Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1959 / 5013]
Afișate impresii [19581 - 19590] din total 50124 impresii
Pensiunea Decebal 4 / DUBOVA
- IULIE, 2015
- de: Mada și Nick [23.07.15]
- NURECOMANDĂ
4 stele? Da, cu 3 căzătoare... nu recomand
Când alegi o cazare cu 4 stele te aștepți sa găsești confort... aici gasesti: gânganii în camera, dacă copilul sare în pat se ridica un praf de 4 stele????... Mâncarea este f scumpa în raport cu calitatea, servirea lasă de dorit ("asta este în meniu "replica ei)... pestele costa mai mult de cât orice altceva din meniu... La aceasta pensiune o plimbare cu barca costa 60 ron / pers, iar barca arata ca și cum ar fi a pescarilor si daca te duci pe pod la capul lui Decebal gasesti [...] — vezi review
Unde mâncăm în Slănic Moldova și împrejurimi / SLĂNIC MOLDOVA
- IULIE, 2015
- de: izabiza [23.07.15]
- RECOMANDĂ
Crama Domnească - Slănic Moldova - ”mănânci ca la mama acasă și bei ca la tata acasa”
M-a amuzat mult motto-ul afișat la intrarea în Crama Domnească, situat în centrul Statiunii Slanic Moldova, în parc, langa Casino. Un loc cu specific românesc, cu elemente de decor tradiționale - mobilier de lemn, banci acoperite cu țoale din acelea făcute din cordele (cine știe, stie :)), ospătari îmbrăcați în costum popular, mâncarea servită în străchini de lut sau în platouri de lemn - în care ai sentimentul că te-ai întors în timpul străbunicilor. Destul de [...] — vezi review [+1 poze]
Ambasador Hotel 2 / FOCȘANI
- IULIE, 2015
- de: Radu O [23.07.15]
Murdar & neospitalieri
O mare greseala in traseul unui turist. nu va recomand deloc. Am fost recent acolo: camera mirosea a fum de tigara, avea mocheta mucegaita, usa de la "balcon" iti dadea posibilitatea sa ajungi pe niste acoperisuri acoperite cu carton asfaltat, probabil garaje. La micul dejun, dupa ce am mentionat sa nu-mi aduca rosii pe platoul cu branza cerut, evident mi-au adus rosii iar chelnerita/receptionera/om bun la toate mi-a recomandat sa mananc de pe langa rosii. Am insistat sa-mi aduca o farfurie [...] — vezi review
Carpaţi Hotel 3 / PREDEAL
- IULIE, 2015
- de: liana37 [23.07.15]
- RECOMANDĂ
Foarte placut
Hotel Carpati Predeal este renovat probabil de curand. Totul este nou, modern, impecabil de curat. Clar cu mult peste cele 3 stele. Oferte de cazare speciale cu preturi multicel sub booking. Camera cu balcon, tv plat mare, seif, etc, totul imaculat. Piscina nu prea mare, dar foarte placuta. Platesti separat daca vrei pt papuci, halat, prosop, o data pentru toata perioada cazare. Nu am folosit saunele sau masajul gratuit din oferta. Mic dejun tip bufet inclus, noua ni s-a parut ok. [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Radu O [23.07.15]
- NURECOMANDĂ
Hotarat sa nu mai vin
Voi reda mici experiente din timpul sejurului care m-au convins sa nu-mi doresc sa retraiesc vacanta asta. Ce am gasit aici nu justifica pretul platit. La sosire: 1. "Va dam o camera linistita" = camera cu vedere directa la clubul ala bubuit de pe plaja, unde de vineri pana luni dimineata parca se trage cu tunuri. Fara sa exagerez. Daca nu beti, luati pastile si nu mai conteaza. Stiam de clubul asta de meseriasi in frecat discurile, dar am crezut-o ca un copil pe tipa de la receptie. [...] — vezi review
Cupidon Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2015
- de: valimasi [23.07.15]
- NURECOMANDĂ
Pentru nepretentiosi
D-abia m-am intors dintr-un sejur petrecut in acest hotel si, acum cat sunt prospete impresiile m-am apucat sa le enumar; - Receptia e ok - fete frumoase si primitoare, are incearca sa rezolve toate dorintele clientilor - In pagina de prezentere a hotelului scrie ca a fost renovat in 2015, dar totul e facut de mantuiala - zugraveli aiurea, fara zone protejate, mobilierul este adaptat dintr-un mobilier de fier forjat - sunt multe muchii taioase care pot duce la accidente - Baia, of, baia [...] — vezi review
Motel Casablanca [Băcia] 3 / HUNEDOARA
- IULIE, 2015
- de: iris123 [23.07.15]
- NURECOMANDĂ
Pret de *** si conditii de maxim **
Am vrut in week endul trecut sa-mi duc parintii si familia la manastirea Prislop. Am cautat cazare in zona, am sunat si am rezervat 2 camere pentru 5 persoane. Citisem cateva impresii despre motel asa ca am mers cu incredere. Cand am ajuns acolo au inceput surprizele: la baie nu era sac in cosul de gunoi si cand am cerut mi-a adus domnisoara de la restaurant (nicidecum vreo camerista) un sac sa-l pun singura. Capacul de la wc era patat (initial am crezut ca e urina dar domnisoara ne-a [...] — vezi review
Descoperă Slănic Moldova / SLĂNIC MOLDOVA
- IULIE, 2015
- de: ebirsan [22.07.15]
- RECOMANDĂ
Te plictisești la Slănic dar ai un SUV?
Am copilărit în Onești și similar cu amintirile lui Căpcă1 (vezi impresii) nu mi-a plăcut niciodată Slănic Moldova considerând-o o stațiune unde mori de plictiseală, bună numai pentru cei a căror viață depinde de apa "puturoasă" a izvoarelor minerale. Mutat de 30 de ani la malul mării dar păstrând nostalgia copilăriei ne-am făcut de mai bine de 10 ani o casă de vacanță în apropiere de Mânăstirea Cașin, așa că cel puțin o dată pe an am trecut câte o [...] — vezi review
Pensiunea Bellagio 4 / CLUJ
- IULIE, 2015
- de: bogumil [22.07.15]
- RECOMANDĂ
O pensiune cu adevărat BELLA (gio)...
Săptămâna trecută am făcut un mic "Transilvania Trip", împreună cu fii-mea, cu scopul ca aceasta să ia prime şi faine contacte cu mai multe oraşe importante Transilvănene şi cu diverse atracţii culturale şi turistice din acestea. Astfel, am dormit câte o noapte la Cluj-Napoca, Sibiu, Deva şi Timişoara. Prima noapte ne-a adus la această locaţie, cea mai faină de altfel dintre toate. Pagina web : pensiuneabellagio.ro; Adresa poştală : str. Mihai Veliciu, nr. 39, [...] — vezi review [+26 poze]
Minerva Hotel 2 / EFORIE NORD
- IULIE, 2015
- de: alexandru99 [22.07.15]
- NURECOMANDĂ




