Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1940 / 5013]

Afișate impresii [19391 - 19400]
Savoy Hotel 4 / MAMAIA

Lipsa de profesionalism

Doresc sa-mi exprim dezamagirea vis-a-vis de comportamentul total neprofesionist al angajatilor hotelului Savoy, de lipsa lor de promptitudine la nevoile clientilor. Din prima zi de cazare (sambata 25 iulie), aerul conditionat nu a functionat, in camera fiind irespirabil. Temperatura ajungea spre 35 grd. Am reclamat acest lucru la receptia hotelului de nenumarate ori, insa nu am primit nici un raspuns, nu a venit nimeni sa rezolve nimic. Nici macar varianta de a ne muta in alta camera [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Foarte dezamagita

Am ajuns la Club Mercur Minerva dupa ce am citit impresiile bune ale altor turisti. Cazarea se face dupa ora 15, am primit o camera de care nu am fost multumiti, am revenit cu „banutul'' de rigoare si am primit alta camera. Am fost frapata de spatiul foarte mic ramas dupa ce am primit patul suplimentar si de mirosul de mucegai care venea dinspre dulap (am lasat lucrurile in genti ca sa nu preia mirosul). Curatenie se facea in fiecare zi dar dupa amiaza, exact cand era perioada de somn a [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
  • IULIE, 2015
  • de: anca.s [12.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Cazare dezamagitoare

Am fost la Sunquest in iulie 2015 si nu am fost placut impresionati de sederea la acest hotel. Referitor la cazare: hotelul este vechi si renovat, impresia generala este de uzat si demodat, camerele sunt mici, mobilier schimbat, dar amplasat aiurea, pt. ca nu prea mai ai loc sa te misti in camera, baia e mica, incomplet aerisita, persista umezeala, la parter se simte un iz de canalizare. Lifturile sunt vechi, mai au probleme si se blocheaza. Ce ne-a placut la acest hotel a fost piscina [...] — vezi review
Transalpina - cel mai înalt drum din România / TRANSALPINA

Plimbare printre nori

Dupa ce am "facut" Transfagarasanul, anul trecut, am zis ca anul asta fac si Transalpina! Povestile sunt multe si lungi despre cat de periculos este drumul, insa nu am vazut un foarte mare pericol fata de Transfagarasan... Parerea mea, cel putin. Nu mi se pare foarte usor de "pierdut" masina... Si, in cel mai rau caz, ajungi pe aratura, ca pana la prapastie mai e cale lunga in cele mai multe portiuni. Curbele "ac de par", cu toate ca erau in panta, mergeau urcate in viteza a 2-a fara nicio [...] — vezi review [+1 poze]
Centru echitație 7 Cai / NĂMĂIEȘTI [AG]

7 Cai, Nămăieşti — Plimbare in munti, pe cai

Auzisem de foarte mult timp despre 7 Cai si chiar voiam sa mergem! Am stability data si ora si ne-am prezentat cu o mica intarziere, insa nimeni nu parea a fi deranjat. Domnul Mosescu ne-a primit cu bratele larg deschise, ca pe niste prieteni. Nu am fost multi... Am fost, literalmente, 7 cai! Eu cu prietena, o familie de 3, domnul Mosescu inca un angajat de al dansului. Ne-a adunat pe toti in curte si ne povestea cum au crescut ei, cum se trateaza un cal si, pe scurt, cum sa calarim. In [...] — vezi review [+6 poze]
Haihui prin Banat / [ALTE ZONE]

Dragoste la prima vedere pentru aceasta zona

Venind din Tara Hategului, unde am fost un pic dezamagita am trecut intai prin Timisoara o zi (e santier momentan orasul si nici prea mult timp nu am avut deci nu prea am ce comenta) si apoi am coborat spre Oravita (aici am stat o noapte) si apoi la Cazanele Dunarii. La Oravita ne-am plimbat cu trenul pe Oravita - Anina. O experienta foarte frumoasa. Pleaca la 11:15 trenul din Oravita si ajungeti inapoi la 15:20. Ramaneti in tren ptc nu aveti alt mijloc de a va intoarce. Multe tuneluri, multe [...] — vezi review [+14 poze]
Pensiunea Speranța 3 / PREDEAL
  • IULIE, 2015
  • de: ambroze [11.08.15]
  • RECOMANDĂ

Liniște, curățenie și mâncare buna

Am ales aceasta pensiune la recomandarea unui amic și după vizitarea site-ului pensiunii. Am fost plăcut surprins de amplasarea pensiunii foarte aproape de pădure, de liniștea din zona și de mâncarea servita în restaurantul pensiuni. Recomand restaurantul celor ce apreciază vânatul. Camerele sunt curate si foarte decent amenajate, bai curate, camera noastră era dotata și cu jacuzii. Recomand cu încredere și persoanelor cu copii pentru spațiul de joaca din curte și pentru [...] — vezi review
Unde mâncăm în Voroneț? / VORONEȚ
  • IULIE, 2015
  • de: Tolbuchin [11.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Mancare Bucovina la Popasul Domnesc

(fara cazare!!!) Deci, 28Jul. 15: Dupa bunele critici ne-am indreptat seara spre Pop. Domnesc - cu mari asteptäri privind mancarea... ! Deficitar cu parcarea, dar te poti descurca. Zona & locatia este prfecta. Optic lasa un aspect partial neingrijit! Dale sparte la trepte, WC-ul nu neaparat curat, etc. Mancarea a fost pur si simplu catastrofala - cel putin la capitolul carne! Ciorba de burta a fost acceptabila (nimic mai mult), carnea sub orice critica. Am fost 6 persoane. Nimic n-a fost [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Extrem de dezamagit. Nu voi mai reveni niciodata.

Am fost si noi 2 adulti plus doi copii la pomul laudat. Din prima zi pina in ultimul minut a fost o dezamagire totala. Allinclusive romanesc, in niciun caz premium Am fost intr-un sejur de 6 zile la sfarsitul lui Iulie 2015, la acest “faimos” hotel. Fratilor, nu mai mergeti la acest hotel. E ceva de genul, de afara se vede frumos, si cand ajungi acolo, incepe distractia. Ei incearca sa atraga client cu aceasta denumire de “allinclusive premium”. Prima problema este cand ajungeti [...] — vezi review
Descoperă Țara Hațegului / HAȚEG [HD]

Nu e tocmai zona mea favorita

Am mers in aceasta zona cu asteptari foarte mari. Se vorbeste atat de mult despre frumusetile de aici incat cand am ajuns acolo am ramas un pic dezamagita. Mi-a lasat impresia de tristete si saracie. Ma asteptam la peisaje cu multa verdeata, zone impadurite, vai ce iti taie respiratia. Am dat de sate multe ce nu ies in evidenta cu nimic, si de intinderi mari aride. Niciun pic de umbra. Am vazut totusi si cateva locuri care mi-au placut. Pestera Bolii de exemplu. Noi am ajuns destul de [...] — vezi review [+6 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0239069461823 sec
    ecranul dvs: 1 x 1