Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1975 / 5013]

Afișate impresii [19741 - 19750]
Mănăstirea Cozia [Călimănești] / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
  • IUNIE, 2015
  • de: melena [26.07.15]
  • RECOMANDĂ

Manastirea Cozia -un popas.

Situata pe Valea Oltului Manastirea Cozia, chiar la drumul national ce leaga Rm. Valcea de Sibiu, la vreo 20 km de Rm Valcea si la iesirea din statiunile Calimanesti –Caciulata. Este prima data cind ajung la aceasta, fiind si duminica. Biserica mare unde de altfel era si slujba a fost inchinata Sfintei Treimi si era plina de enoriasi si turisti in acelasi timp. Nu voi spune nimic despre cum a fost construita si zeci de amanunte, acestea aflindu-se pe multe saituri de specialitate. Cel mai [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Casa Porojan [Băile 1 Mai] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • IUNIE, 2015
  • de: mirel68 [25.07.15]
  • RECOMANDĂ

Atractiv

Pentru prima data am ajuns si la Baile Felix impreuna cu sotia. Cazarea la pensiunea Casa Porojan am facut-o pe internet. Un loc minunat dar ce m-a incantat cel mai mult a fost linistea si bunul simt al turistilor. Familia Porojan, o familie minunata, foarte serviabila si totodata foarte discreta, ceea ce e un lucru mare in Romania. Am fost placut impresionat de comfort, asezare si servicii ceea ce lasa de inteles ca si la anul ma voi intoarce cu siguranta acolo. Tineti-o tot asa! [...] — vezi review
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI

Divertiland - un aquapark fain

Fiind in Bucuresti, in asteptarea unor rezultate medicale ne-am tot gandit ce am putea face sa treaca timpul mai repede si intr-un mod mai placut. De acasa intentionasem sa vizitam Divertilandul, asa ca, prinzand o dupa-amiaza in care nu aveam nimic de facut, intr-o zi de luni, la sfarsitul lunii iunie, cand tocmai iesise soarele dupa cateva zile racoroase, ne-am urcat in masina si am pornit spre Divertiland. Ajunsi in parcare (dupa ce abia am nimerit intrarea, iesind cu greu de pe sosea), [...] — vezi review [+71 poze]
Pensiunea Matrix [?] / CURTEA DE ARGEŞ
  • IUNIE, 2015
  • de: robycutza [22.07.15]
  • RECOMANDĂ

O pensiune moderna aproape de Manastirea Argesului

Dupa cum spune si titlul aici am gasit o pensiune moderna aproape de manastirea pe care vroiam sa o vizitam a doua zi. Poze de acolo nu am decat una pentru ca mi se terminase bateria la aparat. Daca e ok o sa atasez niste poze de pe site oficial ca sa va faceti o idee, pentru ca pe google apare si pensiunea inainte sa fie renovata si e total diferita. Personalul a fost foarte amabil, am mers si am vazut doua camere, una cu pat dublu si una cu 2 paturi de 1 persoana unite si un pat de 1 [...] — vezi review [+7 poze]
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
  • IUNIE, 2015
  • de: onutzam [22.07.15]
  • RECOMANDĂ

Binisor

Buna seara, In alegerea hotelului pentru sejurul nostru am citit impresile de pe AFA, asa ca mi se pare normal sa scriu si eu cateva randuri despre Savoy. am ajuns la ora 13.00 si am primit camera la ora 14.00; apartamentul senior este mare, 2 camere una cu pat matrimonial foarte mare, un dulap incapator pentru haine, LCD si cealalta cu o canapea, masa cu 3 scaune si un dulapior compartimentat. Baia mare cu cabina de dus, cada cu jacuzii, pe care nu l-am folosit. halatele de baie erau rupte [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD

[hotel Delfinul] Un AI mai crispat!

Am cumparat din decembrie trecut un sejur de 5 zile cu AI la Complex Steaua de Mare (Hotel Delfinul, Meduza), criteriul principal pentru alegerea facuta fiind pretul, dar deopotriva si curiozitatea de-a vedea cum inteleg romanii conceptul de AI! Cazarea la hotel Delfinul (in jurul orei 14:00), bratara pt. masa, dupa ora 18:00 Camera la et. 4, curata, absolut ok din acest punct de vedere, dar... mica. Dupa instalarea patutului suplimentar pt. copii, abia daca te mai poti misca, iar aspectul [...] — vezi review [+5 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • IUNIE, 2015
  • de: NED81 [21.07.15]
  • RECOMANDĂ

Cu siguranta vom reveni

Numai anul acesta am fost de doua ori si probabil vom mai merge pana la sfarsitul anului inca odata. Am descoperit acest complex in anul 2007 si de atunci mergem frecvent cel putin odata pe an. Complexul este format din 13 vile, camerele sunt mari, am fost cazatii in majoritatea vilelor si toate sunt mari si curate, curatenie se face zilnic. Au baie cu cadă pe colţ, acces gratuit la internet Wi-Fi, TV prin cablu, uscător de păr si din iarna au si racitor. Complexul are 3 piscine [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA

Vacanta minunata!

Inainte de a ajunge Cristi a fost tare grijuliu si ne-a sunat sa stabilim un meniu pentru sosire si sa spunem pe ce ora ajungem sa ne astepte cu masa pregatita. Pentru noi a fost o vacanta super si am gasit pe deplin ce am cautat, cazare ok, mancare buna gatita cu suflet si atentie pentru turist si liniste pe plaja ca totul sa curga lin si spre o reusita deplina a sejurului. Vacanta noastra fiind in iunie am beneficiat si de timpul gazdelor cu care am putut comunica mai mult savurind [...] — vezi review
Unde mâncăm în Băile Felix și împrejurimi / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • IUNIE, 2015
  • de: zuzu [16.07.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Casa Romaneasca = Mancare buna si atmosfera placuta

Casa Romaneasca are preparate foarte gustoase si servire prompta. La fel ca si ceilalti "colegi" de statiune, am vazut ca au meniuri de pranz in fiecare zi la pretul de 15 lei (supa / ciorba, felul 2, desert). Noi am fost seara si dimineata si nu pot sa va spun despre meniunile zilei, insa ce am mancat noi a fost gustos si cred ca este valabil si pt. meniunile de pranz. Seara, am prins ceva muzica live, insa nu mai tin minte detalii, stiu ca ne-am simtit foarte bine. Mi-a placut mult [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în Băile Felix și împrejurimi / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • IUNIE, 2015
  • de: zuzu [16.07.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Noblesse = O experienta deosebita

Am fost prima data la Noblesse in anul 2009 fara sa fi citit vreun review sau sa-mi fi zis cineva ceva si mi-am zis atunci ca sigur vom mai reveni aici. Ne-a placut foarte mult aici si iata ca am revenit dupa 6 ani :)! Restaurantul/pensiune Noblesse este pe Calea Beiusului (se poate ajunge si pe jos din statiune urcand scarile de langa pensiunea Veronica, apoi pe langa hotel Poienita, apoi se traverseaza drumul national - mai mergeti putin si gata). Noi am fost cu masina, insa am vazut si [...] — vezi review [+1 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.067724943161 sec
    ecranul dvs: 1 x 1