Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1939 / 5013]

Afișate impresii [19381 - 19390]
Cleopatra Hotel 3 / SATURN
  • IULIE, 2015
  • de: ucu [16.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Jecmaneala

Am revenit pe litoralul romanesc in iulie 2015, dupa ce am rezervat un apartament din ianuarie platind aproape 1000 Eur pt 2 adulti si 2 copii. Pana aici relativ OK (pt 4*). La hotel cazarea ok, mai putin racitorul din camera unde nu poti pune o sticla de apa de 2l (oricum ca sa o raceasca tb sa o lasi pana a doua zi). Curatenia in camera cam lasa de dorit, "responsabila" cam "uita" sa lase in baie cele necesare, sau ca sa fiu sincer am vazut un sapun si un gel de dus in prima zi si atat, [...] — vezi review
Canionul 'Şapte Scări' [Dâmbu Morii] / MASIVUL PIATRA MARE
  • IULIE, 2015
  • de: papone [16.08.15]
  • RECOMANDĂ

21 de tiroliene, 7 scari

Scriu aceste randuri pentru ca eu sincer cred ca este o destinatie care trebuie promovata, care este accesibila tuturor (fiind in centrul tarii) si care merita vizitata! Despre drumul pana la locul unde lasi masina s-a mai scris, dar ar fi de punctat ceva: nu exista niciun indicator clar, prin care sa iti dai seama ca trebuie sa faci dreapta daca vii dinspre Predeal, sau stanga, daca vii dinspre Brasov. Spun asta pentru ca desi mai fusesem in urma cu vreo 5 ani la canion si intre timp am mai [...] — vezi review [+12 poze]
Afrodita Hotel 4 / VENUS
  • IULIE, 2015
  • de: Raluca25 [15.08.15]
  • RECOMANDĂ

Minunat!!!

Hotelul este superb, cu parcare, dotari, servire, liniste, bucatarie de nota 10! Amabilitatea, curatenia, linistea, gradina superba, piscina, mancarea foarte diversificata, frumos prezentata si mai mult decat suficienta ma fac sa aleg acest hotel si in urmatorii ani. Am petrecut seri minunate pe terasa restaurantului cu muzica live, cu dansatori si cu o servire impecabila din partea ospatarilor. Plaja este foarte frumos amenajata cu sezlonguri si baldachini. Acest hotel isi merita [...] — vezi review
La plajă în Eforie Sud / EFORIE SUD
  • IULIE, 2015
  • de: andykorg [14.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Deplorabil

Cine tine la banii si munca lui nu are ce cauta aici din urmatoarele motive: - gunoi peste tot pe plaja, pe spatii verzi; Unu matura gunoiul de pe trotuar si il arunca pe spatiul verde dinspre plaja din aceasta cauza era multa mizerie pe spatiu verde. - lipsa de toalete - de la plaja nordica ai de mers 100m pana la cea mai apropiata baie; - peisaj dezolant - multe hoteluri in paragina; - miros de hoit; - m-am simtit ca intr-un spatiu in care imi sunt testati nervii si rezistenta la [...] — vezi review
Castelul Corvinilor / HUNEDOARA

Un loc plin de istorie

Pentru ca tot am fost cazat in zona, undeva la o pensiune pe lacul Cincis ( impresiile sunt aici ), mi-am zis ca trebuie sa vizitez neaparat, impreuna cu doamna mea, Castelul Corvinilor. Am citit despre aceasta bijuterie a tarii noastre si mi-am spus ca nu trebuie sa o ratez. Situat in localitatea Hunedoara, in apropierea unei parcari incapatoare (lucru care m-a impresionat extrem de placut, eu asteptandu-ma sa pierd ceva vreme cautand un loc in care sa imi las autoturismul!), Castelul [...] — vezi review [+5 poze]
Alex & Emma's Land (parc de distracții) [Pietroșani] / CÂMPULUNG-MUSCEL

Escapadă în lumea copiilor

Dacă te-ai săturat de aglomeraţia urbană şi de canicula din aceste zile, dacă vrei să-ţi dovedeşti că eşti un bun parenting sau, mai pe limba noastră să interacţionezi mai mult cu copilul din dotare, dacă vrei să evadezi pentru o zi fără să-ţi consumi tot timpul pe drum, vă sugerez o ieşeală până la Pietroşani, mai exact în parcul de distracţii Alex & Emma’s Land . Revelaţia am avut-o când mi-am dorit un altfel de aer, faţă de BTU-ul celor aclimatizaţi şi o [...] — vezi review [+26 poze]
Pensiunea Alfa [Mamaia Sat] 5 / MAMAIA
  • IULIE, 2015
  • de: Iudex [13.08.15]
  • RECOMANDĂ

A 2-a oara a fost OK

De data asta fără reproșuri :). Mi-a plăcut gluma cu 2 tirbușoane în camera. Totul a fost foarte bine în cele 9 nopți petrecute la Alfa - deci nota 10. Nu uitați de agățători de prosoape în baie :) - lipsa lor ma obliga sa pun prosoapele pe jos și e păcat de ele, pentru ca se schimba zilnic. Fata de alte unități de cazare din Romania micul dejun e caviar, cafeaua buna de data asta și personalul la fel de amabil ca întotdeauna. Vara asta am avut timp mai mult de [...] — vezi review
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI

O zi de distractie la Divertiland!

Pentru ca eu nu merg niciodata la piscine sau parcuri de distractie in weekend sau de sarbatori legale, am ales sa ne petrecem o zi de marti la Divertiland. Eu una abea asteptam pentru ca imi place sa ma dau pe tobogane si pentru ca eram nerabdatoare sa ma dau in palnie. De ce zic de palnie? Pentru ca la Divertiland te dai pe ea cu colacul, spre deosebire de alte aqua park-uri unde am vazut oameni lovindu-se foarte rau la cap cand picau din astfel de tobogane in piscina de sub. Am ajuns [...] — vezi review
Recif Hotel (ex Covasna) [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP

Decent

Salut! Scriu cateva impresii despre hotel Recif in speranta ca pot oferi anumite informatii pt cei interesati. Asadar dupa ce am cautat un hotel de 3 stele la un pret convenabil foarte mult timp ne-am oprit la Recif! De la bun inceput am realizat ca este departe de plaja nu ne-a convenit prea tare dar am trecut peste. Am ajuns la hotel pe 24 iulie in jurul orei 09:30 destul de usor de ajuns deoarece este chiar in spatele Spring time-ului, si normal ca am mers direct la receptie desi stiam [...] — vezi review
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI

O vacanta super!

Unii veneau iar altii plecau. Noi, eu si prietenul meu, am ramas acolo obsesiv timp de 12 zile. Atrasi de mare, ce se dezvaluia lin sau usor involburata la limita orizontului, de liniste, de gazdele primitoare, de soare. Parca pereni, ca acel loc (leagan al copilariei prietenului meu, ce se cheama Dobrogea). De nu ne ar fi placut plecam. Dar a meritat! Casa Yachi, un loc primitor, cu proprietari simpatici foc. Nu am gasit, asa cum s-au spus in unele comentarii, nici gandaci si nici [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0852279663086 sec
    ecranul dvs: 1 x 1