Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1944 / 5013]

Afișate impresii [19431 - 19440]
Descoperă Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
  • IULIE, 2015
  • de: mihradu [06.08.15]
  • NURECOMANDĂ

'Baia Baciului' cam scump ptr. conditiile oferite!

Dupa o perioada f. f. indelungata m-am hotarat sa merg impreuna cu familia la plaja si la bai cu apa sarata la "Baia Baciului". Norocul nostru a fost cu niste prieteni care merg mai des acolo si s-au dus dimineata f. devreme ca sa ocupe locuri intr-o zona mai putin aglomerata (am stat pe partea cu 1 rand de sezlonguri). "Norocul" a tinut pana la un moment dat, cand a inceput un du-te-vino in zona respectiva si daca stateai intins pe sezlong simteai scandurile pe care erau asezate sezlongurile [...] — vezi review
Descoperă Curtea de Argeş și împrejurimile / CURTEA DE ARGEŞ
  • IULIE, 2015
  • de: iulianic [06.08.15]
  • RECOMANDĂ

Complexul feudal Curtea de Argeş

Dacă evenimentele mari se întâmpă şi vremea se închide asupra lor, datoria noastră e să nu le uităm. - sunt cuvintele marelui Nicolae Iorga înscrise pe o plăcuţă aurie amplasată pe zidul exterior, înainte de intrarea în Curtea Domnească de la Argeş. La ctitoria legendarului meşter Manole de la Curtea de Argeş am fost de mai multe ori, la celelalte obiective de interes turistic şi mai ales istoric ale oraşului, niciodată. De curând, cu informaţii printate, precum şi [...] — vezi review [+41 poze]
Modern Hotel 4 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: csaby [06.08.15]
  • RECOMANDĂ

Un sejur placut

Pentru un cuplu de bunici cu doi nepotei de 3 si 6 ani, sejurul a fost in limitele placutului, fiind in primul rand satisfacuti de "densitatea" facilitatiilor pentru copii intr-o arie relativ restransa, usor de supravegheat... prioritatea noastra nr 1 in aceasta "aventura", de-altfel! Copii au fost tot timpul in "priza", petrecand momente placute, cu toate ingredientele specifice varstei lor: baie la piscina si in mare, jocuri pe plaja, la piscina si in parcul de jocuri. O sugestie: mai multa [...] — vezi review
Cascada Bigăr [Cheile Nerei] / BOZOVICI [CS]

Cascada Bigăr 'O frumuseţe creată de natură şi stricată de cei care ar trebui să o protejeze'

În data de 25 iulie 2015, când toată partea de vest a României fierbea la 37-38⁰ C, în cadrul unei excursii ce includea Banatul, am ajuns în Reşiţa. Pentru a diminua disconfortul termic şi profitand de companiia unor prieteni localnici, buni cunoscători ai zonei, am vizitat mai multe obiective turistice din M-ţii Banatului printre care şi Cascada Bigăr. Drumul Reşiţa - Anina - Bozovici este în stare bună, iar zona una pitorească, mai ales pe cursul superior al Caraşului. [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: dudulina [06.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezamăgitor

Încep prin a-mi exprima dezamăgirea fata de acest hotel. Am ajuns la Recepție pe la ora 18, dupa ce am parcurs împreuna cu soțul si fetița mea de 6 ani 800 km (noi fiind din Timisoara). Deși am plătit sejurul cu early booking in Aprilie 2015, am aflat cu stupoare ca nu exista camere libere. Am vazut negru in fata ochilor. Ne-au cazat la un hotel apropiat pentru o noapte, dupa care am fost cazați la Minerva. Mâncarea e la fel in fiecare zi, fructe foarte putine, nu se schimba [...] — vezi review
Pensiunea Ana Maria 3 / SINAIA
  • IULIE, 2015
  • de: gabicarol [05.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu as mai repeta experienta

Pretul solicitat, destul de mare pentru o pensiune de 3* nu reflecta conditiile oferite, modeste. Camera este mica cu mobilier sumar, fara frigider in camera, mobilier vechi, la fel si televizorul :-) In afara de cazare, in pret ai doar o cafea oferita dimineata de proprietar... si atat. Bucataria este dotata cu strictul necesar, insa aceasta fiind comuna, este destul de aglomerata, in special dimineata si seara. Sincer nu stiu cum se acorda stele pentru pensiuni, dar pentru aceasta 3 stele [...] — vezi review
Pensiunea Andronic 3 / TIMIȘOARA
  • IULIE, 2015
  • de: Walhalla [05.08.15]
  • RECOMANDĂ

Cazare si mancare superba

Am fost la Timisoara cu ocazia unui concert sustinut acolo. La unitatea de cazare am fost primiti foarte amabil si cordial. Camera prezenta dotari care au depasit asteptarile noastre. Minifrigiderul ne astepta deja racit (peste tot unde am fost in rest trebuia sa il bagam noi in priza si sa asteptam sa se raceasca). TV flat cu semnal f bun. Lenjeria de pat, cuverturile si prosoapele foarte curate, ingrijite si parfumate. Paturile sunt confortabile, pernele lasa putin de dorit (sunt [...] — vezi review
Descoperă Târgu Neamț și împrejurimile / TÎRGU NEAMȚ
  • IULIE, 2015
  • de: cezarrog [05.08.15]
  • RECOMANDĂ

Targu Neamt

De la Borsec (vezi impresii cazare) am plecat spre Targu-Neamt, urmatorul nostru obiectiv de concediu. Daca nu aveti nici un motiv sa opriti la intersectia de la Poiana Largului, sa stiti ca au niste sandwich-uri formidabile din foietaj cu salam si cascaval la 6 lei bucata. Am regretat ca nu am putut sa mananc decat doua. Mult mai tarziu mi-am dat seama ca puteam sa arunc toate hainele din valiza si sa o umplu cu sandwich-uri. Cand a auzit propunerea, nevasta-mea a zis ca am probleme la [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în Păltiniş? / PĂLTINIȘ [SB]

Restaurant Pensiunea Perla Păltinișului - numele de Perla e prea putin pentru serviciile de care am dispus

In momentul in care am ajuns la intrarea in restaurant am fost primit de unul dintre ospatari si intrebat daca avem rezervare la masa. Chiar daca nu am avut rezervare facuta in prealabil am fost condusi la msa unde in primele 5 minute ni s-a luat si comanda. Mancarea a fost adusa in o jumatate de ora maxim. Mancarea a fost delicioasa iar serviciile oferite de ospatari sunt de nereprosat. Pranzul servit de noi a fost foarte consistent la o suma de bani rezonabila si demna de cele 4 [...] — vezi review
Complex Diamond Hotel & Vile 4 / CINCIȘ
  • IULIE, 2015
  • de: Dan@47 [05.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire!

Dupa un concediu obositor in Anglia am hotarat sa ne acordam si cateva zile de relaxare in Romania si pentru ca nu mai fusesem niciodata in zona Hunedoara, am ales de pe internet lacul Cincis, Hotelul Diamond. M-am uitat pe situl hotelului si pentru ca mi-a placut cum arata, am rezervat pentru trei nopti, o camera dubla, cu vedere spre lac (vedere pentru care am platit suplimentar 50 lei). De cum am ajuns la hotel am avut un prim contact cu domnisoara de la receptie, o persoana "rece" ca sa [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0861082077026 sec
    ecranul dvs: 1 x 1