Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1954 / 5013]
Afișate impresii [19531 - 19540] din total 50124 impresii
Turquoise Hotel (ex Silvia) 4 / VENUS
- IULIE, 2015
- de: contesaura [28.07.15]
- RECOMANDĂ
Un concediu rasfatat
Buna, Incep prin a spune ca nu am plecat foarte convinsa ca ceea ce vedeam pe site-ul hotelului va corespunde 100% cu asteptarile mele. In momentul in care am ajuns in hotel am fost intampinati la receptie de o domnisoara draguta, care, cu multa rabdare, dupa ce ne-a ascultat dorintele cu privire la tipul de camera dorita, ne-a ajutat sa gasim camera perfecta. Vedere la mare si piscina, etajul 2. Hotelul este nou, decorat cu foarte mult bun gust si cu mobilier de calitate. Calitatea [...] — vezi review
Pensiunea Alfa [Mamaia Sat] 5 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: mada81lina [28.07.15]
- RECOMANDĂ
De vis !!!
Incep descrierea spunand atat : exista “la noi la mare”, adica cum o stim, mare parte aglomerata, extrem de murdara, servicii de proasta calitate, galagie, tiganie … SI EXISTA la extrema cealalta Mamaia Sat, cu a ei Pensiune Alfa, pe care am descoperit-o vara aceasta, la recomandarea unei bune prietene. E DE VIS!!! Nu știu de ce as merge în alta tara după ce am descoperit locul acesta. Pensiunea este f curata, camere mari cu toate dotările, inclusiv clima. Piscina privata, loc [...] — vezi review [+28 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: andreea.gabur [28.07.15]
- RECOMANDĂ
O lume minunata (mai ales) pentru copii
Buna ziua,am fost cazata intre 15-22.07 la un apartament cu 3 camere superior in cladirea Rubin. Am fost eu si sotul, fetita de 3 ani jumate, baietelul de 5 luni si parintii mei. Era situat la etajul 8, liftul ajunge numai pana la etajul 7. Sincera sa fiu, review-urile de aici m-au cam speriat la capitolul curatenie, insa in cazul nostru chiar nu s-au adeverit. In sensul ca apartamentul era f curat, lenjeria se schimba odata la 2 zile, prosoapele zilnic, curatenia zilnic. Apartamentul [...] — vezi review [+11 poze]
Natura Parc - agrement & camping [Chichiș CV] / [ALTE ZONE]
- IULIE, 2015
- de: emvicu [28.07.15]
Dezamăgirea Parc
AmFostAcolo având mari sperante ca voi găsi un spațiu frumos, civilizat, unde relaxarea e la [ea] acasă. Dar, desi aproape toate zonele si spațiile din reclama de pe site apar si in realitate, ele sunt intr-o stare extrem de proasta. Căsuțele, corturile, arătau neîngrijite, spațiul de camping era cu iarba si flori ca pe un câmp abandonat, iar la ștrand iti rupi picioarele daca ai impresia ca esti la plaja, podeaua este alcătuită din pietre acoperite cu un sintetic verde, care, [...] — vezi review
Capitol Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: AlexisTp [28.07.15]
- NURECOMANDĂ
Servire dezastru...
Restaurantul de 3 stele al Hotelului Capitol, cred ca trebuie reevaluat. Micul dejun incepe la ora 8 si daca ai noroc termini la 9... La un hotel cu 13 etaje (x n turisti) sa ai doar un singur rand de servire a micului dejun... rezulta o coada de 20 - 30 persoane zilnic. Unii chiar doresc sa ajunga pe plaja mai matinal... Pranz si Cina: Ospatarii alearga dupa comenzi dar din "bucatarie" reusesc sa iasa rar si prost cu preparatele. Am "reusit " sa intoarcem de trei ori produsele (frigari de [...] — vezi review
Majestic Hotel [Olimp] 3 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2015
- de: Anabel [27.07.15]
- NURECOMANDĂ
Inauntru Leopardul
Hotel vopsit in culori optimiste portocaliu si albastru, zona receptori amenajată frumos, cand ajungem la lift coada mare, lume din toate zonele tarii, avem cam la et 7 si un copil în brate, deci asteptam răbdători liftul, hotelul are 12 etaje si 2 lifturi obosite, unul nu prea functiona. Cand intram in camera stupoare un miros urât de mucegai, pe româneste puţea... camera mica, mobilată de prost gust bej cu verde, patul dublu părea single..., nu au balcon, dar pe fereastra se [...] — vezi review
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL
- IULIE, 2015
- de: Miha15 [27.07.15]
- RECOMANDĂ
Liniste si relaxare
Dupa un an foarte incarcat, mi-am dorit o pauza de 5 zile ca sa ma pot relaxa si respira aer curat, departe de aglomeratia si zgomotul din oras. Astfel am gasit vila Foxy care este o oaza de liniste si relaxare, unde te simti in comuniune cu natura. Camerele sunt amenajate frumos, armonios, cu bun gust. Privelistea de pe terasa si balcon este uimitoare, mai ales la apusul soarelui. Balansoarul si mesele situate in gradina mi-au permis sa admir frumusetea naturii si sa rasfoiesc in liniste o [...] — vezi review [+10 poze]
Panoramic Hotel 3 / MONEASA
- IULIE, 2015
- de: Bet [27.07.15]
- RECOMANDĂ
Un sfarsit de saptamana la Moneasa
O recomandare folositoare pentru cei care nu suporta caldura in exces (peste 38 grade) in oras. Luati cele strict necesare pentru un weekend si alegeti statiunea Moneasa Hotel Panoramic. Noi cu ocazia Festivalul Clatitelor am ajuns in statiunea care este foarte aproape de Arad si am gasit foarte greu loc in hoteluri deoarece erau ocupate spre bucuria mea. Totusi un apartament spatios ca prin minune a fost liber la Hotel Panoramic Moneasa si acolo am incarcat bateriile la maxim. Hotelul se [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- IULIE, 2015
- de: oanagogan [27.07.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant Arcade - dai un ban dar merita
Am mancat recent la Restaurant Arcade, aflat la parterul hotelului Anda, chiar vis-a-vis de Primarie (adicatelea in buricu' targului :)). Am servit bors taranesc de vacuta, piept de pui in crusta aromata cu spaghete de legume (2 portii) si apa plata- pret total 90 RON. Portiile sunt mari-borsul a fost impartit la 2 persoane, plus portia de pui au fost mai mult decat suficient-din aceasta cauza a trebuit sa renunt la desert, desi aveau o lista lunga si delicioasa. Nu sunt o iubitoare de [...] — vezi review
La pas prin Brașov / BRAȘOV
- IULIE, 2015
- de: andreieu [27.07.15]
- RECOMANDĂ






