Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1941 / 5013]
Afișate impresii [19401 - 19410] din total 50124 impresii
Camelia Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2015
- de: marian_buc [11.08.15]
- RECOMANDĂ
Un hotel bun pentru a petrece câteva zile pe litoral
Am fost weekendul acesta la mare, la Hotel Camelia din staţiunea Jupiter, una din puținele locații unde am găsit cazare pe tot litoralul. Am plecat sâmbătă dimineața spre litoral, fără a avea o destinație precisă şi după îndelungi căutări şi telefoane pe care le-am dat în drum spre mare (după autostradă), în jurul orei 19.00 am reușit să ne cazăm la acest hotel după ce am revenit de la plajă (cu putin noroc deoarece nu s-a prezentat cineva la rezervarea pe care a [...] — vezi review [+22 poze]
Mizuumi Boutique Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: cilian [11.08.15]
- RECOMANDĂ
Vacanta frumoasa
Locul este extraordinar, una dintre cele mai bune cazari de pe litoralul Romanesc. Personal foarte amabil, curatenie, aproape totul perfect, doamna administrator extraordinara, priveliste magnifica asupra lacului. Camera spatioasa, foarte frumoasa, balcon ingrijit cu sezlonguri, masuta, bar si local foarte curat, Stefania, Elena si toate fetele impreuna cu d-na Simona de nota 10, tv ok, lumina poate putin slaba dar romantica (si nu am mers la mare pentru becuri) Strada usor de tranversat [...] — vezi review
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- IULIE, 2015
- de: denisalacram [11.08.15]
- RECOMANDĂ
Multumim Socrita! Sejur minunat!
Am fost la pensiunea Socrita in iulie 2015, cu regim AI, respectiv trei mese pe zi si pot confirma ca toate informatiile prezentate pe site-ul lor sunt absolut adevarate si gazda este foarte primitoare. Am petrecut aici un sejur minunat, linistit si mancarea a fost absolut delicioasa si gatita "ca la mama acasa"! Portiile sunt suficiente si gazda are grija sa intrebe in fiecare zi, pentru a doua zi, daca esti de acord cu meniul propus. (La fiecare trei zile ai masa de peste!). Camera este [...] — vezi review
Caraș Hotel 3 / ORAVIŢA
- IULIE, 2015
- de: ioana.190192 [10.08.15]
- RECOMANDĂ
Nici prea prea, nici foarte foarte
In zona nu prea sunt optiuni de cazare. Am fi vrut sa stam la una din pensiunile din imprejurimi dar nu a vrut nimeni sa dea doar o noapte. Hotelul este aflat la intrarea dinspre Timisoara. Pe google maps l-am gasit in 3 locuri diferite. In ansamblu a fost ok desi prima impresie nu a fost una buna. Am ajuns acolo mai devreme si am vorbit cu unu din baietii de la restaurant sa lasam laptopul macar cat ne plimbam cu trenul pe Oravita-Anina. A fost foarte saritor si ne-a dat laptopul, la [...] — vezi review
Pensiunea Andronic 3 / TIMIȘOARA
- IULIE, 2015
- de: ioana.190192 [10.08.15]
- RECOMANDĂ
Foarte frumos!
Am stat doar o seara dar cu siguranta daca vom mai ajunge in zona tot aici ne vom opri. Pensiunea ofera sansa de a alege intre camera de 2 si 3 stele. Noi am ales sa stam la 3 stele pentru ca diferenta era de doar 10 lei. In pret era inclus si micul dejun. Micul dejun a constat intr-o omleta cu cate ceva pe langa: branza, unt, gem si cafea/ceai. Erau mai multe optiuni, noi asta am ales. - Foarte curat - Pat foarte mare si foarte comod - Balcon frumos aranjat cu flori - Aer [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- IULIE, 2015
- de: DORULETZ [10.08.15]
- RECOMANDĂ
Vacanta placuta
Anul asta am ales Mamaia, dar am cautat ceva intre 4* scumpe rau si 2* cam triste. Avem si un copil, asa ca Mercur Minerva ni s-a parut ca e de incercat la ce oferea de banii ceruti. Acum ce sa zic… e ok. In primul rand, e aerisit, tot complexul ala cu alei si verdeata, te lasa sa simti briza, ca sa zic asa. Plaja e amenajata mai mult decat decent pentru litoralul romanesc, la barul de pe plaja am gasit whisky cu gheata, deci da, se poate omul relaxa. Si au teren de tenis, buun asa! [...] — vezi review
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- IULIE, 2015
- de: Adi Ionescu [10.08.15]
- RECOMANDĂ
O locatie superba
Hotel Mistral din Moieciu, un hotel oficial de 3 stele care ofera conditii de cazare 4 stele, cu un personal deosebit de amabil si atent. Am fost timp de 4 zile cu un grup de 52 de persoane, adulti si copii; toti ne-am simtit extraordinar. Desi eram multi, masa intotdeauna ne-a fost servita impecabil, fara intarzieri, cu feluri de mancare variate si foarte gustoase, cu portii atat de generoase incat chiar trebuia sa faci eforturi pentru a termina tot din farfurie. Camerele sunt largi cu [...] — vezi review [+1 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2015
- de: apfel [10.08.15]
- RECOMANDĂ
[hotel Delfinul] Dovada ca se poate si la noi conceptul de all inclusive
Am plecat cu inima stransa la acest complex dar pana la urma s-a dovedit o alegere inspirata, desi mai sunt multe lucruri de imbunatatit. Primul lucru observat cand am ajuns a fost aglomeratia de la receptie. Dar avand in vedere ca nu era ora 18 dar cazarea s-a facut totusi pana in aceasta ora, este scuzabila situatia. Dupa ce am primit cartelele pentru camera, am descoperit alta problema - lifturile - foarte mici pentru un hotel cu o capacitate asa de mare si fara ventilatie in ele. De la [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
- IULIE, 2015
- de: kikiritzi [09.08.15]
- RECOMANDĂ
La restaurantul Sibiul Vechi, in cautarea lucrului bine facut!
Caldura mare, mon cher, vorba lui nenea Iancu, dar pe o asa caldura, a trebuit sa fac, impreuna cu sotul meu, un drum la Sibiu. Problemele pe care le aveam de rezolvat nu necesitau mult timp, dupa aceea planuisem sa ne plimbam, sa mai luam lucrurile in seama, cum se spune pe aici, iar spre seara sa ne intoarcem acasa cu baietii nostri cei mari, care terminau programul de lucru. Dimineata cand am plecat de acasa era placut, dar cand am ajuns la Sibiu am simtit ca ploua cu foc! Acasa, in curtea [...] — vezi review [+6 poze]
La pas prin ținuturile vrâncene / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA
- IULIE, 2015
- de: Yersinia Pestis [09.08.15]
- RECOMANDĂ






