Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1969 / 5013]

Afișate impresii [19681 - 19690]
Amiral Hotel 4 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: sote_leo [10.07.15]
  • RECOMANDĂ

Sejur plăcut la Amiral

Azi este prima zi de dupa sejurul de la Amiral hotel si am dorit sa scriu cateva randuri despre cele cateva zile acolo. Incep prin a va transmite celor care veti merge la acest hotel sa nu plecati cu teama cu care am plecat noi citind cele scrise de multi dintre cei care au fost. Suntem familie cu 2 micuti-3 si 5 anisori-si am fost foarte multumiti de tot ce am gasit acolo cu f. mici chestiuni care daca si-ar da putin mai mult interes "romanul"nostru patron toti turistii am fi multumiti pe [...] — vezi review
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL

Relaxant, frumos, deosebit.

Eram in trecere in zona si am vazut aceasta pensiune frumoasa, situata intr- un loc deosebit. primul gand a fost sa ne oprim pentru o noapte acolo dar bineinteles ca dupa ce am vazut interiorul pensiunii vacanta noastra sa prelungit. Camera f frumoasa, curata pana la cele mai mici detalii Multumim proprietarilor pentru amabilitatea si disponibilitatea lor. A fost un sejur frumos, multa liniste, relaxare, peisajul incantator. Cu siguranta vom reveni cel mai curand posibil. Recomand [...] — vezi review [+1 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • IULIE, 2015
  • de: valih [09.07.15]

[hotel Meduza] Un pas mic înainte, dar tipic romanesc

Dezamăgit! Cam așa pot rezuma tot ce urmează. Exista parti bune, dar exista mai multe slabe. Spații de joaca copii foarte bune, dar camera este nu mica, ci foarte mica! Baia este așa de mica, nici nu ai loc sa leșini. Nu ai nici balcon, stai cu rufele la uscat ca la șatră, cu sfori întinse prin camera. Și pute a pipi în baie!!! . Rau. Mâncarea este buna, dar piscina de pe plajă este fff mica comparativ cu numărul de turiști din hotel Delfinul, Meduza și urmează Steaua de [...] — vezi review
Pensiunea Eli 3 / SIBIU

Pensiunea Eli, Sibiu

Am ajuns la pensiunea Eli din intamplare; in drum spre Hunedoara aveam nevoie de o cazare de noapte pentru odihna. Am facut rezervarea prin telefon, gazda foarte amabila ne-a prezentat conditiile de cazare telefonic, ne-a ajutat cu indicatii de orientare si a fost de acord sa ne rezerve camera pana seara, noi dorind sa ne plimbam si prin centrul Sibiului mai intai. Ajunsi la pensiune am "constatat" ca nu avusesem parte de reclama mincinoasa, conditiile fiind exact cele de pe site si cele [...] — vezi review
Cerna Hotel 3 / SATURN
  • IULIE, 2015
  • de: anacosma [08.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Deziluzie fara margini

Am citit si eu acum review-urile date de catre cei care au fost anii trecuti aici si ma gandesc de ce nu am facut-o inainte de a achizitiona biletul. Tocmai ne-am intors din sejur si, din pacate, pot spune ca fata de ce s-a spus mai sus nu s-a schimbat nimic. Am fost cazati la 14.30, camerista a venit odata cu noi sa ne schimbe paturile, covorasele de langa paturi erau pline de nisip, balconul cu mizerie de randunici (aveau cuib in balcon), paharele murdare, unul dintre prosoape avea o gaura [...] — vezi review
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
  • IULIE, 2015
  • de: simo 22 [08.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire din partea maicutelor de la Prislop

Am avut o experienta f. neplacuta la manastirea Prislop. dezamagire de cand am ajuns... mizerie, niste cotete numite standuri de suveniruri "sfintite" - o rusine pt cei care administreaza locul, pt ca acolo vin oameni din toata tara, poate si din afara. nu exista decat o toaleta si aia vai de ea. maicutele sunt niste fiinte acre nicidecum dragute si cu o vorba buna cum stiam eu ca se prezinta; nu am fost lasati mai mult de cateva secunde la mormant si am fost avertizati verbal f dur ca nu [...] — vezi review
Victoria Hotel 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: Nick33 [08.07.15]
  • RECOMANDĂ

Acceptabil

Am fost la acest Hotel in ultimii 3 ani (2013 - 2014 - 2015). De fiecare data in regim DP. Nu vreau sa contrazic pe nimeni, insa nu inteleg exact toate review-urile negative... chiar nu e nimeni care sa nu se fi simtit oarecum bine? Sau poate nu sunt eu prea pretentios (asta e exclus). In toti cei 3 ani am fost in prima perioada din luna iulie (3 - 11 iulie). In acest [an] sunt chiar la acest hotel la mijlocul sejurului. Nu am avut niciodata probleme nici cu cazarea si nici de mancare nu [...] — vezi review
Vila Eli [Măgura] 2 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
  • IULIE, 2015
  • de: duty [08.07.15]
  • RECOMANDĂ

Un colt de rai... si ca locatie si ca oameni!!!

Am avut norocul sa ajungem in aceasta locatie, care este magnifica si o sa ne intoarcem cu siguranta... pentru peisajele superbe, pentru animalele din mediul inconjurator (pisicutele, cainii «DUCU», mieii cu mioarele, cintezoii si privighetorile care-ti incanta auzul, greierasii din fanul proaspat cosit... etc) pentru gazdele deosebit de omenoase (daca in aceasta lume in care traim acum mai este cunoscut acest termen) incepand cu Nea Ion J. (o enciclopedie autentica a ruralului romanesc) si [...] — vezi review [+1 poze]
Unirea Hotel 2 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: andrei 80 [08.07.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu mai revin

In primul rand locatia hotelului este foarte buna si atat desi in jur mizerie. Personalul ok dar am avut si surprize neplacute cu un receptioner (un tip tanar blondut) care a refuzat sa aprinda lumina in zona unde erau fotolii (in laterala tv-ului) de langa receptie, sa deschida toaleta desi era functionala astfel incat tb sa mergi in camera. Am mers pana in fata hotelului 2 min cand am revenit a inchis lumina. Camera cu un mobilier vechi, saltelele sunt neschimbate cred de la inaugurarea [...] — vezi review
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
  • IULIE, 2015
  • de: Matei85 [07.07.15]
  • RECOMANDĂ

O experienta scurta dar placuta

Am stat la Yachi o singura seara, intr-o deplasare de weekend dar am fost placut suprins de amabilitatea gazdei si mai ales de faptul ca toate conditiile au fost cat se poate de clar de la inceput. Camera in care am stat arata mai bine decat in alte locuri in care am stat prin Vama Veche, fara a avea pretentii de hotel de 5 stele. Curata, aranjata, prosoape curate si calcate, asternuturi asemenea. Camera avea toaleta si dus propriu, lucru cam rar pentru Vama Veche. Apa avea presiune, apa [...] — vezi review [+1 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0775921344757 sec
    ecranul dvs: 1 x 1