie ma voi intoarce. Imprejurimile sunt de vis si te simti in [...] — vezi review
Descoperă Sarmizegetusa Regia [M-ții Orăştiei] / COSTEȘTI [HD]
- IUNIE, 2015
- de: zlatna [01.07.15]
- RECOMANDĂ
Sarmizegetusa vechea capitala a Daciei
De cativa ani am tot vrut sa mergem la Sarmisegetuza vechea capitala a Daciei. In luna iunie am reusit sa ajungem si la vestita cetate. Drumul pana la cetate este destul de urat, din Orastie se trece prin niste sate unde drumul este asfaltat dar cu gropi, apoi ultimi 17 km sunt pe drum forestier cu multe gropi, mergi numai cu antaia – a doua, dar dupa aceste incoveniente ajungi si la cetate. Sarmizegetusa Regia a fost capitala statului dac, ridicată la jumătatea secolului I î. Hr. [...] — vezi review [+27 poze]
Florida Hotel 3 / MAMAIA
- IUNIE, 2015
- de: Thalassa [01.07.15]
- RECOMANDĂ
Un loc în care aş reveni cu plăcere
Este al doilea sejur petrecut la Florida (am fost şi anul trecut). Am avut camera 228, cu vedere (în depărtare) spre mare. Foarte curat totul, ireproşabil. Inconveniente - nişte mărunţişuri: ”balconul” e o loggie micuţă, pe care se găsea un singur jilţ de lemn şi o măsuţă, astfel încât nu puteam sta amândoi acolo. De asemenea, nimic pe care să-ţi poţi întinde costumele de baie ude, dacă nu improvizai ceva. În baie chiuveta plasată puţin cam jos, mi s-a părut [...] — vezi review
Casa Jepi 3 / BUȘTENI
- IUNIE, 2015
- de: mugur007 [01.07.15]
- RECOMANDĂ
Casa Jepi, vila mea de la munte
Asa ca a doua oara cand am ajuns la munte am cautat o vila in Busteni si am gasit casa Ana. (actuala casa Jepi). Si de atunci sunt cativa ani de cand revenim cu drag, fie iarna fie vara. Este bine pozitionata deoarece poti sa ajungi aici chiar daca este viscol sau ninsoare. Iarna nu trebuie sa urci pe cine stie ce aleiute in rampa si sa patinezi ambreiajul. Parchezi frumos la sosea si a doua zi pleci pe partie chiar daca a nins o juma de metru. Desi este langa DN1, vila este pozitionata [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- IUNIE, 2015
- de: dumping [30.06.15]
Nu tocmai cum ma asteptam
Dupa cum am spus intr-un post anterior, dupa 5 ani de Bulgaria m-am hotarat sa merg si pe meleagurile natale. Principala dezamagire la bulgari a fost mancarea din aceasta cauza, un atu in alegerea hotelului Savoy a fost si aceasta dezamagire avuta, ma rog. Deci, recomandarile despre Savoy, le-am avut atat de pe AFA cat si de la niste colegi de serviciu care au fost la hotel, dar si din prezentarea acestuia de pe website-ul oficial. Cazarea incepe la ora 18, eu am ajuns la ora 13:00 -13:30, [...] — vezi review
La pas prin ținuturile vrâncene / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA
- IUNIE, 2015
- de: Michi [30.06.15]
- RECOMANDĂ
Pe urmele primului război mondial. Mausolee şi monumente; acei eroi nu vor muri niciodată.
Miniexcursia noastră în ţinutul Vrancei a avut la bază dorinţa mea de a revedea mausoleele de la Mărăşeşti, Mărăşti şi Soveja pe care le vizitasem înainte de 1970 şi care, cu excepţia primului, erau atunci într-o stare avansată de degradare. Campasem cu cortul în Soveja, o staţiune înfloritoare dar nu am mers spre Ardeal din cauză că ni s-a spus că nu se poate trece cu Dacia 1100, ci numai cu GAZ rusesc. Revenirea noastră pe aceste meleaguri este o completare şi un arc [...] — vezi review [+50 poze]
Pensiunea Mara 1 / LIPOVA [AR]
- IUNIE, 2015
- de: iulian68 [30.06.15]
- NURECOMANDĂ
Doar in caz de avarie...
La acest popas-pensiune m-am oprit sa mananc intr-o seara de mai, cand veneam de la Budapesta. M-a atras faptul ca erau multe masini oprite, ceea ce inseamna ca e populat si, de ce nu, apreciat. Si ora (22:15) era destul de inaintata, asa ca am hotarat ca vom manca acolo, eu si prietenul meu. A fost bine, mancarea a fost buna, asa ca la un alt drum, cel de saptamana trecuta, m-am oprit si pentru a innopta aici. Aveam mai mult de 18 ore de condus, nu ma mai tineau “balamalele” sa ajung la [...] — vezi review [+5 poze]
Fortuna Hotel 3 / EFORIE NORD
- IUNIE, 2015
- de: rusoaica [30.06.15]
- RECOMANDĂ
O vacanta minunata
Dupa 8 ani in care nu am mai fost la mare si la insistentele fiicei mele, m-am hotarat sa fac o rezervare pe litoral. In alegerea destinatiei mi-au fost de mare ajutor impresiile care le-am gasit pe acest site foarte folositor si pt aceasta va multumesc din suflet tuturor. Cautand un raport bun pret/calitate, am ales Hotel Fortuna, Eforie Nord. Rezervarea am facut-o din februarie prin agentia de turism a hotelului, achitand si un avans. Am fost foarte multumita sa constat ca totul arata exact [...] — vezi review
Dino Parc / RÂȘNOV
- IUNIE, 2015
- de: alina.prisecaru [30.06.15]
- RECOMANDĂ






