Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1947 / 5013]
Afișate impresii [19461 - 19470] din total 50124 impresii
Descoperă Ocna Sibiului / OCNA SIBIULUI
- IULIE, 2015
- de: nicoleta_rm2007 [03.08.15]
- NURECOMANDĂ
Am trecut-o pe Lista neagra - de evitat pentru camping
În plimbarea noastra cu cortul spre Apuseni, ne. am gândit sa încercăm o baie la Obcinele Sibiului. Am cautat camping-ul Aprior (găsit pe net) - găsit in paragină. Am mers mai departe, un pic mai sus am dat de un alt camping, fara vreo denumire la intrarea formată din doua porţi înalte de fier (găsit aici pe site cu denumirea" La Sandu" - pe bonul fiscal Denis srl). Era seara, trecut de 8, ne întâmpină o angajată cred - ne menţionează ca mai sunt locuri libere... găsim [...] — vezi review
Delta Hotel 2 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: sergiueu [03.08.15]
- NURECOMANDĂ
Jalnic
Incep prin a va spune ca indiferent de cum ajungeti, de unde ajungeti, de oboseala si altele, domnisoarele (vreo 3) de la receptie iti vor da o foaie pe care TU, repet TU, iti scrii datele si te inregistrezi in hotel... ca in anii '80 undeva prin Ghana la hotelurile de 0,5 stele. Zic ca au wi-fi, dar nu, e fals, au doar la etajul 1, pe scari unde 2-3 fotolii murdare si urat mirositoare va astepta. Camera prafuita, baia mirosea ca baia din curte. WC-ul avea scapare, conditiile sunt sub orice [...] — vezi review
Drumeţii în Munţii Poiana Ruscă / M-ŢII POIANA RUSCĂ
- IULIE, 2015
- de: noi doi [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Drumetie Ruschita-Vf. Pades. Doar linistea padurii!
Imi era dor de munte asa ca am cautat repede o drumetie scurta, intr-o zona cat mai apropiata de Timisoara, ca seara sa ne putem intoarce acasa. Muntii Poiana Rusca sunt situati in jud Caras Severin, la limita cu Timis, asa ca fost alegerea potrivita. Stiam ca nu sunt munti inalti si ca nu vor fi puncte de vedere asemanatoare cu cele de pe Retezat sau Tarcu, dar uneori ai nevoie doar sa iti pui rucsacul in spate, sa iti iei gasca si sa te bucuri de natura, de liniste, de racoarea padurii. [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2015
- de: Alexandru Sabau [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Restaurant/terasa ANTIK-EFENDI / Neptun - multumiti
In concediul acesta, fiind la Pizzeria Antik din Jupiter am vazut in meniu specialitati tataresti asa ca am zis sa trecem pe la Cafeneaua Eden din Neptun. A doua seara eram deja acolo si am comandat diferite specialitati: placinte cu carne si cu branza, iaurt, o specialitate cu vinete si altele. Locul era special avand pe langa pizza si restul specialitatilor de la Antik, specialitati tataresti traditionale patronul fiind tatar. tot ce am mancat acolo era bine facut. Ambientul era placut [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: Alexandru Sabau [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Pizzeria Antik (Jupiter) - O pizzerie cu ambient
Seara, am preferat sa mergem intr-un loc cu atmosfera, in secunda urmatoare am zis Antik, cel mai bun loc de mancat pizza din aceasta statiune. In acest loc frumos cu mese si scaune din fier forjat cu gradini verzi si curate si un salon elegant cu scaune tapitate si pereti pictati atrage orice persoana sprea a manca pizza, pasta, grill, salate si deserturi intr-un abient oriental dar in acelasi timp traditional, la preturi rezonabile. Au o varietate de pizza si paste, toate facute intr-un [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: dan.morgovan [03.08.15]
- RECOMANDĂ
O vacanta perfecta!!!
Buna ziua, va relatez pe scurt experienta frumoasa traita in aceasta vara alturi de un grup de 4 familii, cu care facem concediile impreuna de 4 ani. ne-am hotarat sa mergem ultimul an la mamaia asa ca am cautat oferta cea mai buna, pentru familie cu copil la all inclusiv si asa am ajuns la Savoy hotel mamaia. D. B. o doamna si jumatate sa ocupat de noi oferindu-ne conditi, de cazare, masa, plaja, piscina impecabile nota 10 si sarut-mana dna Dana. masa cu varietati si bogata in fructe de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: Alexandru Sabau [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Terasa Barina (Jupiter) - restaurantul perfect
Acest restaurant nu are nevoie de recenzia mea, are propria carte de vizita si propriul renume castigat cu multa greutate, mancarea este PERFECTA :multa, buna si la un pret rezonabil spre mic, aproximativ 70-90 de lei 3 persoane, care mananca ciorba, felul 2 cu garnitura, bauturi si uneori chiar si desert. In fiecare pranz am mancat aici, mereu la fel de multumiti de servirea prompta foarte rapida, si mereu fara defecte. Mancarea este foarte variata are cam tot ce ii trebuie, mereu ne-a [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: Alexandru Sabau [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Four Seasons (Jupiter)- Frumos, fara repros
Am fost la acest restaurant tip impinge tava, la acest sejur in jupiter, intr-o zi in care cu totii vroiam sa mancam cat mai rapid, cat mai bun, la niste preturi rezonabile, undeva central, terasa Four Seasons fiind cea mai buna alternativa. Mancarea era destul de variata pentru acest tip de restaurant, 4 ciorbe, 7-8 feluri 2, cateva garnituri, vreo 4 salate, si cateva prajituri si sucuri, cafea si alte bauturi (recomand salata cu crutoane si piept de pui, supa de pui a la grec si tochitura cu [...] — vezi review
Hoinar prin Dobrogea / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IULIE, 2015
- de: tata123 🔱 [03.08.15]
- RECOMANDĂ
Pledoarie pentru Dobrogea
... în nici o parte a Europei nu găsim, pe o suprafață așa de restrânsă, o varietate așa de mare de terenuri, un climat așa de curios și de schimbător, de aci condițiuni așa de felurite de traiu – căci într-un fel trăiesce locuitorul din desfătătoarea vale a Taiței, altfel lipoveanul din Lagune și cu totul altfel plugarul din câmpiile arse de soare ale Caraomerului – un mozaic mai împestrițat de popoare, fiecare cu datinile, eresurile și deprinderile lui, un mai [...] — vezi review [+21 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: Dragosr [03.08.15]
- NURECOMANDĂ




