Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1950 / 5013]

Afișate impresii [19491 - 19500]
Vila Cati [?] / CONSTANȚA

Conditii decente

Pentru un al doilea sejur pe acest an pe Litoral si planificat in graba am ales aceasta vila in Constanta, fara sa gasesc impresii despre ea, asa ca am mers cam la plesneala cum zice romanul, nu o sa fac o descriere foarte ampla am sa incerc sa cuprind totul prin cateva cuvinte si pozele facute incat sa existe macar o impresie despre aceasta locatie. Vila este situata aproape de Bd Mamaia la 200m de acesta si la inca 400 m de plaja 3 Papuci cam 15min de mers pe jos sau 2-3min cu masina. [...] — vezi review [+9 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
  • IULIE, 2015
  • de: Adriana_B [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

Cele mai bune restaurante in Constanta

Pornind de la ideea ca sunt intrebata in permanenta de turisti si / sau cunoscuti unde sa mearga sa manance bine in Constanta, am zis ca poate nu strica sa facem un mic tur culinar al orasului. Atentie! Recomandarile de mai jos sunt strict personale si daca dvs nu sunteti de acord cu mine sau aveti alte pareri, puteti oricand sa ne impartasiti parerile :) 1. Restaurant Integra: are cele mai bune ciorbe din oras! Am mancat ciorbe de tot felul prin tot felul de locatii, dar ca la Integra [...] — vezi review [+5 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD

[hotel Delfinul] Esec total

Am ajuns la acest hotel cu gandul sa incerc si varianta romaneasca a regimului AI! Dezamagire totala! Pretul mult prea mare pt. confortul oferit: 1. lipsa spatiu plaja sau sezlong (doar daca mergi la particular si mai achiti 40 lei / zi pe langa pretul oferit in care cred eu ca ar trebui sa ai macar loc pe nisip nu neaparat la sezlong... dar nu exista!!!). Asa cum s-a mai scris, in fiecare dimineata te trezesti la 4.00 - 4.30 sa ocupi loc! 2. mancarea acceptabila dar iarasi ne lovim de [...] — vezi review
Ibiza Hotel 3 / EFORIE NORD

Nu a fost foarte rau, dar nu ma mai întorc acolo

Inainte sa alegem Ibiza am citit comentariile de pe mai multe site-uri dar am zis ca e o problema de gusturi si asta ne-a facut sa mergem. Am fost foarte prost primiți încă de la Recepție (este o angajata mai tânara - care e mai de treaba si una puțin mai in varsta (nu foarte) care pur si simplu iti lasa impresia ca deranjezi, asa are tonul). In scârbă ne-au fost aruncate cheile, cartela si telecomenzile si am urcat in camera. Plusul hotelului este ca sunt spațioase camerele, [...] — vezi review
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
  • IULIE, 2015
  • de: papi1954 [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

Prin Bucovina

Cu toate ca titlul spune altceva, am fost cu cei 2 nepoti intr-o preumblare prin nordul Bucovinei. Am plecat din comuna Maritei, de la niste rude, spre comuna Bilca, atestata documentar din anul 1436. Aici este ingropat tatal meu si macar odata pe an trebuie sa ajung sa-i cinstesc memoria. Dar sa trecem la lucruri mai serioase. Aceasta este situata la jumatatea drumului dintre Radauti si Putna. Cei care ajung in zona sa nu uite ca vinerea in Radauti este aglomeratie deoarece este zi de tirg [...] — vezi review [+11 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: alincj82 [01.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Slabut

Salutare,ne-am intors din vacanta petrecuta la acest hotel cu gandul ca nu ne vom mai intoarce niciodata. Mai jos am sa va explic de ce: Am achizionat o garsoniera de 4 stele pe pricincipiul ca avem nevoie de spatiu, avand si un copil in dotare. Cand am ajuns la locatie, nu era disponibila nici o garsoniera dar ni s-a oferit un apartament. Am acceptat pt o singura noapte si bine am facut (apartamentul era la etaj si desi era mare, era foarte intunecos deoarece avea geamuri mici, lumina [...] — vezi review
Vacanța în Ardeal / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • IULIE, 2015
  • de: sniga [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

Excursie-Salina Turda, Pestera Ghetarul de la Scarisoara, Pestera Ursilor

Anul trecut, pe 2 iulie mai exact, am platit o excursie de trei zile la ''agentia cu de toate'', cum bine o descria un user. Voi posta o fotografie cu traseul. Ca sa beneficiem de o reducere de 25 la suta, plata a fost cu un an inainte, iar pretul a fost de 600 si ceva de lei pentru doua persoane, doua cazari cu mic dejun si cele trei zile de plimbare cu autocarul. Am plecat pe 24 iulie de langa Muzeul C. F. R., cu o mica intarziere de 15 minute. Ghid ne-a fost aceeasi Olteanu Ioana cu care [...] — vezi review [+35 poze]
Cabana Daria [Valea Buciniș] 3 / ARIEȘENI [AB]

O oaza de liniste

Multumim pentru conditiile create pentru un sejur minunat. Totul a fost la superlativ. Ospitalitatea, curatenia si oaza de liniste au fost absolut tot ceea ce isi poate dori un om aflat intr-un concediu de vis. Va multumim si promitem ca in cel mai scurt timp vom reveni pentru a ne reincarca bateriile. In cadrul acestui sejur am vizitat minunate locuri ale muntilor Apuseni, respectiv, cascada Virciorog, groapa Ruginoasa, Rosia Montana, cascada Pisoaia, Dealul cu Melci, Pestera [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
  • IULIE, 2015
  • de: Denisa13 [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

Pizza Hot - probabil cea mai buna pizza din Brasov

Pizza Hot are sediul pe str. Prahova nr. 25 Brasov. Personal frecventez aceasta pizzerie de mai bine de 12 ani, de pe vremea cand avea sediul pe strada Verii, locatie care a disparut intre timp. Dupa parerea mea, a familiei mele si a prietenilor mei aici este cea mai buna pizza din Brasov, la un pret bun. Oferta restaurantului care cuprinde pizza si salate o puteti gasi pe site-ul restaurantului. In restaurant pretutile sunt mai mici cu 2 sau 3 lei ca pe site. Pizza vine impreuna cu ketchup [...] — vezi review [+9 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • IULIE, 2015
  • de: daria40 [01.08.15]
  • RECOMANDĂ

[hotel Delfinul] Ok

Nu sunt multe de spus, fata de ce s. a scris aici. Cazarea este fara cusur, mancarea buna. In privinta pretului si a ofertei, un maxim de 350 de lei pe zi, pe camera este rezonabil, insa nu mai mult. Personalul, in mare parte ok, si aici numesc pe domnisoarele de la receptie. Mi. a mai placut baiatul blond de la barul de la piscina, care servea frumos. Un minus pt seful de sala din restaurant, desi bun profesional cu o atitudine uneori rigida, fata de turisti. Uneori simteai si dispret. [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1408150196075 sec
    ecranul dvs: 1 x 1