Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1967 / 5013]
Afișate impresii [19661 - 19670] din total 50124 impresii
Descoperă Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
- IULIE, 2015
- de: Roxana0707 [12.07.15]
- NURECOMANDĂ
Baia Baciului... între lipsa de interes și degradare
Din motive de sanatate precara ce au impus un tratament cu sare si namol, am ajuns si la Baia Baciului de la Slanic. Am citit cate ceva despre locatie inainte de a ajunge acolo, si parea promitator, dar impresiile la fata locului sunt urmatoarele: 1. Ajungi acolo pe un drum cu sens unic (pe care toata lumea circula pe ambele sensuri), parchezi la mica intelegere in fata unui gard de beton din anii 60 (care are postat un anunt ca iarna tratamentul se face in cadrul hotelului slanic - asta daca [...] — vezi review
Salina Unirea Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
- IULIE, 2015
- de: Roxana0707 [12.07.15]
- NURECOMANDĂ
O gură de aer curat cu sare și benzină
Din motive de "defectiuni mecanice" ale articulatiilor am fost indrumati de catre medici sa urmam calea salinelor si bailor de sare. Ca urmare am incercat mai intai un mic tur de aerosoli la salina Slanic Prahova. Interesant peisajul, uluitoare salina... dar sa incepem cu inceputul: 1. Ajungem in Slanic (dupa vreo ora de mers cu 40 km/h prin localitati pustii unde limita de viteza e pe alocuri si 30km/h!!) si gasim 2 parcari : cea neamenajata - cu plata (si baiatu' de la parcare la [...] — vezi review
Excursie pe Valea lui Stan / TRANSFĂGĂRAȘAN
- IULIE, 2015
- de: Testosu' [12.07.15]
- RECOMANDĂ
Canionul si Valea lui Stan
Castigand prin toamna lui 2014, un mini-premiu amfostacolo.ro, de tipul “Weekend gratuit (2 nopti) la pensiune sau hotel din Romania”, premiu valabil in 2014 si 2015, iata ca ia venit si lui randul in al valorifica. :)) Nu prea stiam prin ce “zari” s-o mai apucam, de asta data. :)) Pana la urma am zis sa imbinam utilul cu placutul. :)) De caitva ani tot ne promiteam sa dam o raita prin preajma Barajului Vidraru, nu in al vizita pe “dumnealui” cat a face o drumetie pe [...] — vezi review [+53 poze]
Afrodita Hotel 4 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: oana_ioan [12.07.15]
- NURECOMANDĂ
Nu, nu si iar NU!
Imi pare nespus de rau ca scriu acest review negativ, dar trebuie sa o fac, tocmai pentru ca viitorii turisti sa puna in balanta plusurile si minusurile acestui hotel, inainte sa il aleaga. Am fost cazata in perioada 5-11 iulie 2015. Check-in-ul s-a realizat la ora 14, chiar daca acesta incepea de la 18. Domnisoarele de la receptie sunt amabile si dragute. Camerele da, superbe. Sunt foarte mari, patul matrimonial de asemenea imens, mocheta pe jos, mobilierul nou. In camera sunt doua [...] — vezi review
Vila Tudoriţa [Vama Veche] 2 / VAMA VECHE / 2 MAI
- IULIE, 2015
- de: AZE [12.07.15]
- NURECOMANDĂ
Cazare la Vila Tudorita
Am folosit aceasta locatie de cazare in timpul unei calatorii in tara si strainatate. Impresiile mele pe larg sint urmatoarele: Localizare: la distanta de cca 5 min de mers pe jos pana la plaja Cazarea: camera care am primit-o a fost mare cu pat matrimonial si pat simplu, dar: nu prea curat si destul de neingrijit, lipsa de intimitate,galagie (dinspre fereastra si usa) Nu sint asa de sigur daca s-au schimbat asternuturile inaintea mea, baia este o gluma: mica si deasupra wcului este dusul [...] — vezi review
Complex Diamond Hotel & Vile 4 / CINCIȘ
- IULIE, 2015
- de: Elidavidel* [12.07.15]
- RECOMANDĂ
Relax total...
Buna ziua din nou, Iată ca dupa concediul dezamăgitor din Turcia ne-am hotărât sa facem un city -break si la noi in tara. Ne-am cazat la acest hotel unde ne-am simțit foarte bine, personal drăguț si amabil, mâncarea gustoasa si multă. Portiile la mancare sunt destul de mari. Am stat intr-o camera cu vedere la lac, camera spațioasa cu mobilier nou. Totul a fost pe placul nostru!! In prima zi la Recepție ne-au dat un tichet cu 1 ora gratuit hidrobicicleta, iar sâmbăta [...] — vezi review [+4 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2015
- de: LianaSiCatalin [12.07.15]
- RECOMANDĂ
[hotel Delfinul] Curat, frumos, civilizat
Conditii putin mai sus de 3 stele. Am avut o camera dubla standard, micuta, fara balcon, dar curata si cu o vedere superba la mare. AC in camera, frigider (cam slabut, nu prea facea fata fructelor pentru bebe de pe o zi pe alta), LCD si suficient spatiu pentru depozitare. Mobilierul nu este de ultima generatie, dar e curat si intretinut bine, la fel si mocheta. Personalul amabil, atent, zambitor, voluntar. La masa a fost mai bine decat ma asteptam conform celorlalte recenzii. Sala de [...] — vezi review [+1 poze]
Vila Sofia 3 / COSTINEȘTI
- IULIE, 2015
- de: elenus [12.07.15]
- RECOMANDĂ
Binisor
Amplasare: foarte bine pe faleza. Ceea ce reprezintă un avantaj pentru noi cu un bebe de 7 luni. Vila la exterior: foarte frumoasa cu o gradina plîn de flori, loc de parcare gratis. Vila interior concret camera: drăguță destul de mica ca dimensiuni. camera era cu vedere laterala la mare. Patul mare dar foarte inconfortabil. Parcă te așezi într o covata. Salteaua era praf nu te poți odihni în ea. Curățenie în camere: un aspect la care m ai trebuie lucrat. În prima zi ne am [...] — vezi review
Vacanța în Călimănești-Căciulata / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- IULIE, 2015
- de: bujoreni [12.07.15]
- RECOMANDĂ
Descopera Calimanesti - Caciulata
Am aflat de curand despre acest sait (este foarte util) si m-am hotarat sa scriu si eu cate ceva despre calatoriiile mele. Incep cu statiunea Calimanesti-Caciulata fiind aproape de mine la 1 kilometrii. Statiunea Calimanesti - Caciulata este una din cele mai cunoscute statiuni balneo climaterice din tara, ofera numeroase locuri de cazare atat in hoteluri cat si in pensiuni. Aproape toate hotelurile din zona (mai ales cele construite de Ceausescu) au bazine cu apa termala, dar sunt si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sulina? / SULINA
- IULIE, 2015
- de: marian.patrascu [12.07.15]
- NURECOMANDĂ





