Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1966 / 5013]
Afișate impresii [19651 - 19660] din total 50124 impresii
Forum Hotel 2 / COSTINEȘTI
- IULIE, 2015
- de: Mircea P [14.07.15]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand, pentru un concediu liniștit căutați alt loc de cazare
Am stat la acest hotel 3 zile (2 nopti), dar nu a fost una dintre cele mai plăcute experiențe. Alegerea a fost influențată de amplasarea hotelului (pe malul mării) și de faptul că oferea camere/paturi pentru 3 persoane. De altfel, singurul atu al hotelului este amplasarea - pe malul mării. În fapt: este vechi, neîntreținut, neîngrijit, cu dotări ce par să fi supraviețuit anilor '90. Camera era mică, avea mobilier vechi, saltele ”obosite”, un frigider înghesuit într-un [...] — vezi review
Vacanța în Venus / VENUS
- IULIE, 2015
- de: chris79 [14.07.15]
- RECOMANDĂ
Statiunea Venus a renascut
Impresii scrise la cald oarecum, abia ce m-am intors din sejurul in Venus si pot spune ca statiunea a fost o surpriza placuta anul acesta. Au aparut o multitudine de hoteluri de trei-patru-cinci stele, unele situate chiar pe plaja, se lucreaza de zor la reabilitarea Complexului Pajura-Cocorul - Hotelul Vulturul este deschis deja de cativa ani si forfotea de lume. Astfel intrarea in statiune cu cele trei hoteluri turn emblematice candva a revenit la viata - se schimbau trotuarele, se lucra [...] — vezi review
Vacanța în Venus / VENUS
- IULIE, 2015
- de: zuzu [13.07.15]
- RECOMANDĂ
Plaja Perla Venusului - Dragut, dar fiti cu bagare de seama
Plaja Perla Venusului Parcare Masina de langa noi a fost sparta (Logan MCV) intr-o zi de duminica in parcare. Doamnele lasasera la vedere diverse bagaje in spate impreuna cu o borseta. Am avut o stare tare urata cand am vazut luneta sparta, nu ma asteptam. Mi-am dat seama ca hotii sunt multi si lucreaza in echipa, trebuia sa te uiti bine in masina ca sa vezi ca are ceva tentant inauntru. Ma gandesc ca echipe multidisciplinare precum cele din parcare actioneaza si pe plaja si te vegheaza ca [...] — vezi review
Turist in Jupiter / Aurora / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: zuzu [13.07.15]
- NURECOMANDĂ
Nu mi-a placut deloc anul acesta
Buna tuturor, Voi vorbi aici despre plajele din Cap Aurora, doar atat. Cap Aurora are in 2015 plaje mizerabile, pline de peturi si alte cele. Apa este murdara, iar plimbarea de seara, pe plaja, de la hotel Opal spre hotel Diamant mi-a lasat un gust amar. Tupeu maxim sa ceri 20 pe un sezlong intr-o asemenea mizerie. Puneti, dragilor, mana si curatati / igienizati locul ca este deplorabil. Arata oribil, nu m-am asteptat sa vad asa ceva. Am fost si anul trecut, insa acum m-a dezamagit rau [...] — vezi review
Cheile Sohodolului / RUNCU [GJ]
- IULIE, 2015
- de: DanTal74 [13.07.15]
- RECOMANDĂ
Plimbare si relaxare pe Cheile Sohodolului
De fiecare data cand le vizitez ma surprind prin frumusetea salbatica pecare o desfasoara in fata ochilor (sunt gorjean si le-am vizitat de mai multe ori). Pentru a ajunge la chei se poate alege ca ruta DJ 672 Tg-Jiu - Tismana, iar la intrarea in comuna Runcu (pe raza careia se afla) se vireaza la dreapta conform indicatorului montat in loc vizibil. Dupa aproximativ 3km, in fata voastra se deschid Cheile Sohodolului. Acestea se intind pe o distanta de cativa km si sunt extraordinar de [...] — vezi review [+44 poze]
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: andreescu [13.07.15]
- RECOMANDĂ
Raport pret calitate excelent
Este pentru prima data cand ajung in acest hotel si dupa ce am vazut review-urile anterioare vreau sa fac date a precizari: In primul rand am vazut si eu la intrare acel afis cu manerul de la usa dar nu i-am vazut rostul pentru ca trebuie sa fi greu de cap ca sa nu zic altceva sa iti prinzi degetele. In al doilea rand am platit exact ce mi sa spus de la inceput (am fost pe cont propriu fara rezervare) si mi sa eliberat pe loc bon fiscal si alte documente. In concluzie am fost foarte [...] — vezi review
Carmen Azzuro Hotel (ex Lidia) 3 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: alina77 [13.07.15]
- NURECOMANDĂ
Umilitor
Am decis sa imi scriu parerea despre experienta noastra, ca poate astfel vor mai invata si altii, unii cum sa se poarte cu clientii, iar altii sa apeleze cu incredere la OPC daca nu le sunt repectate drepturile... Deci, am ajuns la hotel unde d-na de la receptie ne-a si expediat la hotel Raluca, 3 stele, pe motiv ca nu mai au camere (rezervare facuta si achitata in martie). Hotelul Raluca este situat la aproximativ 300 m de plaja. Deoarece, am refuzat ne-a spus ca ne va da o camera care nu o [...] — vezi review
Cabana 7 Brazi 3 / ORAVIŢA
- IULIE, 2015
- de: nicusilviu [13.07.15]
- RECOMANDĂ
O seara minunata intr-un peisaj fantastic!
La inceputul lunii Iulie 2015, un grup de turisti (8 adulti si 2 copii), ne-am cazat la Cabana 7 Brazi din Oravita, in 4 camere, la parter in cabana mare. Spre surprinderea noastra, a tuturor, fata de cele descrise pe diverse site-uri, ne-am simtit excelet. Aerul curat si proaspat cu miros de tei si salcam, alaturi de o priveliste fantastica intregita de camere si bai curate au desavarsit o scurta sedere de-o noapte la aceasta cabana. Restaurantul frumos si elegant aranjat, alaturi de o [...] — vezi review
Vila Mura [Poiana Țapului] [?] / BUȘTENI
- IULIE, 2015
- de: rdlc [13.07.15]
- RECOMANDĂ
Weekend la Poiana Țapului
În perioada 11-12.07.2015, am petrecut împreuna cu familia si un grup de colegi un week-end la Poiana Țapului. Vila Mura este situată în cartierul Zamora, si este compusă din 1 camera tripla, 5 camere duble, 1 camera single, o bucatarie complet utilată (combină frigorifică, aragaz, cuptor cu microunde, filtru de cafea, expresor de cafea, veselă, tacâmuri, pahare, căni) un living generos, o terasă la etaj si o curte destul de spațioasă cu gratar. Toate camerele au baie proprie [...] — vezi review [+5 poze]
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI
- IULIE, 2015
- de: Elsa76 [13.07.15]
- RECOMANDĂ





