Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1979 / 5013]
Afișate impresii [19781 - 19790] din total 50124 impresii
Băile Bala [Bala, MH] / BAIA de ARAMĂ
- IUNIE, 2015
- de: dorgo [05.07.15]
- RECOMANDĂ
Statiunea balneara Bala
Drumul Statiunea balneara Bala, nu e “ici-colea”, e langa Dunarea noastra “gri”, dupa cum o vad eu, sau “albastra” dupa alte opinii, culoare care a si fost pusa pe note muzicale, (youtube) sau (youtube). Bala se afla in judetul Mehedinţi, la o distanta de 57 km de orasul Drobeta Turnu-Severin, pe drumul care face legatura cu Sovarna si Ilovat. Nu se ajunge usor la ea. Eu am venit dinspre Baile Herculane si “7 izvoare calde”, pe alt drum, trecand prin Baia de Arama, unde, in [...] — vezi review [+28 poze]
Phoenix Hotel 3 / ARAD
- IUNIE, 2015
- de: dorgo [04.07.15]
- RECOMANDĂ
Hotel Phoenix din Arad
Drumul Eu, pana acum, in doua orase m-am incurcat rau de tot, in Arad si in Timisoara. Asa ca, venind dispre Oradea, dupa un scurt popas la castelul Sofronea, (aflat la 13 Km, nord de Arad), m-am hotarat ca, intrand in Arad, sa ma opresc si sa inoptez la prima pensiune sau hotel ce-mi iese in cale si care are un pret rezonabil, adica sub 150 de lei/camera/single De-abia intrat in oras, am intersectat un fel de strada mai larga, ce-si dadea chiar aere de bulevard, numita Calea Aurel Vlaicu. [...] — vezi review [+22 poze]
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IUNIE, 2015
- de: Cecilia Tomescu [03.07.15]
- RECOMANDĂ
O surpriza neasteptat de placuta!
Pot spune ca eram usor sceptica atunci cand m-am hotarat sa ajung pe litoralul nostru si in acest hotel, in primul rand pentru ca n-am mai fost la noi pe litoral cred ca de vreo 15 ani si apoi pentru ca citisem si eu recenziile vechi despre hotel si sincer nu eram foarte incantata. L-am ales pentru pozitia foarte convenabila in statiune si fata de plaja dar si pentru preturi. Nu stiu care a fost problema din trecut cu acest hotel de a primit asemenea recenzii dar cu siguranta ceva s-a [...] — vezi review [+7 poze]
Cabana Perla Trascăului 3 / RIMETEA [AB]
- IUNIE, 2015
- de: Calin1001 [03.07.15]
- RECOMANDĂ
O experienta unica
După ani de zile locuind în străinătate, e mereu nemaipomenit sa te reîntâlnești cu gustul mâncărurilor de casa, cârnați afumați ca la mama acasă, zacusca de vinete, sărmăluțe cu varza murata... Toate astea, alături de amabilitatea personalului și un loc fantastic în mijlocul naturii au făcut din sfârșitul de săptămâna, un moment unic. Camera aleasa avea jacuzzi. Totul este amenajat cu bun gust, loc de parcare, terasa pentru micul dejun excelenta. Fără [...] — vezi review
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IUNIE, 2015
- de: mufilisch [03.07.15]
- RECOMANDĂ
Un sejur foarte placut
Personalul este foarte dragut si amabil, ne. au condus pana la gara. Camere sunt foarte curate si bine ingrijite. In fiecare zi menajara vine si iti rezolva camera si te intreaba daca totul este ok. Gradina este superba, poti sta afara sa bei o cafeluta, sa te uiti la un film sau sa joci ceva. Raportul calitate pret este minunat si clar ne [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / VENUS
- IUNIE, 2015
- de: RalucaP [03.07.15]
- RECOMANDĂ
Vacanta perfecta pe litoralul romanesc!
Prima vacanta pe litoralul romanesc, in alta statiune decat Mamaia s-a dovedit a fi cu cel putin o stea peste, si nu doar la capitolul amabilitate si ospitalitate. Scurt si la obiect, hotel Afrodita Venus: un hotel de 4 stele cu camere curate, mobilier nou, mancare foarte buna dupa care nu astepti mai mult de 15 minute, gradina extraordina, plaja privata cu loc de joaca pentru copii, iar punctul forte il reprezinta ospatarii foarte, foarte amabili. Madalin, Gabi, Andrei, Ionut, Carlos [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- IUNIE, 2015
- de: ABC_99 [03.07.15]
- NURECOMANDĂ
Hotel Modern
Am fost cazati 5 nopti in acest hotel, intr-o camera dubla standard. Impresia mea generala este ca acest hotel nu merita 4 stele... Impresii pozitive: - plaja este chiar langa hotel, la 10-15 metri; intrarea in mare este lina, ideala pentru familiile cu copii mici (au fost foarte multi copii cazati, aproape fiecare familie avea 1-2 copii) - exista diferite programe artistice, in fiecare zi - locuri de joaca pentru copii, piscina - personalul de la receptie a fost foarte amabil, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
- IUNIE, 2015
- de: AndreeaIasi [03.07.15]
- RECOMANDĂ
Meniul zilei ok la restaurant Bucuresti [Sovata]
Am incercat intr-una din zile restaurant Bucuresti. Ca si amplasare e foarte aproape de iesirea din parc, are si o terasa frumos amenajata cu umbrele colorate, ne-a facut cu ochiul ce sa zic. Ne-am horatat sa luam meniul zilei si gulas separat. Meniul e la 17 lei si contine: supa gulas - putin cam picanta pentru gustul meu, cartofi natur cu gratar - foarte bun si o portie de clatite cu gem - iarasi foarte bune. Gulasul cu ciolan afumat a fost bun, picant si el, dar a cazut cam greu la [...] — vezi review
Descoperă zona Pucioasa / PUCIOASA [DB]
- IUNIE, 2015
- de: iulianic [03.07.15]
- RECOMANDĂ
O zi în Pucioasa
Privire în trecut... O aşezare cu numele Piatra Pucioasa este cunoscută documentar din 1649, dar Pucioasa ca denumire apare în scrierile vremii abia în 1759. Staţiunea balneoclimaterică "Băile Pucioasa" - de mare faimă în perioada interbelică - a început să se dezvolte după 1828 datorită apelor minerale sulfuroase, concentrate, existente în zonă (numite se săteni "pucioasă"). Apele minerale de la Pucioasa, care apar în baza pantei dealului Măldăreasca, având [...] — vezi review [+60 poze]
Cetatea Alba Carolina / ALBA IULIA
- IUNIE, 2015
- de: tata123 🔱 [03.07.15]
- RECOMANDĂ







