Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1960 / 5013]
Afișate impresii [19591 - 19600] din total 50124 impresii
Salina Unirea Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
- IULIE, 2015
- de: rora [22.07.15]
- RECOMANDĂ
O revedere mai mult decat placuta
Chiar daca s-a mai scris despre Salina "Unirea" din Slanic Prahova, consider ca sunt binevenite cateva precizari de ultim moment, avand in vedere schimbarile organizatorice intervenite. Noi am mai vizitat Salina in 2010, iar acum cateva zile am revazut-o impreuna cu cateva rude, pentru care vizita a fost in premiera. Grupul nostru era format din 6 adulti. Am ajuns cu masina in jurul orei 13 pe o caldura de 34-36 grade. Din parcare am vazut ca erau multi turisti, dar asta nu ne-a speriat, [...] — vezi review
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- IULIE, 2015
- de: eva* [22.07.15]
- RECOMANDĂ
Un loc de odihna
Mi-am dorit f mult sa vizitez Marginimea Sibiului si am ales aceasta locatie pt piscina si balcoanele din lemn cu flori. Cazarea a fost decenta dar nu luxoasa, nu e la nivelul de 5 margarete, cel putin in camerele standard , nu stiu in rest. In schimb camera are un pat mare cu o saltea f.comoda m-am odihnit f. bine. Piscina este curata, muzica ambientala si sezlonguri comode, apa in schimb e destul de rece dar cu un pic de miscare, e buna. Nu mi-a placut ca sezlogurile se rezervau prin [...] — vezi review
Descoperă 2 Mai / VAMA VECHE / 2 MAI
- IULIE, 2015
- de: chios* [21.07.15]
- NURECOMANDĂ
Revederea 'obligatorie'
Imi promit in fiecare an ca nu mai revin in 2Mai, dar ma reintorc ca la o veche prostituata care nu mai stie sa faca decat cafea si sa se fardeze grosolan. Anul acesta am stat o saptamana cu cortul pe plaja de la Micul Golf. Comparativ cu anul trecut au fost mai multe lucruri bune :s-a incercat o peticire a digului cu traverse betonate de cale ferata (arata rau estetic, dar probabil atat s-a putut financiar), partea de dig care cuprinde parcarea a fost latita, plaja este curata, toaletele se [...] — vezi review
Natura Parc - agrement & camping [Chichiș CV] / [ALTE ZONE]
- IULIE, 2015
- de: iulia.b [21.07.15]
- NURECOMANDĂ
O alegere foarte proasta
Ma adresez celor ce cauta un loc de campare in zona. Natura Parc, in ciuda reclamei si site-ului cu poze frumoase, nu ofera asa ceva. Pe langa faptul ca este foarte departe amplasat, iarba de jumatate de metru, urat amenajat si murdar acel asa zis camping este defapt un teren lasat in paragina. Cand am ajuns acolo am crezut initial ca mai exista si alta zona pentru campare. Nu suntem niste persoane fitoase si nu strambam din nas daca nu avem cine stie ce conditii asa ca puteam trece peste [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: diana is [21.07.15]
- RECOMANDĂ
Margarita's Cafe - Jupiter - din ce in ce mai putin...
Merg aici de cativa ani (8 ani cel putin) si mancarea e buna dar din ce in ce mai putina. Pacat ca este singurul restaurant cu acest specific si banuiesc ca de aceea si profita pentru a avea preturi destul de piperate si portii din ce in ce mai mici. Personalul dragut si amabil, locatie centrala frumos amenajata, cu specific mexican. Pentru bucataria cu specific mexican recomand cu toata increderea dar va reamintesc ca portiile sunt mici si preturile invers proportionale. Daca portiile se [...] — vezi review
Excursii opționale (de pe Litoral) / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2015
- de: petrescus [21.07.15]
- NURECOMANDĂ
Croaziera la Insula Ovidiu — 'veverite cu coada tunsa'
Am cumparat un voucher la un pret foarte bun (reducere 40%) pentru o "Croaziera la Insula Ovidiu". Drumul de dus cu (batranele si revopsitele) vaporasul precum si cel de intors cu salupa rapida au fost placute admirand hotelurile din Mamaia si vilele de pe malul lacului. Marile atractii, pentru copii, ale insulei sunt un loc de joaca (cu acelasi tobogan si balansoar pe care m-am dat si eu in tinerete) precum si o "Gradina zoologica" care era probabil anexa restaurantului gazduind gaini, [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Sasca? / SASCA MONTANĂ
- IULIE, 2015
- de: erosache [21.07.15]
- NURECOMANDĂ
Resturantul pensiunii La Vechea Moară // Impresii plăcute de servire 'DE 'EXCEPTIE'
Am ajuns cu sotia la aceasta pensiune, in jurul orei 16. In momentul cind m-am asezat la o masa libera, o ospatara (cred) mi-a transmis ca nu poate servi pentru ca au "grup". Aceasta discutie purtindu-se din mers (al ei) peste umar, intr-un fel "ca ce mai cauti si tu" Ghidul grupului ne-a spus ca ei au terminat de mult. Atunci ospatarita mi-a transmis ca oricum ea nu serveste decit peste cel putin o ora si jumatate ca are treaba. Scurt si cuprinzator. Am ramas ca la dentist. Noroc cu alta [...] — vezi review
Cupidon Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2015
- de: aid [21.07.15]
- NURECOMANDĂ
O vacanta placuta
Un hotel placut la prima impresie. Odata intrat iti inspira un aer de relaxare, domnisoare dragute la receptie iti vorbesc frumos si respectos. Nu pot preciza daca puteti primi camera mai repede de ora intrari (aici ma refer la sezonul aglomerat unde ocupatia este 100%). Camere cu arhiectura post decembrista sunt modernizate cam ne in conformitate cu un hotel specific litoralului, parchet laminat exfoliat si departat pe alocuri, pat matrimonial ce are canturi foarte taioase cu tablia joasa la [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: cristina43 [21.07.15]
- RECOMANDĂ
Terasa Barina - Jupiter
In anul acesta am servit masa la Terasa Barina din Jupiter unde am ramas foarte impresionati de mancarea pe acre o servesc, de promtitudinea angajatilor. Petrecand trei ani de concediu la Jupiter adesea treceam pe langa acesata terasa si nu ne opream. Anul trecut inainte de a pleca spre casa am luat masa acolo si am ramas foarte incantati de mancarea servita. Este foarte buna si proaspata la orice ora mergi sa mananci. De asemenea oamenii de acolo sunt foarte serviabili si sunt ca niste [...] — vezi review
Minion Hotel [Mamaia Sat] 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Sofia19 [21.07.15]
- RECOMANDĂ


