Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1956 / 5013]
Afișate impresii [19551 - 19560] din total 50124 impresii
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: danyel6679 [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Concediu excelent
Totul este ok la mercur minerva, mincare buna in mare parte, plaja sezlong. beach bar foarte prompt, bauturi reci si bune, servire impecabila, camera cam micuta dar decenta, curatenie nu prea se facea sau dadea buleala, dar acceptabil pina la urma, galagie cel mult orele 23 dupa care dormeai ca ursu daca doreai, desertu nu te dadea pe spate, da era inghetata la discretie, fripturi pui, porc, destul de bune, a fost si ceva peste, m-i sau parut destul de proaspete, micu dejun cu de [...] — vezi review
Casa Tudor [Vama Veche] 2 / VAMA VECHE / 2 MAI
- IULIE, 2015
- de: Marcel [26.07.15]
- RECOMANDĂ
De revenit
Am fost o saptamana in concediu la casa Tudor si experienta a fost una foarte placuta. Camerele sunt mari si aerisite, locatia desi e aproape de plaja, se afla pe o straduta necirculata si implicit nezgomotoasa. Curtea e in permanent pazita de gazde si desi curtea era plina cu jucarii nu a disparut nimic. Gazdele sunt saritoare si te ajuta cu absolut orice, loc ideal de merds in grup si facut gratar langa un foisor cu bucatarie si foarte incapator. Desi toate camerele erau ocupate, [...] — vezi review
Malibu Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Client Hotel [26.07.15]
- NURECOMANDĂ
Total nemultumit / personal dezinteresat
Nemultumiri = personal care da dovada de nesimtire si dezinteres: 1. La telefon am discutat despre pat matrimonial apoi cand am ajuns cele doua fete de la receptie au zis ca nicicum nu se poate pat matrimonial deoarece acelea sunt camere destinate VIP-urilor si trebuie platit o taxa de 40 lei/zi in plus, asadar am unit doua paturi sa poata dormi copilul intre noi dar distanta dintre saltele iti lasa un gust oribil de nemultumire si lipsa de comfort. 2. Ora cazarii: La telefon a zis ca la [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- IULIE, 2015
- de: oanagogan [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Irish House - in mare parte ok
Am fost de doua ori la Irish House. Prima data am mancat pizza - una vegetariana, alta Dracula (ceva sunca si cascaval, nu picanta), cu bere Silva din partea casei :) - era o promotie cred. Pret total: 36 RON (fara baccis). Ambele pizza au fost foarte bune- cu aluat subtire. A doua oara am servit cartofi prajiti (nu tocmai perfect curatati), salata de rosii si apa minerala - absolut necesara in acea zi caniculara (din acest motiv i-am si iertat- in bucatarie cred ca erau 60 de grade :( [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IULIE, 2015
- de: Dan&Ema [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Timp de o saptamana am luat cina la Azzurro
A nu va induce titlul in eroare! Nu suntem din categoria care seveste cina zilnic in oras, nici macar o data pe saptamana. Dar am vrut sa vedem cum e sa servesti cina seara de seara in oras. Exagerez acum putin. Cu circa doua saptamani in urma, chiar am iesit 4 seri la rand la terasa restaurant Azzurro, situata in cartierul unde locuim, Drumul Taberei. Ce ne-a venit? Pai, ne-a venit! Intrucat in apartamentul nostru era santier datorita executarii unei lucrari de instalatii si mobilerul era [...] — vezi review [+6 poze]
Dorna Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Adriana . [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Sejur 2015 hotel Dorna
Personalul de la receptie foarte amabil, am primit camera imediat ce am ajuns la hotel. Camera curata, dotata cu toate cele necesare (minibar, uscator de par, cabina de dus, AC). Lenjerie si prosope curate care puteau fi schimbate, curatenie in camera in fiecare zi. Am gasit si loc de parcare. Atentie, daca nu parcati in locurile amenajate politia comunitara blocheaza rotile. Zilnic am vazut masini blocate in apropierea hotelului. Mancarea este ok, variata, in cele 5 zile cat am stat acolo [...] — vezi review
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: dandanciu44 [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Un concediu placut
Am fost acuma in iulie 2015, 9 zile la noi la Marea Neagra la Jupiter hotel Cometa. Am fost acolo acuma 7 ani, destul de nemultumit. Anul acesta am fost din nou, sincer cu retinere am facut rezervare. Cind am ajuns acolo PLACUT surprins :baiatul din parcarea hotelului Cometa imediat mi-a gasit un loc de parcare, la receptie doamnele foarte amabile, am cerut daca se poate o camera mai sus sa vedem marea, si am primit. In camera inafara de podea totul renovat complect, usa de la intrarea in [...] — vezi review
Palace Hotel 4 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: nastase flor [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Concediu reusit
Mancarea excelenta si suficienta, camerele curate si spatioasae, bauturile ok, ospatarii draguti si simpatici. Am fost cazat in camera 143 cu vedere la mare... superb... Bauturile alcoolice si nonalcoolice la discretie si de asemenea diversificate... Un plus fata de alte hoteluri a fost piscina interioara si croazierele pe mare organizate zilnic. Proprietarul acestui hotel este un om deosebit. Muzica e foarte ok, muzica populara si nu numai. Pur si simplu nu ne-a lipsit nimic. [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: george alex [26.07.15]
- RECOMANDĂ
Phoenicia Holiday 2015
Salutare dragi prieteni. Tocmai ce ne-am intors dintr-un sejur de 7 nopti de la Phoenicia Holiday. Biletele le-am achizitionat in iarna de la un targ de turism direct de la reprezentantii resortului. Pretul a fost bunicel, daca ne interesam mai din timp cred ca obtineam un pret mai bun. Am ales un pachet DP intr-un apartament cu 2 camere superior. Am sa incerc sa fiu impartial si sa descriu realitatea asa cum este, cu bune si cu rele. Dupa 6 ore de condus am ajuns la resort, sincer la prima [...] — vezi review [+2 poze]
Descoperă Valea Doftanei / VALEA DOFTANEI
- IULIE, 2015
- de: rdlc [26.07.15]
- RECOMANDĂ





